Skocz do zawartości

Tiger I Initial - Italeri 1:35


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie dawałem tutaj żadnej galerii...

 

Tak jakoś wyszło, że wziąłem się za klasykę modelarstwa i postanowiłem przerobić wiekowy model Italeri na initiala. Zrobiłem tyle na ile starczyło mi części i zapału.

 

DSC03940.JPG

 

DSC03944.JPG

 

DSC03945.JPG

 

DSC03946.JPG

 

DSC03947.JPG

 

DSC03948.JPG

 

DSC03949.JPG

 

DSC03951.JPG

 

DSC03952.JPG

 

DSC03953.JPG

 

DSC03954.JPG

 

DSC03957.JPG

 

DSC03959.JPG

 

DSC03960.JPG

 

DSC03962.JPG

 

DSC03963.JPG

 

DSC03966.JPG

 

DSC03969.JPG

 

DSC03970.JPG

 

DSC03973.JPG

 

DSC03976.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny, choć jak dla mnie za dużo tego białego albo za delikatnie zarysowane linie

troszkę się całość zlewa ale to moje zdanie

ogólnie mi się podoba, jak na italke wyszło całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedź tu czołgiem do Rosji- zaraz liny i lewar zginą . do rzeczy- jak na starą italkę efekt bardzo pozytywny. Bardzo fajnie wyszło zimowe kamo. W końcu coś realistycznego a nie wynalazek z lakierem do włosów po którym model wygląda jak obdarty kaloryfer a nie starte i zmyte wapno. Gąski jakiego pochodzenia? Ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś realistycznego a nie wynalazek z lakierem do włosów po którym model wygląda jak obdarty kaloryfer a nie starte i zmyte wapno. Gąski jakiego pochodzenia?

 

Kamo było robione właśnie metodą na lakier do włosów, ale z oszczędnym zdrapywaniem farby;)

 

Gąski to stare gumiaki od Tamki, Italeri oczywiście daje późne tracki do tego zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. A ostatnio zauważyłem, że aby uniknąć efektu "kaloryfera" przy lakierze moczę pędzel w wodzie, wycieram w ręcznik papierowy i wtedy zcieram. Farbę dużo łatwiej kontrolować. Możesz zdradzić troszkę szczegółów swojej techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, wieża oryginalna Italeri ?

Brak na wydechach pokrywek.

 

Tak, wieża Italeri czyli jest symetryczna i ma źle rozmieszczone wizjery, wymieniłem jarzmo, właz ładowniczego i dodałem troche części z magazynu.

 

Wydechom brakuję przede wszystkim przedłużenia, które miał Tygrys z nr 3, jeszcze parę drobnych szczegółów nie udało mi sie odwzorować.

 

Możesz zdradzić troszkę szczegółów swojej techniki.

 

Technika dosyć standardowa, podobna do Twojej. Też staram się nie moczyć za bardzo pędzla bo jak powierzchnia już troche złapie wody to łatwo później zebrać za dużo farby.

 

Pozdro, dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podoba mi się! Jest na czym oko zawiesić.

Oczywiście do wszystkiego można się przyczepić. Zawsze można coś poprawić, lub lepiej zrobić, ale generalnie nie wpływa to na odbiór twojej pracy.

To jest po prostu kawał dobrego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.