Jump to content
banan19858

czołg lekki 7TP malowany pędzlami 1:35 MIRAGE

Recommended Posts

Na forum nie zamieszcza się linków tylko same zdjęcia. A model jak dla mnie nie najgorszy. Dziwne są tylko te białe "rysy" na wieży. jeśli to miał być kurz, to jest raczej niepodobny. Ale przydałoby się też napisać coś o skali modelu i firmie.

te kreski to nie kurz może raczej zabrudzenie. Jest to model MIRAGE w 1:35 mój pierwszy pancerniak. dałem linki bo nie mogę dojść jak wstawić zdjecia :( prosze o wiecej krytyki bo mam chęć na kolejny model a człowiek uczy sie najlepiej na własnych błedach

zjjsx2.jpg

Żartujesz sobie z tym "dałem linki bo nie mogę dojść jak wstawić zdjecia"?

Jak ma to być wrzesień 39 to nie takie malowanie. Polski Khaki i brązy a nie zieleń. Dobrze by było, żebyś przed klejeniem każdego modelu zajrzał do jakiegoś tekstu źródłowego, żeby nie popełniać potem takich błędów. Model Mirage jest taki jaki jest i nikt póki co nie wymyślił lepszego.

Witam kolegę.Model na pierwszy może być ja tam nie krytykuje.Masz dopiero 3 posty i mało krytyki oby jak naj mniej, tylko pochwały

Heja

1. Wrzesień to to napewno nie jest tylko zajecie Zaolzia o czym mówi kamo i oznakowanie na wieżyczce.

2. Nie nawierciłeś lufy działa oraz wydechu.

3. Rdza na tłumiku wydechu nie powinna się świecić.

Reszta jest chyba ok.

dzieki bardzo i od razu prostuje... do zielonego namówił mnie sklepikarz od modeli a ja że jestem początkujący posłuchałem...co do nawiertów to zdaje sobie sprawe ale jestem w trakcie szukania jakiś dobrych i przede wszystkim w miare tanich wierteł, model na pewno poprawie ale to dopiero jak powieksze sobie warsztat jeszcze raz dzieki za rade

Dobrze określiłeś, że jest to sklepikarz. Powiedz mu, żeby głupot nie opowiadał na przyszłość.

Naiproszcze wiertła to igły lekarskie

...co do nawiertów to zdaje sobie sprawe ale jestem w trakcie szukania jakiś dobrych i przede wszystkim w miare tanich wierteł, model na pewno poprawie ale to dopiero jak powieksze sobie warsztat jeszcze raz dzieki za rade

Wiertło 0,4 mm kosztuje około 2,5 pln myślę, że większy rozmiar nie dużo więcej. Natomiast co do jakosci to nie ma co przesadzać i tak połamiesz ich całą masę Ja na swoim 7TP podczas śrubunku połamałem około 20 wierteł 0,4 mm.

Co do samego modelu to wygląda na całkiem przyzwoicie sklejony (jak na pierwszy model) - o ile produkt Mirage można nazwać modelem.

Mam jednak kilka uwag:

- nie zeszlifowany ślad łączenia form na lufie

- gąsienice nie osadzone na zębach koła napędowego

- jak na początek brudzenie moim zdaniem mogłeś pominąć

Działaj jednak dalej, zakładając warsztat na pewno otrzymasz fachową pomoc.

Jeśli chodzi o wiercenie otworów to ja działam przy pomocy igieł lekarskich