Skocz do zawartości

Mi 24W TRUMPETER 1/35


Grzesko

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesko, rozrysuj plamy ołówkiem i porób wałeczki z masy mocującej. Będzie trochę roboty, ale i efekt końcowy będzie . Przy takim duuuuuuużym hokeju to jeszcze jakoś ujdzie. Jak robiłem maskowanie takim sposobem w 1/72 to myślałem, że nerwy stracę, ale się opłaciło.

 

A więc powodzenia w malunkach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Wszystkich.

Jako że znalazłem troszkę czasu przedstawiam kilka fotek z nowego malowania Mi-24 czyli remonciku

Kolor jest piaskowo-żółty musi teraz podeschnąć aby go można było rozjaśnić lekko i nadać mu malowanie kamo łatki.

Wydawać może się ciemny ale jest mokry jeszcze a w rzeczywistości jest trochę jaśniejszy.

K_5_2033.jpg,

K_5_2034.jpg,

K_5_2035.jpg,

 

K_5_2048.jpg,

K_5_2056.jpg,

K_5_2058.jpg,

K_5_2059.jpg,

 

A tu fotka z porównania koloru:

K_5_2044.jpg,

K_5_2045.jpg,

K_5_2046.jpg,

 

to na chwile obecna tle , resztę w krótce zapodamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maszynka mam nadzieje , że wyjdzie ładna, w zasadzie to nawet już nie spieszę się przy jej wykańczaniu co w moim wydaniu jest trudne ( niecierpliwa bestia ze mnie ). Sadzę że kolorek udało mi się dobrać, nigdy nie widziałem w rzeczywistości tego wiatraka, a zdjęcia przekłamują i to sporo.

Heh czas pokaże co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra koledzy zapodaje następne fotki z czasów maskowania mojego Mi-24 malowanie ...... być może jeszcze przed Wigilią

 

K_5_2176.jpg,

K_5_2177.jpg,

K_5_2178.jpg,

K_5_2185.jpg,

K_5_2186.jpg,

K_5_2187.jpg,

K_5_2188.jpg,

K_5_2189.jpg.

 

Ok to na razie tyle, jeśli są uwagi proszę wnosić do ...... ach w miarę szybko bo jeszcze co nieco można poprawić dokleić odkleić itd.

Maskowanie wzorowane na fotkach dzięki uprzejmości qalimar (naszego guru od wiatraczków )

Pozdrawiam Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po malowanku. Jeszcze zaklejony ale jutro zdejmę maskowanie .....aż się sam boje co to z tego będzie .....

 

K_5_2190.jpg,

K_5_2191.jpg,

K_5_2192.jpg,

K_5_2193.jpg,

K_5_2194.jpg,

K_5_2195.jpg,

K_5_2196.jpg,

 

Kolorek chyba będzie ok zobaczymy jak wyschnie, tak czy tak trzeba będzie go lekko rozjaśnić , wytrzeć bo jest za nowy

 

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie. jako że maskowanie zdjęte więc pokazuje mojego wiatraczka tak jak stoi. Dziś dostanie sidolux a następnie zdejmę z niego całość taśm .

Dodatkowo zrobiłem wewnętrzne strony osłon silników i przekładni głównej.

Poniżej fotki .

 

K_5_2469.jpg,

K_5_2470.jpg,

K_5_2471.jpg,

K_5_2472.jpg,

K_5_2473.jpg,

K_5_2474.jpg,

K_5_2475.jpg,

 

a te fotki w całości jako że duży to z daleka go focimy

 

K_5_2478.jpg,

K_5_2479.jpg,

 

i wspomniane osłony :

K_5_2476.jpg,

K_5_2477.jpg,

 

To na razie wszystko jak sido wyschnie pozostanie czekanie na kalki i damy wash i resztę experymentów (chociaz aż szkoda mi go brudzić ). W między czasie biorę się za łopaty wirników górnego i tylnego oraz malowanie pokryw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że łopaty WN są zielone od góry, czarne od dołu, a żółte końcówki tylko od dołu. No i chciałbym zobaczyć światła obrysowe....:-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że łopaty WN są zielone od góry, czarne od dołu, a żółte końcówki tylko od dołu. No i chciałbym zobaczyć światła obrysowe....:-)))))

 

no postaram się tak zrobić , muszę poszukać na zdjęciach tych obrysówek i zobaczyć jak wyglądają.

A jak jako fachowiec oceniasz to malowanie ?? lepiej jest a niżeli poprzednie ??

 

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się obada , na chwile obecna pomalowałem od zewnątrz osłony silników i skończyłem osłonę silnika AI-9.

Z sido jeszcze się chwile wstrzymam przypasuje all i będę wiedział czy wszystko jest ok.

Osłony i tak będą otwarte wiec nie ma zmartwień ze się nie zamkną

 

Grzesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę:

lopwn.jpg

lop.jpg

lopsmog.jpg

 

Na razie wygląda to przyzwoicie. Kolory ok. Teraz czas na brudzenie :-)

 

Acha, antenę na belce zrób mniej więcej tak:

 

ASzS-UD-antenna--PS-helicopters.jpg

 

ASMUD z Mi-24 różni się tylko tym, że ma jeszcze poziomy dipol na szczycie. Kolor- od jasno szarego po ciemno szary, w zależności jaką farbę mieli pod ręką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i qalimar się znalazł

Ale krawędź natarcia łopat WN sa czarne z obu stron jak widzę a Wirnika Tylnego koloru srebrnego ??

Grzesko

Poprawka łopaty WN od góry na krawędzi czarne a od dołu srebrne , a jak z tylnymi tak samo ?? tez maja to samo malowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując- łopaty wirnika nośnego- krawędzie natarcia od góry i u doły- białe. Od sekcji 8 do konsoli końcowej od góry i dołu węższy pasek srebrnych sekcji grzewczych. Konsola od dołu żółta, od góry w zielonym kolorze łopat. Spód łopat- czarny. Bywały również łopaty jasno szaro niebieskie od dołu.

Śmigło ogonowe- jasno szaro niebieskie z obu stron. Napisy eksploatacyjne czerwone tylko z zewnętrznej strony o ile nie zostały zamalowane (egzemplarz ze zdjęcia na poprzedniej stronie), albo nie uległy zatarciu. Podobnie do łopat WN tu także istnieje sekcja grzewcza- ta srebrna na zdjęciu. Z obu stron tak samo. Krawędzie natarcia białe jak na łopatach WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dla mojej wersji W kolory dobierałem mniej więcej na oko tzn , odcień żółto-piaskowego to mieszanka 24+29 , Zielona Plamy dla Mojej wersji 86+150 natomiast niebieski 89+147. Przy wersji D musisz wybrać konkretne malowanie zresztą jak do każdego Mila i kolory dobrać, no chyba że zrobisz malowanie Oliwkowe.

Ja robię konkretna wersję wiec staram się skupiać na jednym konkretnym wzorcu.

Bardzo dużą wiedzę ma Pepsi_Adam i Qalimar więc raczej ich zazwyczaj pytam o porady.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.