Skocz do zawartości

Heavy Duty Trailer Revell


marek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiec w kolejnosci, standardowo podkład, rust valejo air potem lakie do włosow od zony (chyba nivea jezeli ma to znaczenie) potem akryl znow valejo air. No i tym momencie d... Nie podoba mi sie bo wygląda jak posciągana farba. A pytanie suchy pedzel jaką barwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w tej technice pomogę, ale co do efektu to nie wiem, czy bym nie zostawił. Dałbym czarny i/lub ciemnobrązowy wash, jakąś rdzę. Mnie się te nieregularne linie "pościągania" podobają, odpowiednio podrasowane washem i brudzeniem dadzą efet nieudolnego, wielokrotnego malowania starej beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że lakier nie do końca wysechł i ściągał. Też tak kiedyś miałem, jeszcze jedna warstwa czerwonego i będzie dobrze, albo nie ruszaj tego, będziesz miał gotowe spękania i starcia. Nie rozumiem po co na tym etapie suchy pędzel, skoro był lakier w celu zrobienia zadrapań i ubytków farby. Teraz woda i drap twardym pędzlem, żeby zrobić więcej ciekawych spękań. Dopiero potem to co wyżej koledzy poradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na natłok pracy, prace idą w bardzo żółwim tempie. Aczkolwiek postanowiłem robić powoli a dokładnie.

 

Mamy pomalowaną wciągarkę:

 

20121029277.jpg

20121029278.jpg

20121029279.jpg

 

Zakończone beczki:

 

20121029284.jpg

20121029285.jpg

 

Palety:

 

20121029286.jpg

 

i w komplecie:

 

20121029287.jpg

 

Do beczki po lewej zastosowałem wash Vallejo i stwierdzam że to jest s..... Matowy i nie da się ścierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jakość zdjęć, ale aparat pewnego dnia się nie włączył (akumulatory były naładowane ) jest w naprawie gwarancyjnej.

Zdjęcia wciągarki robione w piwnicy (przy słabym oświetleniu) bo jak zacząłem malować olejnymi to mnie żona wykopała z domu .

Te zacieki na żółtej farbie to maskol pod spodem bo doczytałem się że olejna nie przepuści wody i metoda na lakier do włosów nic nie da.

Ogólnie jestem zadowolony z wykonanych do tej pory prac, szczególnie (na zdjęciach tak tego nie widać) ale udało mi się uchwycić fakturę drewna na paletach i poszło jako tako z washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

 

Skończona wciągarka:

 

DSCN5202.jpg

DSCN5203.jpg

DSCN5204.jpg

 

Koła zapasowe (jedno będzie leżało na naczepie):

DSCN5206.jpg

DSCN5207.jpg

 

Rama już prawie pomalowana, jeszcze tylko jedna warstwa, troszkę pozdierania, brudzenie i będzie skończona.

 

DSCN5200.jpg

DSCN5198.jpg

DSCN5199.jpg

DSCN5201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki są zaj...ste, zresztą obręcze na beczce też niczego sobie. Brudzenie i odpryski fajnie wyglądają i dodają realizmu jak na razie pierwsza klasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Voseba masz racje nie pomyślałem, do wycięcia.

 

Diobeu z wciągarką poleciało szybko i nie zrobiłem zdjęć: ale po kolei to podkład, rust Pectry, troszkę srebrnej (taki suchy pędzel), maskol w miejscach rdzy, olejna żółta, zdrapanie maskola, wash brązowy, potem czarny i lakier mat.

Terpentyna z washa trochę "pościnała" olejną farbę i w sumie dobrze wyszło.

 

Naczepa będzie wyglądała jakby stała z rok w stodole ale chciałem postawić na zużycie i realizm.

 

Zastanawiam się jak postarzyć burty które są aluminiowe, ale chyba tylko washem. Może macie jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończone malowanie, teraz drapanie.

 

Postanowiłem zrobić górę naczepy coś w stylu:

 

5-osiowa_naczepa_niskopodwoziowa_KH-KIPPER.jpg

68B91E842C91EAEBAC2F14C16AF1EA63.jpg

 

Deski zrobię z balsy 0,5 mm, aczkolwiek czy ktoś się orientuje jakiej szerokości powinny być deski mi wychodzi że 14 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podrapałem.

 

Wyszło jakby ktoś pomalował zardzewiałą ramę bez wcześniejszego oczyszczenia z rdzy i odtłuszczenia.

Naczepa mocno wyeksploatowana. Burty jeszcze nie ruszone.

 

DSCN5201.jpg

DSCN5202.jpg

DSCN5204.jpg

DSCN5205.jpg

 

Z balsy powycinałem deski i będą ułożone na naczepie, po uszkadzane i ubrudzone (jeszcze bez klejenia).

 

DSCN5203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklej te deski albo na gęsty vikol i na noc poprzyciskaj czymś ciężkim aby wyschły, albo na budapren . Smarujesz butaprenem podłogę i deseczki. Czekaj minutę aby lekko przeschły i przyklejaj. Dobrze przymierz bo butapren raz połączony ciężko poprawić. Plamy np. olejowe możesz zrobić za pomocą olejku rycynowego zmieszanego z akrylową czarną farbą. Trochę długo się w balsę wchłania ale jak wejdzie będzie real. Deski przybrudz suchymi pigmentami np. Tamiya , bo balsa nie lubi wody Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Pomalowałem zaczepy (w końcu są ocynkowane więc nie rdzewieją):

 

DSCN5201.jpg

DSCN5202.jpg

 

Postanowiłem zrobić burty. Myślę, może zrobić imitację starych desek, no i poczyniłem jak następuje.

 

Podrapałem powierzchnię desek i pomalowałem szarym:

 

DSCN5204.jpg

DSCN5205.jpg

DSCN5206.jpg

DSCN5207.jpg

 

Potem kolor drewnopodobny:

 

DSCN5208.jpg

DSCN5209.jpg

DSCN5210.jpg

 

No i kolejne drapanie:

 

DSCN5213.jpg

DSCN5211.jpg

DSCN5212.jpg

 

Teraz na to brązowy i czarny wash i myślę że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wash deski i naczepa prezentują się następująco:

 

20.jpg

12.jpg

13.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

19.jpg

11.jpg

 

 

Teraz jeszcze trochę przeczyścić i będzie dobrze.

 

Następny krok to klejenie imitacji desek z balsy na naczepie (już przygotowane, powystrzępiane tak aby imitować zniszczone).

 

Pytanie: malować balsę po przyklejeniu jakąś bejcą czy nie? Będe brudził ale jest trochę jasna więc zastanawiam się czy nie wcześniej nie przemalować przemalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.