Skocz do zawartości

T34/85


Darek_01

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie podstawowy bląd dragonowskich teciaków - trzeba wiercić sporo otworów ulgowych w kołach. UM i Revell zrobili to już za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to akurat ten T-34 nie powinien mieć kół żebrowanych, tylko pełne tłoczone. Model przedstawia czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko pełne koła tłoczone bez żeber. Niestety taki błąd posiada model Dragona nie tylko w skali 1/72, ale również w 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to akurat ten T-34 nie powinien mieć kół żebrowanych, tylko pełne tłoczone. Model przedstawia czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko pełne koła tłoczone bez żeber. Niestety taki błąd posiada model Dragona nie tylko w skali 1/72, ale również w 1/35.

Niestety ja przeglądałem swoja dokumentacje i jest dokładnie na odwrót. Właśnie czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko koła żebrowane a w zakładzie numer 174 koła pełne. Często widziałem na filmach archiwalnych jak czołgi miały różne koła na tej samej stronie np cztery pełne i jedno żebrowane. Co do modelu to jest bomba ale koniecznie nawierć te koła bo psuje ci cały efekt to jest prosta czynność i można ja zrobić na tym etapie choćby tylko w zewnętrznych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to akurat ten T-34 nie powinien mieć kół żebrowanych, tylko pełne tłoczone. Model przedstawia czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko pełne koła tłoczone bez żeber. Niestety taki błąd posiada model Dragona nie tylko w skali 1/72, ale również w 1/35.

Niestety ja przeglądałem swoja dokumentacje i jest dokładnie na odwrót. Właśnie czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko koła żebrowane a w zakładzie numer 174 koła pełne. Często widziałem na filmach archiwalnych jak czołgi miały różne koła na tej samej stronie np cztery pełne i jedno żebrowane.

No to mamy problem......

Może ktoś wyśle maila do fabryki 183 z zapytaniem jak to było naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja przeglądałem swoja dokumentacje i jest dokładnie na odwrót. Właśnie czołg produkcji fabryki nr. 183, a w tej fabryce montowano tylko koła żebrowane

 

No to w takim razie wytłumacz mi co robią koła tłoczone na czołgu z fabryki 183 na poniższym zdjęciu:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dfbac992009d4db6.html

 

Czyżby był to czołg po polowym remoncie, gdzie zmieniono koła i dospawano ekrany antykumulacyjne?

 

Jeśli możesz to podaj też dokumentację z jakiej korzystałeś. Ja również zobaczę u siebie jak to było z tymi kołami dokładnie. Poza tym warto porównać różne źródła. Często jest tak, że w różnych monografiach, zwłaszcza o T-34, są podawane zupełnie sprzeczne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z monografii t-34 ACE Ale przeglądając internet to doszedłem do wniosku że ruski mają taką sieczkę w tych czołgach że różnie to było. Znalazłem nawet zdjęcie modelu 44 z kołami od 69. Ja mam wielka ochotę na zrobienie z mieszanymi kołami.

2b5d424e10b4d25bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z monografii t-34 ACE

 

Jeśli chodzi o tę pozycję, to jest ona jedną ze słabszych, pod względem rysunków i opisów zmian na czołgach, wprowadzanych w różnych fabrykach.

Zgodzę się jednak z Tobą, że produkcja fabryczna swoją drogą, ale nieraz rzeczywiście trudno połapać się o co tak naprawdę chodzi w tym bałaganie z T-34 w roli głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem......

Może ktoś wyśle maila do fabryki 183 z zapytaniem jak to było naprawdę

 

Chłopie!!!!! uważaj co piszesz....zaplułem monitor i mało się piwem nie zakrztusiłem!!! ;-)))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.