Skocz do zawartości

MIG-17 - kolorki


LimaOscar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów (i Panie, jeśli są)

Mam pytanie - jakim kolorem pomalować wnętrze kabiny MIGa-17F? Też takim niebiesko-zielono-niewiadomojakim? Samolot bedzie w malowaniu z lat 50/60tych. Najprawdopodobniej DDR (srebrny). Robię model HB, wnętrze z Neomegi. Jest dość ładne, więc wypadałoby kabinę otwartą dać. Nie chcę czegoś pokiełbasić jakoś dramatycznie, więc pytam tutaj . Ja się na tym nie znam.

z góry dzięki

Lima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jakim szarym? Ciemnym? Coś jak 'hamerykański' Neutral?

Swoją drogą, dobrze, że z założenia nie ufam instrukcjom i podanym tam schematom malowania. W Hobby Boss sugerowany jest kolor 'Light Blue' .

Dzięki Jarku za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ślicznie dziękuję

To jeszcze korzystając z okazji - wnętrze wlotu powietrza - z przodu, pomalować na aluminium, tak jak cały płatowiec? Rozumiem, że wnęki podwozia tak samo szare jak wnętrze kabiny? A klapy (od wewnątrz) ? W instrukcji stoi mieszanka srebrnego i złotego w proporcjach fifty-fifty.

Sorry za upierdliwość, ale nie znam się na tym zupełnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów (i Panie, jeśli są)

Mam pytanie - jakim kolorem pomalować wnętrze kabiny MIGa-17F? Też takim niebiesko-zielono-niewiadomojakim?

Lima

 

FS 36231 - polecam cykl artykułów p.Toporowicza w Model Fan ie.

 

taka uwaga , wiekszosc kolorów powojennego /po 1945/ lotnictwa dawnego ZSRR jest adaptacja kolorów uzywanych przez USA i WB , dotyczy to rowniez farb podkladowych od ZCHP do czerwonego ktore były dokładnie tymi samymi odcieniami lub były przez ZSRR importowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tematy o Irydzie łatwo było scalić z racji ich małej ilości. Miałem ambitny plan przykleić znacznie więcej takich wątków, ale zabrałem się za łatwiejsze, a potem przez inne obowiązki zarzuciłem przedsięwzięcie. Postaram się jednak w najbliższym czasie podziałać w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolory w środku kabiny to zawiły temat - na Limach 5 było ich sporo - od szarozielonego - bardzo podobnego do niemieckiego RLM 02 w okresu 2 wojny , po różne odcienie szrości. Polecam kolor RLM 02, jest ciekawszy niż szary

Z pozdrowieniem Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory w środku kabiny to zawiły temat - na Limach 5 było ich sporo - od szarozielonego - bardzo podobnego do niemieckiego RLM 02 w okresu 2 wojny , po różne odcienie szrości. Polecam kolor RLM 02, jest ciekawszy niż szary

Z pozdrowieniem Tomek

A czy DDR używał naszych Lim-ów, czy oryginalnych MIGów? No bo ja na wstępie napisałem, że robię srebrnego MIG-17F z początkowego okresu służby w NVA. A tutaj wciąż Lim-y i Lim-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lotnictwie DDR ciężko stwierdzić, czy Mig 17 to Lim5 czy Mig 17 bo Niemcy tak nazywali nasze Limy i Migi jakie mieli z ówczesnego ZSRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.