Skocz do zawartości

Nowości AZ w skali 1/72 - zapowiedż.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Petr Muzikant z AZ Model na łamach britmodeller.com ujawnił najbliższe, już mocno zaawansowane, modele, które wyjdą wkrótce:

1. P-39 Airacobra.

2. DH-82 Tiger Moth, ew. DH - 88 i inne odmiany.

3. DHC-1 Chipmunk.

4. FIAT CR-32.

5. F4F-3/ Martlet Mk.III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Tiger Moth to ma być ex PAVLA, "zremasterowana", (cokolwiek by to nie znaczyło).

W każdym razie budzi u mnie ambiwalentne uczucia. Zbyt dobrze znam jakość tych "remasterów" (Morava, Zliny...)

 

Na modelarovo pan Petr zapowiadał kiedyś (wiosną?), że niemal gotowe są Cessny 150 i 185... Miały się ukazać jakoś na przełomie sierpnia i września. Nawet boxarty gdzieś były, chyba?

A stare zapowiedzi? Zlin 50 np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiemlicz mam dla Ciebie dobrą wiadomość

 

Now we are preparing a new technology we are working on HQT DH82 Tiger Moth and the P-39 Airacobra family both in 1/72.

 

Tiger Moth ma być w nowej lepszej technologii takiej jak Spitfire IX

 

Źródło

http://z15.invisionfree.com/72nd_Aircraft/index.php?showtopic=2595&st=15entry22065794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger Moth ma być w nowej lepszej technologii takiej jak Spitfire IX

 

Źródło

http://z15.invisionfree.com/72nd_Aircraft/index.php?showtopic=2595&st=15entry22065794

Ech, HQT, HQT.

Dobrze, że nie HGW

Mowa trawa Pana Muzikanta.

Czeski spisek przeciw AZ Model...

 

Botan, chodziło mi bardziej o błedy które "kopiują się" wraz modelami AZ.

Np. Moravy, żywcem zerżniętej z Miku i Zlinów - przeróbek Aeroteamu.

Są tam takie niuanse jak lekko niesymetryczne połówki kadłuba w Zlinie 242L, identyczne jak w Z142 Aeroteamu

Tigrowi Pavli wszystko jedno z jakich form będzie tłuczony. Jemu potrzebny jest całkowity, za przeproszeniem, "remastering" by przypominał oryginał. Tu żadne hakute nic nie pomoże...

Ale to będzie można ocenić, gdy model fizycznie zaistnieje. Na razie to "bezprzedmiotowe" gadki

Heh jakby cessny wydali to by było coś...

 

Są w katalogu na 2012 i były w zapowiedziach na starej stronie AZ. Widziałem też pudełkowe malunki na fotkach z Norymbergi. Bądźmy dobrej myśli. Może też będą już w hakute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Heh jakby cessny wydali to by było coś...

 

Może ktoś jeszcze nie widział...

Niedawno ujawniono "matkę" C180/185. Znaczy się praca nad cześkami wre.

 

2vkahie.jpg

Fota ze strony:http://www.modelarovo.cz/pl/azmodel-novinky/

 

Zagadka. Z czego autor modelu "zaczerpnął" skrzydła?

Nagroda to szklanka soku z kiszonej kapusty...

 

Ja się już nie mogę doczekać. Ciekawe czy zrobią kalkomanie do naszej, sanitarnej, "Danuty" (latającej obecnie jako holówka w Rybniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Fizyczna" zapowiedź Tiger Motha:

 

http://www.modelarovo.cz/pl/tiger-moth-testovaci-vylisky-a-model/

 

Wygląda to nawet ciekawie. Tylko plastik. W miarę filigranowa "drągowina" skrzydeł, podwozia. Szkoda że osłony silnika zintegrowane z kadłubem.

No i żebra, w stylu wczesnoczeskim.

 

Mam nadzieję, że będzie w tej "tańszej półce" AZta: 50 PLN...

Gdzie te czasy gdy "multimedialne" zestawy basic kosztowały lekko ponad 3 dychy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.