Skocz do zawartości

Mercedes Unimog RW1 (strażak)


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tu fotkę tylnej ściany , może to w czymś Ci pomoże

Dzięki za super fotkę. Biorę się za wycinanie przetłoczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy wozie strażackim się nie upieram, byłem na Strażackiej i to jakiś tydzień temu. Jeździsz dużo po mieście, zobacz jak wyglądają ciągniki siodłowe. Ile chromowanych zbiorników paliwa widziałeś, ile show trucków. Trafia się jeden na kilkadziesiąt. Reszta nawet teraz w upały jest z toną pigmentu. Ale każdy robi tak jak lubi czy jak umie. Ja robiłem kiedyś czołgi i już przeszedłem przez etap czystych.

 

No nie przesadzaj, często jadę w kolumnie TiR-ów i mogę się napatrzeć do bólu. Widuję czyste baki , i podwozia też. Wczoraj widziałem 6-cio letnie Volvo z cysterną w chromie. Mało nie padłem z wrażenia i podziwu --- było czyste .Ale tak jak wszędzie są kierowcy i flejtuchy. Ja biorę przykład z tych pierwszych. OK. Nie zaśmiecajmy chłopakowi wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie zaśmiecajmy chłopakowi wątku.

I o to bym prosił jako autor wątku.

A ponieważ ten temat też mnie bardzo interesuje założyłem nowy wątek w dziale ogólnym. Tam zapraszam do dyskusji

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=33809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz malował tego modelu ?

Nie rozumiem tego pytania?

Maluję na bieżąco. Raczej każda część jest pomalowana jeszcze przed złożeniem. Na jednym zdjęciu jest założona niepomalowana kabina na podwozie, ale tylko po to by zrobić przymiarkę do waloryzacji komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne postępy. Drobne, bo jak się samemu dorabia części to jednak trwa dłużej niż przyklejenie gotowych.

1. Umocowana na zawiasach maska silnika

c_Unimog_01.jpg

2. Przyklejone błotniki i dorobione płyty ochronne na błotnikach, dorobione stopnie wejściowe, przyklejona skrzynka akumulatorowa. Prawie wykonana chłodnica.

c_Unimog_02.jpg

3. Przymiarka kabiny do podwozia. Pod maską pustawo. Najbliższe dni poświęcę na dorobieniu filtrów, przewodów itd. Maska na razie podparta chłodnicą (bo czymś trzeba było). Jak widać byłem uprzejmy chłodnicę upaprać klejem. Na szczęście chyba nie będzie tego widać (choć dobry modelarz nie powinien tak się tłumaczyć).

c_Unimog_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz już upatrzone jakieś malowanie?

Kiedyś był taki u ojca w jednostce JRG 4 w Poznaniu, obecnie został przekazany do OSP Strykowo.

Można go zobaczyć: http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=20064&mode=search

Gdybyś się zdecydował na właśnie ten model, to mógłbym w wolnym czasie podjechać i zrobić mu parę fotek, ale nieobiecuję na 100% kiedy.

Co do brudzenia i śladów eksploatacji na wozach strażackich to temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz już upatrzone jakieś malowanie? ...Gdybyś się zdecydował na właśnie ten model, to mógłbym w wolnym czasie podjechać i zrobić mu parę fotek...

Spadłeś mi z nieba. Gdybyś mógł tam podjechać i zrobić szczegółowe zdjęcia byłbym Ci bardzo wdzięczny i postarałbym się jakoś zrewanżować.

Fotki na stronie Czerwone.. już widziałem wcześniej, ale są bardzo ogólne. Wolałbym robić polskie, a nie niemieckie malowanie (i wyposażenie). Znalazłem w Polsce (na zdjęciach) takie 2, jeden Twój a drugi w Łodzi, ale to trochę za daleko z Kędzierzyna.

Teraz walczę z komorą silnika i robię trochę S-F, bo mam tylko jedno niezbyt ostre zdjęcie.

Liczę na Twoją pomoc. Pokryję koszty związane z wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko niema problemu, myślę, że po starej znajomości zgodzą się na małą sesję, chyba powinienem mieć jeszcze zdjęcia jak ojciec nim jechał w barwach JRG 4 Poznań na poligon do Pstrąża i posiadał naklejoną plakietkę z napisem "Twardy" zajumaną z czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko niema problemu, myślę, że po starej znajomości zgodzą się na małą sesję, chyba powinienem mieć jeszcze zdjęcia jak ojciec nim jechał w barwach JRG 4 Poznań na poligon do Pstrąża i posiadał naklejoną plakietkę z napisem "Twardy" zajumaną z czołgu

OK. Czekam na zdjęcia. Zrobię w barwach poznańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem tylną ścianę kabiny kierowcy.

