Skocz do zawartości

Heavy Duty Trailer Revell


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ze względu, iż jestem nowy chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum.

 

Po kilku (nastu) dobrych latach przerwy, postanowiłem wrócić do modelarstwa i postawiłem na samochody. Moja przygoda ze sklejaniem modeli była skromna ze względu na ich dostępność w sklepach i nawet nie śmiem się porównywać do doświadczonych modelarzy prezentujących swoje możliwości na tym forum (aczkolwiek staram się uczyć na waszym doświadczeniu).

 

Na pierwszy ogień zaprezentuje naczepę tak jak w tytule.

 

07533.jpg

 

Miała być połączona z DAF ale ze względu na problemy z kalkomanią (chciałem zrobić swój projekt) zrobiłem z niego ciągnik wyścigów amatorskich (wrzucę zdjęcie w następnym wpisie).

 

Wracając do naczepy mam sklejoną podstawę i zrobione okablowanie (zdjęcia wrzucę wieczorkiem).

Zastanawiam się nad kolorem, żółty jakoś mi do końca nie odpowiada.

 

Liczę na wasze pomysły i pomoc aby wzbogacić model i bardziej go urzeczywistnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie.

Ze względu, iż jestem nowy chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum.

 

A witaj, witaj.

 

Po kilku (nastu) dobrych latach przerwy, postanowiłem wrócić do modelarstwa i postawiłem na samochody. Moja przygoda ze sklejaniem modeli była skromna ze względu na ich dostępność w sklepach i nawet nie śmiem się porównywać do doświadczonych modelarzy prezentujących swoje możliwości na tym forum (aczkolwiek staram się uczyć na waszym doświadczeniu).

 

Ojtam ojtam ;)

 

Na pierwszy ogień zaprezentuje naczepę tak jak w tytule.

 

No wreszcie ktoś ją skleja. Chciałem ją kupić, ale zająłem się na razie ciągnikiem. Poza tym nigdzie nie widzę fajnej maszyny budowlanej jako balastu.

 

Wracając do naczepy mam sklejoną podstawę i zrobione okablowanie (zdjęcia wrzucę wieczorkiem).

Zastanawiam się nad kolorem, żółty jakoś mi do końca nie odpowiada.

Liczę na wasze pomysły i pomoc aby wzbogacić model i bardziej go urzeczywistnić.

 

Zółtym bym się nie martwił, chcesz ją urzeczywistnić? To ją porządnie wybrudź, albo coś na nią połóż:

 

t900t9082987.jpg

 

t900t9082990.jpg

 

t900t9082993.jpg

 

t900t9082994.jpg

 

t900t9083014.jpg

 

Ewentualnie zgraj kolorystycznie z tym, co ją będzie ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na ten moment mamy główne elementy naczepy i zawieszenie sklejone plus okablowanie.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

 

Zastanawiam się nad zaczepami do pasów taj jak w naczepach poniżej:

 

f_50013580-e5d2b90d.jpg

niskopod-6-500x375.jpg

 

Zrobiłem coś takiego:

 

7.jpg

 

i taki jest efekt na burcie. Oczywiście będzie ich kilka w rozstawie jak się nie mylę biorąc z oryginału co 1 m.

 

9.jpg

8.jpg

 

Co sądzicie na temat zaczepów, może ktoś ma jakiś inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamry są ruchome więc bez zaczepionego pasa opadają swobodnie w dół. Biały pasek to element mocujący.

 

Dziś wpadłem na inny pomysł i spróbuje zrobić klamry zbudowane jak na zdjęciu poniżej.

 

targi%252520kielce%252520003.jpg

 

Same klamry chce zrobić z końcówek od pasków zaciskowych do kabli.

 

118942960916ad33859259a06da3894d5e1066e78046e541699817ap.jpg

 

Byle przy wycinaniu nie spartolić i uszkodzić burty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wieczny "NIEDOCZAS" prace posuwają się w ślimaczym tempie. Uporałem się z szeklami, bocznymi mocowaniami, teraz odbojniki pod spód i skrzynka.

Próbuje też się skupić na siłownikach ramp wjazdowych, bo nie wiem dlaczego model wykonany ze śrubowym ich opuszczaniem , ale antenki do radia kupione więc trzeba spróbować zrobić.

 

W między czasie udało mi się zakupić ładunek przyczepy, w postaci UNIMOG U 1300L REVELL:

 

4173EBE68WL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to takie ładunki jak samochody to się zapina ZA KOŁA do naczepy. W podłodze naczepy są normalnie uchwyty i do nich jest zaczepione auto. Ja radzę zostawić te zaczepy, które masz i dodać właśnie takie podłogowe. Ewentualnie nie za koła, tylko np za mosty, za ramę itp. Oprócz tego dorzuć kliny pod koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szekle już zrobione, podkład położony i miejscowo akryl RUST.

Chcę zrobić dość mocno nadużytą naczepę czyli obicia farby i odrapania. Spróbuje metody na lakier do włosów (pierwszy raz więc może nie wyjść). Na razie próbuje na beczce na paliwo dołączonej do zestawu.

 

Postęp prac jak na razie tak (Sorki za zdjęcia ale zrobione telefonem):

20121027268.jpg

20121027264.jpg

20121027265.jpg

20121027266.jpg

20121027267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.