Skocz do zawartości

Mi 24W TRUMPETER 1/35


Grzesko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adaś zrób sam napis, a jeżeli żółty ma być drukowany, to najpierw trzeba wydruczyć biały a potem na to żółty. Inaczej nic z tego nie będzie. Ten rodzaj druku tak ma, że kolory są transparentne i zawsze będą prześwitywać, szczególnie jasne. Przerabiałem to przy pierwszych kalkach do Puszczyka w 1/72. Nawet granatowy napis SW-4 położony bez podkładu na żółty kolor prześwitywał i robił się zielonkawy. Jeżeli pod kalką występuje zmiana kolorów (plamy kamuflażu) to tym bardziej to widać, nic tu nie poradzisz innym żółtym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik ja jestem spokojny nie ma stresa, nie wiem czy dziś ale zapewne do końca tygodnia zdejmę te kaleczki i chyba tak jak tytus mówi wymaluje lekko na biało podkład a potem na żółto powierzchnie i na to naklei się same napisy oraz ta fajną strzałeczkę Na chwile obecna jestem troszkę schorowany , dopadła mnie jakiś wirus wiec nie mam ciśnienia by kończyć modelik .

Także na spokojnie i powolutku do przodu dobrniemy , a co się da będę dalej składał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie.

Trochę powalczyłem z moim MI-24 i oto co wyszło ,

Nie wiem czy to rozjaśnianie wyszło mu na dobre, na wierzch jeszcze przyjdzie jedna warstwa sido i oczywiście wash.

Fotki robione na świeżo.

K_5_3675.JPG,

K_5_3676.JPG,

K_5_3677.JPG,

K_5_3678.JPG,

K_5_3679.JPG,

K_5_3680.JPG,

K_5_3681.JPG,

K_5_3682.JPG,

K_5_3683.JPG,

 

Ostatnio nie mam za dużo czasu a i chęci tez mało więc robię po trochu.

 

Mam nadzieje że nie wygląda tragicznie

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę bo już wisiało nad nim widmo "szuflada od kiedyś" a tak na poważnie to brakuje mi tylko kilku poprawek , taśm mocującys ASO i kilka innych doróbek i lece z sido .

Mam nadzieje że w tym roku się z nim wyrobie

 

Wciąż nie mam koncepcji na uzbrojenie a warto by było mu coś powiesić na gondolach .

 

Co do opon to troszkę za mocno teraz to widać no ale nie będę tego zmieniał , naocznie widać lekko wypchnięte na boki wiec nie powinno się tak rzucać w oczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powalczyłem z moim MI-24 i oto co wyszło (...)

Mógłbyś zdradzić swoje techniki "walki", bo model wygląda świetnie - cieniowanie i inne bajery są, chociaż model zaraz po pomalowaniu wyglądał całkiem inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taśmy ASO musza być bo belka jest od wersji D właśnie schną po malowaniu i zaraz będą na modelu.

 

Co do malowania to po tym jak podeschło sido długo mnie powstrzymywało aby go nie tykać bronił się zaciekle ale po przeczytaniu i przeanalizowaniu techniki zaproponowanej przez Roberta Ostrowskiego abym zajrzał do wątku Arkady 72 na jego Miga 23, i szczerze mówiąc zaryzykowałem a efekt jest taki jaki widać , z tym że zanim wyschła pierwsza warstwa jaśniejszej farby to delikatnie ja przependzelkowałem miękkim pędzlem dość dużym , aby nadać matowości, dopiero później jeszcze raz pokryłem jaśniejszą wersja Humbrola 103 mocno rozcieńczonego rozpuszczalnikiem aby szybko odparowywał , no i po jakiejś 2-ej godzinie schnięcia zaś pędzel ten sam miękki i suchy . Dziś wygląda lepiej wczoraj jeszcze była nie doschnięta farba . Gdzie nie gdzie podtarłem lekko patyczkiem z wacikiem aby zdjąć ten kurz i wydobyć delikatny prześwit oryginalnej farby. Zanim teraz sido pójdzie jako ostatnia warstwa podoklejam brakujące kalki i domaluje gdzie nie gdzie.

W chwili obecnej składam uzbrojenie i kończę WN oraz ogonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć .

Ale mam inny problem czy ktoś wie gdzie mogę nabyć głowice wyrzutni UB-32A-24 ??? te zestawowe do niczego się nie nadają są do bani i wyglądają strasznie ..... potrzebuje 2 szt. Być może ktoś może wykonać odlewy żywiczne ?? Najbardziej pożądane są otwory przednie takie łezki ....

