Skocz do zawartości

Tiger I Late Command, DML 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

9 Tygrys i nr taktyczny 009

Tym razem późny Tygrys I w wersji dowodzenia, Dragon nr 6253.

Czołg z sPzAbt 101 Normandia, kamuflaż domniemany.

Do zestawu dołożyłem:

- metalowa lufa działa RbModel 35B71

- metalowa lufa km-u Aber 35L63

- żywiczny zimmerit Atak 35032

- toczone elementy wyciora Voyager z zestawu 35216

- metalowe gąsienice Friulmodel ATL-06

- metalowe anteny (2m) RbModel 35A02

- fototrawione osłony boczne różnych producentów.

Model malowany farbami akrylowymi, podstawowe:

Baza: Vallejo, green ochre - 70914

Zielony: Gunze, olive green - H405

Brąz: gunze, chocolate brown - H406

Zapraszam:

_DSC6101.JPG.cea1c3bd18ed53134a7dd50e5191852c.JPG_DSC6102.JPG.db5408a9b8230380acb132aedd84a185.JPG_DSC6103.JPG.abc0301bd859300164cbca7e71aadf2a.JPG_DSC6104.JPG.9e7031f6cef4d44a0c5f4a9523f97e5d.JPG_DSC6105.JPG.126a5497940fa7c5626328f247079ced.JPG_DSC6106.JPG.bd612ece48f5cb221f8bfe9f96955787.JPG

Edytowane przez Seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, podoba mi sie itd moj tygrys pewnie tak ladnie zdetalowany nie bedzie :( ale udalo mi sie wlasnie zlapac (chybna) jednego z tygrysowych ekspertow tj Ciebie no drobnej pomylce: ten znaczek z przodu w 101 nie byl nakladany na zimmerit, tak przynajmniej ja dostrzegam na wszystkich fotkach tego batalionu jakie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale udalo mi sie wlasnie zlapac (chybna) jednego z tygrysowych ekspertow tj Ciebie no drobnej pomylce: ten znaczek z przodu w 101 nie byl nakladany na zimmerit, tak przynajmniej ja dostrzegam na wszystkich fotkach tego batalionu jakie widzialem.

Wszystko pod kontrolą:

 

_DSC8943.jpg

_DSC8942.jpg

 

Sorry, ale nie mam skanera, zdjęcia pochodzą z "Tiger I on the Western Front" Jean Restayn

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, teraz mogę się wyżyć w twojej galerii, he, he. Na detalach się nie znam, ale na pewno wszystko będzie ok bo to w końcu twoja specjalność. Co do malowania zaś... to bardzo ładnie ci to kamo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wszystkie Twoje poprzednie jest pożądnie wykonany. Niestety ten model nie jest ewolucyjny. Szkoda, że nie pokusisz się w którymś z modeli poćwiczyć nowe techniki, bo wykonywanie kolejnego zwykłego modelu ( nawiasem tego samego, oklepanego Tygrysa ) to marnotrastwo umiejętności ( których Ci nie brakuje ). Tygrys wygląda fajnie, ma ładny kamuflaż, ale nie wyróżnia się niczym specjalnym.

Sorry Seba, że tak pisze, ale tak jest w moim odczuciu. Potraktuj też mój komentarz tylko jako drobną uwagę ( bo taki miałem zamiar pisząc tego posta ), a nie jak atak na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało.

Nawet nie masz pojęcia jakie to ułatwienie budując jeden typ czołgu, choćby oszczędność na literaturze.

A o jakich nowych technikach piszesz, może o czymś nie wiem ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. modulacji kolorów. Możesz też urozmaicać bardziej błoto i spróbować użyć mocniejszego punktowego washa. Ogólnie chodzi mi o to, że jest to kolejny tygrys, który niczym się nie wyróżnia pod względem malowania. Jeśli robisz jeden typ modelu to wydaje mi się, że można zrobić kilka ,,efekciarkich" modeli, które nie tylko cieszyłyby oko pod względem merytorycznym, ale i też wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz poznawać nowych technik, wystarczy że stare opanujesz ewentualnie zastosujesz np wash albo plamy powstałe w trakcie eksploatacji, w tej chwili np to coś na ostatnim zdjęciu koło anteny za niczym nie wygląda.

Ogólnie model poprawny nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...a sam głupi jak świnia"

he he nie ma to jak naiwny trick kiedy brak ci argumentów i domyślne pytanie - a ile ty modeli zrobiłeś, pokaż, ocenię czyś godny komentować.