Etap 1. Wyciąłem dolne przetłoczenia.

d_Unimog_2012-07-13_01.jpg

Etap 2. Zakleiłem dół i wyciąłem okna

d_Unimog_2012-07-14_01.jpg

Etap 3. Zrobiłem nowe ramki okien

d_Unimog_2012-07-14_02.jpg

d_Unimog_2012-07-14_03.jpg

4. Drobny postęp pod maską. Dorobiłem filtr powietrza i przewody. Zeszło mi z tym całą niedzielę. (Po diabła robiłem otwieraną maskę.) Okazało się, że przewód do turbo koliduje z chłodnicą. Trzeba będzie zrobić nową o 2 mm mniejszą.

d_Unimog_2012-07-14_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie przerobki w modelach. Kitom prosto z pudelka brakuje wielu detali, dlatego potem wygladaja nieco ubogo. Dzialaj, dzialaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak zrobić przesuwne żaluzje w całej budzie.

ja bym albo powiercił poszczególne paski zaluzji, albo od tyłu zrobił szlufki, i nawlókł wszystkie na wytrzymałą żyłkę. potem należało by sonstruować prowadnice, najlepiej z metalu, zeby była solidna i stwarzała jak najmniejszy opór.

Pomysł bardzo dobry, ale w wykonaniu mi nie wyszło. Pociąłem paski z polistyrenu o gr. 0,75. Wiercąc je ręcznie 0,3 - wiertło rozpycha plastik, a nie udało mi się znaleźć wiertła z poszerzonym trzonkiem, aby założyć do Dremela.

Zrobiłem więc szlufki z wężyka, przykleiłem i po złożeniu okazało się, że wszystko jest krzywe. Ręcznie przycinane paski, mają różne wymiary, a co gorsze zwijają się przy cięciu i trudno je idealnie wyprostować. Można oczywiście kupić gotowe patyczki, ale licząc 3 zł/szt to odpada. Na razie temat ruchomych żaluzji odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przestój w pracy, bo czekam na zdjęcia Unimoga w polskich barwach. Już wiem, że czeka mnie sporo przeróbek, a co gorsza model robi się trochę S-F, bo w modelu jest silnik turbo, a w oryginale jest stary, zwykły silnik. Może kiedyś się zmobilizują i wymienią silnik na nowszy to wtedy bedzie OK.

Drobny postęp jednak jest. Wykonałem zabudowę komory silnika. Dla przypomnienia w żółtej ramce zdjęcie tego co otrzymałem w pudle Revella, reszta to moja twórczość.

e_Unimog_2012-07-24_01.jpg

A tak to wygląda po przymiarce z kabiną

e_Unimog_2012-07-24_02.jpg

We wnętrzu doszły drobiazgi: uzupełniłem dźwignie pomiędzy fotelami i wykonałem dywaniki na podłogę.

e_Unimog_2012-07-24_03.jpg

Korzystając z pożyczonego aparatu wklejam dwa zdjęcia tego co już było, w lepszej jakości:

e_Unimog_2012-07-24_04.jpg

e_Unimog_2012-07-24_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie to wygląda. Są 2 otwory do filtra powietrza, z prawej widzę zrobiłeś "kołnierz", z lewej coś się będzie działo, czy tylko atrapa? Sam mam unimoga i interesuje mnie to.

Specjalistą nie jestem, ale (według mnie) z lewej (od strony kierowcy) jest wlot powietrza do nagrzewnicy do kabiny. Z prawej (czyli na zdjęciach z lewej) jest wlot powietrza do silnika. Po założeniu kabiny, ten okrągły filtr połączę kanałem z wlotem powietrza na boku maski. Gdybyś potrzebował podeślę Ci zdjęcia oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jakieś postępy?

Na razie drobne. Niedługo będą więcej.

Po otrzymaniu Twoich zdjęć okazało się, że powinienem wszystko przerabiać, ale część rzeczy odpuszczę. Wyrzuciłem już z dachu ten właz który wyglądał jak do czołgu i zrobiłem normalny jak w Strykowie. Teraz myślę jak zakleić część wlotów w grillu, które niepotrzebnie mozolnie wycinałem, a w rzeczywistości ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.