Skocz do zawartości

Mercedes Actros MPII Italeri 4x2


milmak

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było. Niestety Daf jeszcze nie skończony, gdyż co do niego są zbyt poważne plany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abym zabrał się nowy model Otóż wybór padł ma Mercedesa. Co do niego również mam poważne plany, jednak nie aż takie jak do dafa. Przejdzie on parę modyfikacji, jednak bez przesadyzmu. Model będę robił w miarę powoli i dokładnie. Chcę, aby jak najbardziej przypominał prawdziwą ciężarówkę. Dobra, dosyć gadania i pora na fotki. Na początek zdjęcia pomalowanego silnika. Silnik przeszedł lekki zabieg względem odlewu Italeri. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale chwilowo posiadam tylko aparat w telefonie :/

0982145c35ea023fm.jpg

74aa6e160e11828em.jpg

61ba4af54f64309bm.jpg

1989b120eb265042m.jpg

ba58646f911217dem.jpg

A tu już zdjęcie z pomalowaną na właściwy kolor skrzynią biegów:

d09db63a810f192fm.jpg

Oczywiście SS-y też muszą być

fd33d1ed4d3675e3m.jpg

Zderzak przedni:

fbcbb7a3704beff3m.jpg

A tu chyba tłumik, a jak nie to mnie poprawcie.

d18fed1b0e0abef8m.jpg

Jeszcze małe pytanko. Pomalowałem zderzak i wyszła mi skaza. Włożyłem zderzak do pojemnika z DOT-em 3 i farba prawie zeszła, ale to co nie zeszło strasznie się klei/lepi i nie wiem jak bądź czym to zmyć. Może mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uniknąć monotonii wziąłem się za elementy kabiny.

cda6c9694ea885c0m.jpg

A tu przymiarka z materiałem, który do tego znalazłem

bf1cef750dc5d183m.jpg

I na koniec pytanie, co sądzicie o takim materiale na wnętrze? (jest to kolor biały)

82747d6f1c5ad4bam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O materiale sądzę tyle, że dobrze pomalowane wnętrze go nie wymaga. A jakaś skala porównawcza tego materiału. Oj te miniaturki i ta jakość zdjęć. Ślady po wypychaczach może najpierw wypadałoby poszpachlować i wyczyścić ślady po łączeniach form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówił copycat, nie trzeba tego materiału. A jeśli jednak chcesz coś tam włożyć to zobacz jak to by wyglądało w realnej wielkości.

Bo jeśli to jest już skóra i przykleisz to w modelu to tekstura będzie zbyt wielka.

 

Zderzak bym malował po sklejeniu modelu, chyba ze masz ku temu jakiś powód

A co chodzi o lepiącą się farbę to nie wiem jak ci pomoc :/

 

A no i miniaturki, zrób coś z tym bo są bardzo mini, a jak się na je przyciśnie to są tak powiększone ze dalej nic nie widać.

Sprawdź jak to działa albo po prostu zmień stronę, zalecał bym photobucket, ale to twoja decyzja ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawiać pełny rozmiar fotek na forum tj. 1024 pixle w poziomie.

Jak chcesz materiał to polecam gąbkę z dziurkami, właściwie szmatkę, do nakładania wosku chyba na samochód. Wtedy masz pikowaną skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady Co do materiału to się zastanawiam, gdyż widzę, że nie wyglądałby dość realistycznie, ze względu na swoją strukturę. Odnośnie zdjęć, to właśnie zmieniłem stronę( dzięki dan-720 ) i odebrałem aparat, więc powinno być lepiej. Ze zderzaka nadal nie mogę zmyć pozostałości z farby ;/ ale będę nadal myślał co z tym zrobić. Ślady po wypychaczach, itp usunąłem, zacząłem robić instalacje na silniku, wiercić otwory w ramie i na tym prace stanęły, gdyż przez mały wypadek w pracy muszę zaprzestać prac przy modelu na minimum tydzień (zalecenia okulisty).

100_3567.jpg

100_3568.jpg

100_3570.jpg

100_3571.jpg

100_3572.jpg

100_3574.jpg

100_3576.jpg

100_3577.jpg

100_3573.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Daty zapomniałem zmienić, jak znajdę chwilę czasu to to zrobię :P

Bardzo skromna aktualizacja

Udało mi się przerobić jeden z elementów koło katalizatora i wydechu. Niestety więcej nic nie zdziałałem, gdyż ostatnio mam strasznie dużo pracy i nie zawsze po pracy jest siła i chęci by popracować przy Mesiu :/

100_3583.jpg

100_3582.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kabinę i zacząłem jej obróbkę. Zacząłem również wnętrze. Postanowiłem lekko przerobić kokpit, ale zdjęcia postaram się dodać w ciągu tygodnia( jeśli uda mi się go zrobić). Co myślicie o połączeniu koloru pomarańczowego z białym??

Zrobiłem małą przymiarkę całości na sucho

100_3585.jpg

100_3586.jpg

100_3587.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biel + Pomarańcz nie brzmi źle, chociaż nie wiem czy akurat przy pomarańczowej kabinie...