Dla uspokojenia twojego wybujałego ego robię gorsze... choć nic to nie zmienia w ocenie prezentowanego tu modelu, dalej pozostaje przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy Twojej pracy jak zawsze w mistrzowskim stylu. Z pewnością cała gromadka bardzo ładnie się prezentuje. Najgorsza rzecz jaka pozostaje to odwołanie się do zamieszczonych powyżej wypowiedzi. Nie sposób przejść obojętnie i stwierdzić, że nic się nie dzieje. Seb ma swój pomysł na realizację projektów i robi to na co ma ochotę. Interesuje go jedna konkretna konstrukcja tj. Tygrys i chwała mu za to niech rozwija swoją pasję i poszerza wiedzę w tym zagadnieniu. Z pewnością jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy w tej materii to Seb pomoże. Jeżeli ktoś uważa za stracony czas oglądanie takich warsztatów i galerii to omijać szerokim łukiem i robić co uważa się za słuszne po swojemu. Nikt nikogo na siłę do niczego nie zmusza. Naprawdę nie widzę powodu dlaczego z tego powodu mają wynikać kłótnie. Rozumiem, że teraz na topie są różnego rodzaju wymyśle modyfikacje pojazdów i techniki podnoszące walory końcowe. Dzięki temu można uzyskać lepsze wyniki na konkursach a głównie spowodować to że nasz model zostanie sprzedany za dobrą cenę np. na Ebayu. Niestety duża część modelarzy to produkcja taśmowa na sprzedaż ale na szczęści nie wszyscy. Tak czy inaczej bo temat można prowadzić w nieskończoność każdy powinien robić to co uważa za słuszne i przede wszystkim więcej "luzu" w wypowiedzi. Odnośnie jeszcze głównego tematu, Seb liczę po cichu, że stworzysz w przyszłości jakiegoś Tygrysa z wnętrzem ewentualnie pojazd uszkodzony w walce. Ciekawe inspiracje daje wydawnictwo Panzerwrecks w swoich zeszytach czy np. pozycja Repairing the panzers autorstwa Lukasa Friedlia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej pancerce detalicznie się nie znam, dlatego ograniczę się tylko do ogólnych uwag.

Pomimo kamuflażu, malowanie sprawia optycznie bardzo monotonne wrażenie.

Może przyczyną jest brak (lub bardzo słaby) wash? Brak obić i wytarć, śladów jakiekolwiek eksploatacji.

Aż dziwne, że pojawiło się na nim to delikatne błotko.

A poza tym to kolejny, 1 854 689 TYGRYS ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckiej pancerce detalicznie się nie znam, dlatego ograniczę się tylko do ogólnych uwag.

Pomimo kamuflażu, malowanie sprawia optycznie bardzo monotonne wrażenie.

Może przyczyną jest brak (lub bardzo słaby) wash? Brak obić i wytarć, śladów jakiekolwiek eksploatacji.

Aż dziwne, że pojawiło się na nim to delikatne błotko.

A poza tym to kolejny, 1 854 689 TYGRYS ;(

 

A pomyślałeś, że może autor modelu nie chce tego stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ritter.

A co do Tygrysa z wnętrzem, to musi ktoś w końcu takie wnętrze poprawne wyprodukować.

Brak obić i wytarć, śladów jakiekolwiek eksploatacji.

To jakiś żart, czy zdjęcia są aż tak słabe ?

A pomyślałeś, że może autor modelu nie chce tego stosować?

Chce i stosuje, ale wszystko z umiarem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym Sebastian robisz fotki i na jakich nastawach /przysłona/?

Mam wrażenie, że kiedyś robiąc telefonem lepiej mi zdjęcia wychodziły.

Teraz mam Sony Alfe 230 i chyba nie ogarniam.

Nie odpowiem Tobie, bo nie wiem. Balans bieli na oświetlenie żarówkowe, to na pewno.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Sony Alfe 230 i chyba nie ogarniam.

Nie odpowiem Tobie, bo nie wiem. Balans bieli na oświetlenie żarówkowe, to na pewno.

Pzdr

 

 

Ja robie swoją alfą 200 a w robocie mam alfę 700 ale to juz wypas.

Pierwsze co to balans ustaw na automat i niech już tak zostanie,ten aparat bardzo dobrze sobie radzi z ABW.Ustaw na priorytet przysłony i na maxa ile można /najwyższa możliwa cyfra/ aparacik na statyw oczywiście ,samowyzwalacz i białe tło.Program sam sobie dobierze czas .Zrób próbę i zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.