Skocz do zawartości

Ferrari 328GTS, Hasegawa 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny projekt. W ramach odprężenia od modeli fujimi czas na coś mniej stresującego. Zaczynam od prac nad nadwoziem - jak ładnie wyjdzie to będzie więcej motywacji na resztę samochodu. A jest się czym pobawić bo motorek jest całkiem fajnie przygotowany pod waloryzację. Dali nawet przewody wysokiego napięcia, choć są to odlewy plastikowe. Co ciekawe, jest blaszka z elementami PE (zdjęcia dam później). Za 100zł to na prawdę niezły zestaw. Wykonanie klasyczne, czyli czerwień. Przez chwilę biłem się z myślami czy by nie zrobić go na cytrynkę - coś jak miura - ale ostatecznie toro rosso. Jeszcze myślę czy nie ma możliwości podmiany felg bo te, które są w zestawie nie bardzo mi się podobają.

 

Na rozgrzewkę:

 

Ferrari_328_GTS_1.jpg

 

ferrari-328-gts-5_800x0w.jpg

 

87_Ferrari-328_GTS_67989-DV-10-MAL-03.jpg

 

104_5726.jpg

 

104_5729.jpg

 

Zdążyłem już połamać ramkę przedniej szyby, ale dobrze się stało bo część jest strasznie delikatna i jakby stało się to po bezbarwnym to by był kłopot. Tak, wzmocni się polistyrenem, wyszpachluje i będzie ok.

 

104_5732.jpg

 

104_5733.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaufanie:D Lakier na nadwoziu u mnie nigdy nie był z puszki:D i nie motip. Nadwozia to samochodówki. Motipem ratuję się przy detalach/podwoziach bo vallejo zapycha mi aerograf (choć czasem używam i tego). Tutaj czerwień jak najbardziej będzie włoska.

 

BTW, co myślicie o takich felgach:

 

Screenshot-2012-07-0616_21_47.jpg

 

Nie wiem czy dam radę od podstaw zrobić takie jak na zdjęciu nr 2, a zestawowe (zdj. nr 1) są po prostu brzydkie. Te bbs'y są chyba do dostania w 1:24.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dobry projekt, sie szykuje znowu ;D . Już nas troche przyzwyczaiłeś, że twoje modele są wykonane z dbałością o szczegóły, więc liczę na to ze tu nie będzie inaczej. Pozostaw czerwoną . Felgi zrób już obojętnie jakie tylko nie te bbs'y wydaje mi się, że one tutaj kompletnie nie pasują. Jednym słowem - fotka nr2 . Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tych felgach razi ich wypukłość - pentagram w gwieździe jest jakby wypchnięty na zew. Wolę te ze zdjęcia nr 2, które sprawiają wrażenie wklęsłych. Te pierwsze (w mojej ocenie) przypominają plastikowy kapsel. To Ferrari mi się bardzo podoba bez względu na wzór felg. BBS'y chyba mi już przeszły;]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja u mnie w 'kanciapie" jest podobna do tej w kurnikach kiedy na dworze +30. Słowem - najchętniej spędzam czas leżąc d....ą do góry, oglądając discovery. W przerwach dziobie trochę przy 328. Tyle się udało zrobić:

 

Linie podziału robię tak jak kiedyś przy miurze, tzn. mocno pogłębiam i nanoszę czerń jeszcze przed podkładem. Te miejsca powinny zostać ciemniejsze pod kolejnym warstwami farb. Wszelki niechciany bród b. łatwo usunąć na tym etapie papierkiem np. 1500.

 

100_5735.jpg

 

100_5734.jpg

 

Poza tym, jestem bardzo zadowolony z otwieranej tylnej klapy. Myślałem, że jest standardowo otwierana, ale nie, hasegawa daje albo na stałe otwartą, albo nakładaną. Podchodziłem do tego kilka razy, tym bardziej, że tylna część nadwozia jest nierzeczywiście odwzorowana a miejsca jest mniej niż nic. Chwile trwało zanim doszedłem o co chodzi. Generalnie musiałem wywalić zestawową szybkę, dorobić w jej miejsce ścianę z polistyrenu (najcieńszego możliwego) i zrobić mechanizm z cieniutkiego drucika i kawałków izolacji po jakimś kablu. Mam nadzieje, że po malowaniu wejdzie ładnie na swoje miejsce.

 

100_5736.jpg

 

100_5743.jpg

 

100_5744.jpg

 

i ostatnie, czyli koła. Widzicie jak będę próbował zrobić te wklęsłe. Używam felg z zestawu 365. Są delikatnie większe, ale opona wchodzi bez problemu. Wycięta gwiazda ma trochę cieńsze ramiona niż te zestawowe, ale planuję podkleić rogi gwiazdy paskami z polistyrenu a potem większym kawałkiem cienkiego polistyreny zakleić konstrukcję. Po docięciu nożykiem, nowa gwiazda powinna mieć ramiona lekko wypchnięte na zew. Zobaczymy, na razie zarzucam pracę nad kołami bo jak malowanie....itd, itp.

