Skocz do zawartości

Spitfire Vb Zumbacha 1/48 Tamiya + dodatki


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tym razem coś poza moimi głównymi zainteresowaniami. Mam jeszcze parę rozgrzebanych modeli, ale rozpoczynam nowy, bo chcę odpocząć od mozolnego dłubania. Wiele razy, odkąd kupiłem ten zestaw, wycinałem części z ramek i składałem na sucho. Lepiej niż klocki Lego. Po dokładnych oględzinach i licznych próbach składania, znalazłem dosłownie jedno miejsce podlegające szpachlowaniu. Liczę na to, że warsztat będzie łatwy, szybki i przyjemny. Mam też nadzieję na waszą pomoc ;)

 

To zdjęcie z Air Show 2011 w Radomiu zainspirowało mnie do zbudowania modelu

bbmf_spitfire.jpg

 

Oczywiście na tym zdjęciu nie będę się wzorował. Interesuje mnie natomiast kwestia, która pośrednio dotyczy tego zdjęcia. Pewien element konstrukcji na tym zdjęciu jest (a przecież to maszyna udająca Vb), a w instrukcji każą odciąć. Chodzi o takie wzmocnienia:

d4d818763f51d32c.jpg

Co powinienem zrobić?

 

Mam dwa fajne walkaroundy odrestaurowanego kokpitu Vb BL628. Jeśli coś tam jest istotnie różne od EN951 to bardzo proszę o wskazanie. Ale to już w trakcie prac.

 

Plan przeróbek jest taki:

* mocowanie celownika

* szybka celownika

* kompas

* fotel od podstaw (spróbuję chociaż ;) )

* dużo przewodów w kabinie

* podłoga w kabinie od podstaw albo przerobić zestawową

* przewody hamulcowe

* wysokie lusterko

 

Z dodatków mam takie rzeczy:

* lufy Mastera

* koła CMK

* wydechy QB

* maski do oznaczeń Montex

* kalki Techmod

 

Kupiłem też malowane blaszki Eduarda do kokpitu, ale w paczce był zmywacz Wamodu, który się wylał...

 

Bardzo proszę o wskazanie czerwonego i granatowego odpowiednich do rondli, bo będą malowane od masek.

Kamuflaż będę robił dedykowanymi olejnymi Model Masterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żeby kiedykolwiek, tym bardziej rok temu latał Spit na Air Show w Radomiu w barwach Zumbacha. P-38 w barwach Red bulla to i owszem, ale Spitfire MkVb.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze książka "Spitfire Zumbacha".

Po drugie nie ma wzmocnień na nadkolach.

Pamiętaj o lusterku z "podwyższeniem"

... piszę z pamięci...

Wiatrochron z zewnętrzną szybą pancerną - limyzyny nie pomnę.

Tyle na szybko po powrocie z gór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak sobie przeglądałem warsztaty lotnicze-ja siedzę w pancerce i przypomniało mi się, że mam cały artykuł-poradnik ze składania i malowania tej o to repliki Jana Zumbacha. Jeśli byś chciał, to mogę podrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam po necie i nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia. Czy mógłby ktoś pokazać mocowanie fotela do płyty pancernej?

 

Znalazłem, że granatowy FS 35044 będzie dobry do malowania rondli. Czy może ktoś wskazać sprawdzoną farbkę na czerwony?

 

Obecnie obrabiam części do malowania, więc nie ma co pokazywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem trochę przy modelu. Maluję sobie to i owo. We wnętrzu muszę dorobić jeszcze trochę drobnicy. Pracuję też przy fotelu i jego zawieszeniu na wrędze.

 

sh105954.jpg

 

Wytoczyłem sobie z ramki wtryskowej butlę widoczną na tych zdjęciach:

 

04y.jpg

07rness.jpg

 

Wyszła mi trochę za długa, ale niestety nie miałem możliwości technicznych wytoczyć krótszej. Może następnym razem spróbuję z jakiegoś drewienka nasączonego CA.

 

I rzut oka na całość.

 

sh105955.jpg

 

Dziękuję wszystkim, którzy wspomogli mnie dokumentacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Nożyce na goleniach podwozia do usunięcia, Mk.V ich nie miały. Na prawej połówce kadłuba pod wiatrochronem masz taką "skrzyneczkę" ze wzmocnieniem "X" w tym miejscu powinien być raczej "wieszak" na zapasowe żarówki do celownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.