Jump to content

Ju 87 B2 Stuka 1:48 Italeri


Jacek K
 Share

Recommended Posts

Ahh pieknie wykonany model.Moja ulubiona wersja Junkersa 87.Model wyglada jak nie- italerii, masa elementow ktore sam zrobiłes.Ładnie i czysto pomalowany, brudzenie i obicie nie robione z przesada, ewentualnie suchy pigment przy kołach by dodał realizmu.Model na 5.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę z przyjemnościa obejrzałem. Widać w modelu mnóstwo pracy, efekt robi wrażenie!

 

Jedyna moja uwaga dotyczy obić. Technicznie są wykonane OK, ale chyba nazbyt gęste? Masz jakieś zdjęcia na których się wzorowałaś z takimi obiciami, czy to po prostu czysta impresja modelarska?

 

Tak czy siak model naprawdę świetny! Gratulacje!

 

PS Heh, naprawdę nie lubię się czepiać, ale skoro jest takie zbliżenie to napis jest z błędem! Zamiast "fulldruk" powinno być "fulldruck"!

 

img7012s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Co do samego zestawu to nie jest najgorszy. Trzeba zlikwidować niektóre linie podziału i zrobić nowe, nitowanie kadłuba jest tylko do połowy a od połowy chyba zapomnieli, na skrzydłach też nie wszystko grało a zwłaszcza krawędź spływu (wszystko do odcięcia i poprawy a potem do ponownego zamontowania). Silnik trzeba mocno podrasować bo mimo iż trzyma bryłę to jest w zasadzie goły, jakby miał słuzyć jedynie za punkt mocowania śmigła, producent przewidział pokazania silnika tylko w górnej części, więc cały osprzęt spodu trzeba zrobić od podstaw (najtrudniejsza jest chłodnica) a okapotowanie zrobić na" boku" (jeśli chce sie pokazać cały silnik) Takie same wrażenia z kokpitu-trochę wkładu własnego jest niezbędne.

Malowanie jest wykonane Pactrami i Vallejo.

Obicia są faktycznie troszkę moją interpretacją. Wzorowałem sie na zdjęciach ale zawsze trochę popuszczam wodze fantazji

Co do błędu w pisowni napisu na podwoziu to nie zauważyłem tego.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.