 

100_5741.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie zapowiada się kolejna perełka. Chociaż przy tych kołach czeka cię dużo roboty, jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Dlatego powodzenia i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, być może, szykuję się dłuższa przerwa od modelowania, zamieszczam jeszcze porcję zdjęć z prac nad systemem otwierania tylnej pokrywy. Po dobrze działających zawiasach postanowiłem dodać działające siłowniki. Akurat miałem tylko jedną igłę z której zrobiłem grubszą część siłownika, więc całość to takie podejście testowe. Wszystko działa, ale - jak dokupię w aptece igieł - przedłużę grubszą część siłownika, żeby zwiększyć jego skok. Reszta będzie przeszlifowana i lepiej ukryta przed podkładem.

 

100_5753.jpg

 

100_5750.jpg

 

100_5747.jpg

 

100_5746.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre BBSy nie są złe i pasują wszędzie Szczerze mówiąc to i na BBSach i na seryjnych felach autko mi się podoba więc decyzja należy tylko i wyłącznie do ciebie Jeśli chodzi o całą resztę to nie ma do czego sie przyczepić... No może jedynie do tego że siłownik powinien mieć uszczelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Delikatny up. Kilka dłuższych chwil spędzonych na polerce. Nowy lakier łatwiej się poddaje niż APP, ale żeby było tak totalnie bezstresowo - chyba jednak nie. Ciągle najważniejsze jest ładnie go rozlać i kropka. Trzeba ćwiczyć. Z efektu jestem średnio zadowolony, na plus - powłoka nie jest przesadnie gruba. Aha, wbrew wcześniejszym zapowiedziom samochód nie do końca jest czerwony:D Popatrzyłem się na te swoje modele i stwierdziłem, że czerwień trzeba czymś delikatnie zrównoważyć.

 

100_5759-1.jpg

 

100_5758.jpg

 

100_5757-1.jpg

 

100_5756.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha mój powolny, mułowaty internet dopełnił efektu słów " nie jest do końca czerwony " bo przeczytałem to zanim załadowały się zdjęcia, czekam, czekam i myślę " o co mu chodzi, albo czerwony, albo nie... " a tutaj! No proszę

 

Zapuszczasz "łosza" w te żebra na masce?

 

oczywiście lakierek cudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ostatecznie znalazłem w sieci wersje, która wszystkim "pasuje" do tej żółtej koncepcji - kolor, felgi, wnętrze, kierunki - można śmiało odtwarzać.

 

http://www.collectioncar.com/detailed.php?ad=100&category_id=1&lang=en

 

Jedna rzecz, którą trzeba dołożyć to spoiler na tylnej pokrywie. Tak się składa, że 364 miał identyczny, a że rozpuściłem w rozcieńczalniku karoserie od 364, to mam trochę extra części - w tym wspomniany spoiler.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajka :-) jak i czym polerujesz karoserie? niedługo zabieram się za Ferrari 360 i chciałbym uzyskać idealny efekt metalicznego lakieru. Druga rzecz to jeśli nie korzystasz z farb z puszki to skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierasz się za 360? No to jest nas dwóch:D

 

Karoserię poleruję papierem 2500, potem pastą 3M (maszynka), potem pastami tamiya (course, fine, finish). Po zmianie lakieru na zero paints, pasta 3M jest chyba niepotrzebna, w zasadzie zostawia mikro-ryski, choć przywraca dosyć łatwo połysk. Potem, na tym połysku, jadę ręcznie produktami tamiyi aż efekt jest zadowalający. Lepiej od razu przeznacz sobie ze 2-3 dniówki na polerkę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a malujesz zero paints? czy revellopodobnymi farbami? jakiej maszynki do polerowania używasz? Moje 360 będzie na 95% czerwone, jakoś nie wyobrażam sobie innego koloru Ferrari ale fajna sprawa kupiłem na promocji w Berlinie za niecałe 10 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazę daję różną, choć najczęściej są to farby samochodowe z mieszalni. Czasem coś z palety vallejo air. W tym linku znajdziesz informacje o moich dotychczasowych nawykach modelarskich:D

 

viewtopic.php?f=104&t=33047&p=520188#p520188

 

10 "ojro" to rzeczywiście niezła cena. To tamiya, tak? Ja swoją wyrwałem za 80zł, ale widzę, że można ja mieć i za 178zł:D Niesamowite.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, Revell :-) czasem w KaDeWe (taki dupny dom towarowy) stoją różne rzeczy na promocji, a że nie nażarłem się Titanicem 1:1200 to sobie dorzuciłem 360 z promocji. Następnym razem znowu coś wyhaczę, chociaż poluje na konkretny model Forda Mustanga 1967 Fastback, który znalazłem tylko i wyłącznie na amerykańskim eBay :/ trochę mnie to martwi bo to wydatek rzędu co najmniej 20$ i do tego koszty przesyłki, chyba że się zaangażuje rodzinę :P ale grunt to dobry plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Niemczech widziałem Porsche Revell za 20 euro (normalna cena, coprawda bez promocji) ale po prostym przeliczniku wychodzi 80PLN przy czym w Polsce stoi ono po ok. 100-130 PLN więc i bez promocji jest taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.