 

Przeszukałem wszystko co mi do głowy wpadło i skala 1/35 nie znaleziona :(

Pozostają chyba tylko marzeniem , no chyba że ktoś jest w stanie takowe wykonać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Adamie , są ok , tylko moje w modelu przyszły 2 połamane a jedna zamiast otworów w kształcie łezki były trójkąty, poprawienie tego ma skutek tragiczny tak jak by były z jakiegoś dziwnego plastiku , bo nawet na ramkach ich nie było tylko luzem , a ramki puste w tym miejscu. Musze coś pokombinować.

Co do reszty materiału spokojnie Adamie - Droga do zakończenie długa

 

Po konsultacji z Mariuszem robie właśnie taka konfiguracje :

UPK-23-250 > UB-32A-24 > 9M-114

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę po cichu warsztat i muszę przyznać, że idzie CI wyjątkowo sprawnie i powstaje bardzo przyjemny dla oka model. Kibicuję i mam nadzieję ujrzeć niedługo Mi-24 w galerii, zwłaszcza, że mam rozgrzebany ten sam model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie ponownie po dłuższej przerwie.

Żeby nie byłe , że nic nie robię oto kilka fotek :

Obejmy

K_5_3705.JPG,

K_5_3706.JPG,

Uzbrojenie , UB-32A oraz UPK-23 a także 9M-114,

K_5_3707.JPG,

K_5_3708.JPG,

K_5_3709.JPG,

K_5_3710.JPG,

UB-32A podwieszone do fotek, jeszcze brakuje im kalek.

K_5_3711.JPG,

I przy wiatraczku,

K_5_3712.JPG,

K_5_3713.JPG,

No i właśnie nie mogłem się oprzeć musiałem se zalukać

K_5_3714.JPG,

Wirniczek,

K_5_3715.JPG,

A to tak na zaciech oczka

K_5_3716.JPG,

K_5_3717.JPG,

K_5_3718.JPG,

K_5_3719.JPG,

A i na koniec obrysówki na łopatach WN ( sa przeźroczyste )

K_5_3720.JPG,

 

Szczerze mówiąc już trochę zmęczony nim jestem, brakuje mi kilku rzeczy aby go ukończyć , a na wszystko czekam i przez to mnie troszkę zniechęca do niego bo za bardzo nie popędzę z pracą.

Chyba rozgrzebie jakiś warsztat pancerniaka albo czegoś podobnego , bo w zasadzie jest w kolejce UH-60 Black Hawk skala taka sama blachy sa , ale trzeba sobie przerywnik zrobić

 

Oceniajcie mówcie pokazujcie błędy , co da się zrobić i poprawić poprawie.

 

A dla zainteresowanych zdjęcie oryginału:)

 

731%20prawa%20strona.jpg,

 

Grześko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawki:

-przewody na piaście WN- powinny być grube i czarne:

 

6_zpsdfe839fe.jpg

 

-nosek opływu łopaty- powinien posiadać stalowe okucie (od góry identycznie):

 

4_zps0bfa6112.jpg

 

-anteny IFF- inny kształt, kolor brązowy:

 

3_zps43945ed4.jpg

 

2_zps02661de3.jpg

 

-osłona aparatu fotograficznego- brak szkiełka:

 

1_zps17bfd911.jpg

 

 

-UB-32- spróbuj "wyszlifować" rury w środku:

 

5_zpsc2e8502f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar:

co do przewodów nie są jeszcze założone , bo czekam na kalki do łopat WN a nie będę z całym wirnikiem walczył aby je nakleić ( jak widać taśma na łopatach WN )

nosek będzie z nakładką tak jak masz na zdjęciu albo tylko przemaluje ( Przeoczenie ) .

Anteny IF przednia nie przyklejona , tylna nie pomalowana - przeoczenie.

właśnie osłonę szkiełka muszę z czegoś wykminić ale coś wymyślę.

co d UB to właśnie nie mam pojęcia jak je wyszlifować bo żeby je uratować z tego c miałem ( 2 szt przeżyły ) musiałem zapodać od środka masę aby trzymał się kupy przód UB. jeśli uda mi się je jakoś przewiercić w miarę równo na wylot to zrobię inaczej zostaną jak są.

 

Kurcze czujne oko patrzy i strofuje ale to dobrze dobrze tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar:

 

właśnie osłonę szkiełka muszę z czegoś wykminić ale coś wymyślę.

 

Grzesko, może z niebieskiej butelki PET po wodzie wytniesz dziurkaczem lub przebijakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny IFF w modelu mają zły kształt- odpowiadają tym z systemu Parol. Obecne są bardziej prostokątne.

A szkiełko nie prościej zrobić z Clear Fixa, hę? Zalać i po krzyku?

 

Kontrola najwyższą formą zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.