Skocz do zawartości

Mi 24W TRUMPETER 1/35


Grzesko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dalszy ciąg moich wypocin nad wiatraczkiem.

Pierwsze to wrota do kabiny ładunkowej .

K_5_2578.jpg,

K_5_2579.jpg,

K_5_2580.jpg,

 

Wirnik tylny, musiałem dorobić ten element górny bo oryginał był za duży.

K_5_2581.jpg,

K_5_2583.jpg,

 

I wirnik główny

K_5_2585.jpg,

K_5_2586.jpg,

K_5_2587.jpg,

K_5_2590.jpg,

K_5_2591.jpg,

Przewody do podgrzewacza łopat dodam po pomalowaniu WN jak założę łopaty , gdyż będę je malował każdą osobno tak będzie wygodniej.

 

To na razie tyle , dalsze prace w toku

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Doradźcie mi takie coś.

Chce kłaść kalki n mojego wiatraka , i się zastanawiam czy po położeniu tych że kaleczek prysnąć jeszcze raz sido ??

Bo tak czy siak musiał bym go sido jeszcze raz machnąć ale zastanawiam się czy z kaleczkami czy tez nie ...

Czekam na info od bardziej wtajemniczonych niż ja , czy ktoś takie coś działał już

 

a i wirniczki się kończą malować razem z łopatkami

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie nałożysz sido na kalki to potem one mogą się zerwać lub potargać gdyż nie są zabezpieczone. Pamiętam jak raz zerwało mi kalkę która zajmowała prawie cały ogon samolotu w 1/72 dlatego że nie położyłem sido.Więc warto go położyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to lecimy dalej następne kilka odsłon mojego Wiatraczka:)

 

Skrzydełka założone co by taki chudy nie był bo do dalszych prac zdejmuje aby nie połamać a przy moim szczęściu wszystko możliwe

 

K_5_3122.JPG,

K_5_3123.JPG,

K_5_3124.JPG,

K_5_3125.JPG,

K_5_3126.JPG,

K_5_3127.JPG,

K_5_3128.JPG,

K_5_3129.JPG,

K_5_3130.JPG,

K_5_3131.JPG,

K_5_3132.JPG,

K_5_3133.JPG,

K_5_3134.JPG,

K_5_3135.JPG,

K_5_3136.JPG,

K_5_3138.JPG,

K_5_3139.JPG,

 

No i kaleczki na klapach silników

K_5_3140.JPG,

 

Czeka go jeszcze kilka wykończeń doróbek i domalowań , kilka brakujących kalek ale temat już ogarniany, no i na koniec dostanie ostatnie dwie lub jedna warstwę sido ale to zdecyduje na koniec czy będzie trzeba aż dwie.

Wirnik nośny będę składał jak już otrzymam resztę kalek i będę mógł go poskładać, tyny wirnik się klei bo w wersji tej co kleje są końce łopat proste a zestawowe są cięte.

Dopóki nie przyjdą kaleczki biorę się za uzbrojenie i resztę klecenia, mam nadzieje że się w tym roku z nim wyrobie :P

 

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że te kalki się tak pokleiły za grzmota nie chcą dokładnie przylegać mimo zastosowania płynu i szczerze mówiąc samemu widzę że coś jest nie tak sądziłem że dociągną więc , albo je zdejmę i poprawie a jak nie da się to założę nowe , w zapasie jeszcze jeden komplet jest , coś muszę z nimi wymyśleć.

A odpowiedź to Adaś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to jak się położyły, tylko o to, że żółty prześwituje. Widać spod niego plamy kamuflażu. Ja sugeruję zdemontować te kalki, położyć biały kolor tam gdzie ma być żółte pole i dopiero na to kalkę. Ewentualnie druga opcja, poprosić Adama, żeby druknął raz jeszcze te napisy, tylko z białym podkładem. Opcja trzecia, poprosić Adama o sam napis "Uwaga Śmigło" (bez żółtego pola), a żółte pole wymalować sobie na modelu farbką i na to kalkomanię.

Do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.