Wtedy musiałby być ten pomarańcz w środku ciemniejszy od tego na zewnątrz... No nie wiem, zdecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne kolory szukałem w necie czegoś podobnego w tych barwach i nie znalazłem. Może być zarazem ciekawie. Podłoga Ci ładnie idzie, chyba w każdym modelu to jest szałas Sklejałem kiedyś Actrosa mam nawet go na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak na razie całkiem ciekawie się prace układają. Przy kabinie będziesz miał coś czuję sporo szlifowania. Co do kolorystyki to może być ryzykowne. Ja bym się skłaniał do połączenia ciemnych szarych z brązami, ciemnymi pomarańczami. To co pokazał maciol fajnie wygląda. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciol ciekawe zdjęcie, może coś mi pomoże ;). Z kolorystyką chyba jednak będę ryzykował i połączę biały z pomarańczem. Obecnie zrobiłem kokpit.

100_3593.jpg

Myślę, że w niedzielę przy dobrych wiatrach powinienem skończyć wiercić ramę i modernizować most, ale wszystko zależy od tego czy pójdę w niedziele do pracy czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, trochę mnie tu ostatnio nie było, ale studia zabierają człowiekowi sporo czasu. Niedawno „odkurzyłem" Mesia i zacząłem przy nim trochę pracować. Dopracowałem okablowanie silnika, powierciłem otwory w ramie, porobiłem nakrętki. W chwili obecnej utknąłem i nie wiem z czego zrobić okablowanie ramy i czy zrobić je przed, czy po pomalowaniu. Proszę was o radę.

 

P.s. Zdjęcia postaram się wrzucić następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich. ;) Bardzo dawno mnie tu nie było i szczerze powiem, że nie myślałem, że przez taki długo okres czasu nic nie robiłem przy modelu. Jako, że ostatnio udaje mi się znaleźć chwile wolne postanowiłem wskrzesić ten projekt Trochę ostatnimi czasy porobiłem. Pomalowałem kabinę, choć za pierwszym razem była za słabo odtłuszczona i odpadł mi lakier i wylądowała w docie. Po drugim malowaniu nie jestem za bardzo zadowolony z powłoki, i myślę ją trochę przeszlifować. Poza tym powierciłem do końca ramę, zacząłem przerabiać tylne zawieszenie, zrobiłem od podstaw tylne mocowanie kabiny i ukończyłem (na 95%) podbitkę, czy jak to się nazywa, pod kabiną. Ramę wstępnie prysnąłem podkładem. Z racji, że teraz mam sesję, więc czasu jest mniej, ale myślę, że znajdę chwilę, żeby trochę przy Mercedesie porobić ;) Zdjęcia będę się starał robić przy naturalnym świetle, gdyż mam tylko aparat w telefonie, innego na chwilę obecną nie posiadam, choć niekiedy uda się nim zrobić całkiem przyzwoite zdjęcie. Jako, że jest to mój drugi model i być może, że będzie pierwszym ukończonym, to nie oczekuję nie wiadomo czego, ale nie ukrywam, że będę się starał, aby wyszedł jak najlepiej. Zapraszam wszystkich do oglądania, komentowania i podpowiadania co by można przy nim zrobić lub co poprawić ;)

hgb8.jpg

f367.jpg

ftoh.jpg

gw6m.jpg

7uks.jpg

atjp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie suzkaj usprawiedliwenia w złym aparacie. Musisz trochę popracować nad robieniem zdjeć bo jak narazie ostrość łapiesz wszędzie tylko nie na fotografowanym obiekcie. To wina pośpiechu. Robisz cyk i nie ma sznas by AF zdażyła się nastroić. Spust migawki działa 2 skokowo. jak wciśniesz lekko na poczatku to AF zacznie stroić i da znać kidy bedzie gotowe do zrobienia fotki. A przy okazji na ekranie bedziesz widzał gdzie tak naprawde masz złapany punkt ostrości.

Co do samego modelu, śledze z zainteresowaniem, bo juz sporo pracy widac włożonej i sporo problemów też wystapiło...jest xza to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie suzkaj usprawiedliwenia w złym aparacie. Musisz trochę popracować nad robieniem zdjeć bo jak narazie ostrość łapiesz wszędzie tylko nie na fotografowanym obiekcie. To wina pośpiechu. Robisz cyk i nie ma sznas by AF zdażyła się nastroić. Spust migawki działa 2 skokowo. jak wciśniesz lekko na poczatku to AF zacznie stroić i da znać kidy bedzie gotowe do zrobienia fotki. A przy okazji na ekranie bedziesz widzał gdzie tak naprawde masz złapany punkt ostrości.

 

Nie wydaje mi sie, zeby mozna bylo zrobic zdjecie przed wychwyceniem ostrosci przez obiektyw z funkcja AF.

 

Przede wszystkim to zaopatrz sie w jakies arkusze o jakims neutralnym kolorze (na tlo)...Zamontuj aparat na statywie, ustaw funkcje Av (lub A), iso daj na 100, a przyslone na 8 i bez problemu zrobisz ostre zdjecie nawet w ciemnym pomieszczeniu.

Co do modelu - rama z tego co tam widze przez mgle wyszla ci bardzo fajnie, kabinie przydalaby sie polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wydaje mi sie, zeby mozna bylo zrobic zdjecie przed wychwyceniem ostrosci przez obiektyw z funkcja AF.

 

Tym czasem się różnimy...mi się nic nie wydaje - 50% właścicieli prostych aparatów z AF robi złe zdjęcia bo jedyne co robią to wycelowują obiektyw w to co chcą sfotografować i ...po prostu robią "pstryk"...i AF nawet nie zdąży zareagowac a zdjęcie się robi czy chcesz czy nie. Efekt widzimy własnie na tych zdjeciach...losowo złapana ostrośc, nasycenie itp. Moje zdjęcia robione komórką niestety wygladają lepiej...tylko dlatego, że daje czas AF by sobie zrobił swoje czary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.