Skocz do zawartości

BF 109 E3 Tamiya 1:48


jonnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak obiecałem przy galerii Bf 109 f2 zaczynam nowy projekt tj.BF 109 E3 produkcji Tamiya.model wszyscy dobrze znaja wiec nie bede sie bawił w in boxy.Są w nim dwa malowania, pierwsze to Adolf Galland JG 26 z 1940 roku Francja i drugie, które rozszyfrowałem w tym tygodniu to Lugwig Froba JG 77 jesien 1940 norwegia.Co do malowania modelu to od poczatku byłem nastawiony na Gallanda ale jak juz odnalazłem Frobe to narazie jest dylemat.

Sam model składa sie bardzo przyjemnie i napewno jest duzo lepiej ze spasowanie czesci jak w modelu Zvezdy.Niestety otwierajac pudełko widac ze szału nie ma.zaledwie dwie ramki z dosyc uboga liczba czesci.Model bedzie wykonany pudełkowy bez blach, natomiast dokupiłem do niego wydechy QB pasy Edka i MG 17 i MG FF co by poprawic troche wyglad wizualny.Jedyna moja ingerencja w model tj. kominek łączenia antena-radio zrobiony z igły.

Jak narazie zrobiona jest bryła modelu i oczywiscie wnetrze.Model jest surowy bez szlifowania,szpachlowania co postaram sie zrobic w przyszłym tygodniu.Rury QB przymierzone tylko pod foto, oszklenie równiez.

DSC01043.jpg

DSC01046.jpg

DSC01047.jpg

DSC01049.jpg

DSC01050.jpg

DSC01051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mała aktualka.Przez te kilka dni udało mi sie przykleic oszklenie i poszpachlowac model.Po nałozeniu podkładu model wyczysciłem wodnym 2000 i zaczerniłem linie.Wczoraj na spód i boki dałem RLM 65.Dzis postaram sie wyszlifowac RLM wodnym i do konca tygodnia kamo powinno byc gotowe.Co do malowania decyzja podjeta- Ludwig Froba JG 77 Norwegia http://wpiotrus.republika.pl/bf109e3.htm.

DSC01098.jpg

DSC01097.jpg

DSC01096.jpg

DSC01094.jpg

DSC01095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tombie01 na jakiej podstawie jest błąd na skrzydle?Mam instrukcje przed soba i zdjecia i błedu nie widze.

 

Sorry za zamieszanie - ale mam w instrukcji Academy Wersję E-3 1940 Francja - i lewe skrzydło jest pomalowane na odwrót - reszta jest identyczna - ponieważ ostatnio kompletowałem dodatki i farby do tego modelu zwróciło to moją uwagę

 

aaf92f8bb2f057dbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Przy dzisiejszym upale troche zwolniłem bo sie nie da wytrzymac długo przy modelu.Podoklejałem pare drobiazgów, chłodnice cieczy, oleju.Fotki w tym tyg. napewno beda.Cały model pokryje Sido i zaczynam podwozie.

Co do malowania to maluje farbami Pactra- przynajmniej ostatni rok .Wszystkie kolory RLM kupiłem z Pactry i jestem zadowolony.Wczesniej malowałem Humbrolami ale nie zawsze mi to wychodzilo, czasami uzywam model master, tamiya lub zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako początkujący modelarz staram się zrozumieć ideę pre-shadingu na tym modelu, a mianowicie, dlaczego nie należało podkreslać linii podziałowych wzdłuż kadłuba, a jedynie na skrzydłach, grzbiecie i usterzeniu poziomym? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tolo303, abstra:bip:ąc od tego czy preszajding jest najlepszą metodą różnicowania powierzchni kolorystycznej, został on na tym modelu położony w całości. Owo pierwsze zdjęcie pokazuje model już z położonym pierwszym kolorem na spodzie i bokach kadłuba po uprzednim preszajdingu. Poza tym w przypadku 109 kadłub jest tak skonstruowany, że mało jest tam linii wzdłuż kadłuba - dominują linie poprzeczne. Ewentualnie proszę jonnym'a o skorygowanie mojej wypowiedzi, gdyby jednak było inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tolo303- wszystkie linie zostały podkreslone jak widac na pierwszych zdjeciach.Wzdłuz kadłuba jest linia na spodzie i na górze modelu.Nie bardzo rozumiem o które linie ci chodzi.Bf nie mial kadłuba jak typowe angole czy amyrykance gdzie była masa lini we wszystkie strony świata.

po połozeniu sido, kalek i sido linie beda zaciemniane wiec sie na nie jeszcze napatrzysz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.