Skocz do zawartości

Mi-24W Zvezda 1:72


K_Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adam po prostu ale fajny szukam szczeny na podłodze, jeśli mogę się spytać z jakiego to zestawu???

Łukaszu dzięki drążek już poprawiłem

mały updejt ;P kabinka dostała kolorek poprzyklejałem pare paneli i zrobiłem suchy pędzel.

IMG_2077.JPG

IMG_2079.JPG

IMG_2081.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

oczywiście kabina jeszcze nie gotowa trzeba gdzie nie gdzie popoprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten celownik ASP-17W, pewnie będziesz musiał go usunąć. Po prostu nie mieści się w kabinie. Gdy chciałem przykleić oszklenie zawadzało ono o celownik, który okazał się za wysoki. Albo ja coś spaprałem przy budowie "728" albo Eduard coś źle pomierzył. Na razie go nie usuwaj, jak będziesz przyklejał kabinę to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz natomiast będziesz musiał przerobić osłonę AI-9 z prawej strony. W tym egzemplarzu ma kształt wypukłej elipsy bez żadnych wgięć na spływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek mam do was pytanko:Jaki kolor maja mieć fotele.

A zatem po przyklejałem blaszki w przedziale desantowym

IMG_2083.JPG

IMG_2086.JPG

IMG_2095.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

dojdzie jeszcze tam parę kabelków

I moja zmora silnik strasznie się bałem jak to wyjdzie na razie na próbę jeden zrobiłem, ja mam mieszane uczucia ale oceńcie sami.

IMG_2099.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2081.JPG

 

Jeśli chcesz robić oliwkowozielonego Hokeja to wszystkie panele z przyrządami w kabinach musisz przemalować na czarno! Takie malowanie jest stosowane już po dostosowaniu śmigłowców do NVG i jednym z etapów takiej modernizacji jest własnie malowanie kabin na czarny, matowy kolor.

 

ps. też mnie cieszy ilość Hokejów na forum i fakt, że bedą z szachownicą. Ja własnie wróciłem z dwutygodniowego wywijania na koncertach, trochę odpocznę od tych wakacji i wracam do swoich modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, nie do końca się z Tobą zgodzę. Sam kolor oliwkowozielony nie jest wyznacznikiem tego, że piloci w kabinach mają czarno. Na wielu zdjęciach(np. podrzucone przez Roberta) tego egzemplarza przez szybę widać mieniący się kolor turkusowy. Jeśli dobrze pamiętam w moim wątku warsztatowym Qalimar opisywał to dokładniej, jak znajdę to podrzucę.

 

PS:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=48490&sid=b32eeac7739e81d32c6f04d7423a6593&start=45

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mikele, Mikele, a wystarczyło najpierw poczytać, a nie zapędzać się w kozi róg....:-)

 

Adam ma rację.

 

Innym aspektem, oprócz kroju numerów,świadczącym o "czarnej tablicy" jest liczba anten na belce ogonowej. Ogólnie rzecz biorąc- im ich więcej ,,tym bardziej czarno w środku:-) Dodatkowym elementem, który świadczy o modernizacji, a zarazem o przystosowaniu ś-ca do noktowizji są światła pozycyjne i konturowe typu LED oraz ledowa "migałka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co nie co podłubałem

przedział desantowy dostał kolorek/sido/kalki/wash i matt od pactry musze poprawić ramy okien bo są krzywo doszło tez pare kabelków.

IMG_2124.JPG

IMG_2122.JPG

IMG_2115.JPG

IMG_2112.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Pomalowałem też fotele

IMG_2120.JPG

IMG_2118.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

a tak się prezentuje całość

IMG_2134.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

pomalowałem też przekładnie główną (chyba tak to sie nazywa) jej też dostało sie sido/wash i matt

IMG_2126.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

poprzednia wersja silników mi sie nie podobała więc zdjąłem wszystkie kable i zacząłem odnowa wygląda to tak

o ile pierwszy wyszedł w miarę

IMG_2149.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

to drugi chyba nie za bardzo

IMG_2152.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Dojdzie jeszcze parę czerwonych kabelków

Obecnie działam coś przy w nęce na razie przykleiłem blachy.

IMG_2137.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Tak naprawdę to w realu wygląda to nawet fajnie jak zobaczyłem zdjęcia troszkę się przeraziłem,foty strasznie wyciągają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to w realu wygląda to nawet fajnie jak zobaczyłem zdjęcia troszkę się przeraziłem,foty strasznie wyciągają :(

Nie przejmuj sie foty powiększają kilkukrotnie detale i macro jest bezlitosne ,oko ludzkie nie jest tak doskonałe .

Podglądam cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ten drugi silnik jest niezbyt, jak dla mnie za dużo, a i mam co do nich jedną radę, postaraj się żeby jak najmniej odstawały, swój kadłub przed chwilą zamknąłem i przez instalację miałem nie małą szparę do załatania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa ale nadal mam wrażenie że partacze robote :\ ale mam do was pytanko wczoraj wieczorem zdjąłem wszyskie kable z drugiego silnika ale pozostały brudy z kropelki które w żaden sposób niema jak wyszlifować więc został mi debonder wiem że można go w modelarskim kupić a ja się pytam czy można go kupić w jakimś innych sklepach np budowlanych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu dzięki dziś rano poszedłem do sklepu ale nie mieli, potem poszukam jak będzie to kupie a jeśli nie to zamówię z jadarhobby ten chyba sie nada

http://www.jadarhobby.pl/debonder-zmywacz-plam-super-glue-25ml-p-29410.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.