Skocz do zawartości

AH-64A APACHE 1:48 Academy - powrót do modelarstwa


witek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

 

Na początku chciałbym się przedstawić, ponieważ mało kto może mnie kojarzyć...Mam na imię Witek, mieszkam w małym miasteczku Zduny k. Krotoszyna. Modelarstwem zajmuje się (a raczej zajmowałem się) kilka lat. Piszę zajmowałem się ponieważ od 2 lat przy modelach nie siedziałem, modelarnie przykrył kurz a ja straciłem jakiekolwiek chęci do dalszej pracy...

 

Od jakiegoś czasu, zastanawiając się nad wykorzystaniem własnego czasu doszedłem do wniosku, że coś z tym wreszcie trzeba zrobić! Moja cała "kariera modelarska" to modele ciężarówek w skali 1:24 i 1:87. Do dzisiaj mam kilka rozpoczętych projektów a na odpakowanie czeka jeszcze kilka kartonów z modelami ;) Jednak z racji wykonywanej pracy zawodowej chciałbym odpocząć trochę od ciągników siodłowych, naczep i wszystkim co związane z transportem drogowym.

 

Wybór padł na kupiony kiedyś model śmigłowca AH-64A Apache w skali 1:48. Od razu chciałbym podkreślić, że w tej kategorii nie mam zielonego pojęcia a model traktuję jako odskocznię od wszystkiego. Mimo braku doświadczenia chciałbym jak najlepiej wykonać i odwzorować ten model. Mam nadzieję, że przy pomocy forumowiczów wszystko się uda

 

Na początku chciałbym zapytać o wszelkie dostępne konwersje i blaszki do tego modelu. Jacy producenci itp...

 

Model chciałbym wykonać w szarym lub zielonym malowaniu. A może macie jakieś własne, ciekawe propozycje? Czekam na wasze sugestie

 

 

Pozdrawiam!

 

 

11340216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym modelu nic Ci nie powiem, bo go nie znam. Ale przede wszystkim miło przeczytać o powrocie do modelarstwa . Podpowiem natomiast, że Apachologów jest trochę na forum i na pewno się zgłoszą. Z najbliższego sąsiedztwa polecam obejrzeć dokładnie warsztat kolegi adamkijak, na pewno będzie to przegląd pomocny.

Będę spoglądał i jeśli będę w stanie - może uda się coś podpowiedzieć

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szukaj blaszek do wersji "D" - Longbow.

 

Po drugie ciężko stwierdzić na ile blaszki dedykowane do zestawów innych producentów beda pasowały wo wypustu Academy.

A z dodatków można jeszcze przemyśleć kokpit od Aires'a. Niby robiony pod Hasegawe ale z regóły nie ma problemu z ich adaptacją do modeli inne niż rekomendowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj na Modelworku.

Jezeli chodzi o model ktory planujesz zlozyc to jest to wersja "A" z dodanym radarem w celach demonstracyjnych.

Jezeli bedziesz szukal jakis dodatkow to tylko do wersji "A", wersja "D" czyli Longbow rozni sie nie tylko zewnetrznie (wieksze i dluzsze sponsony, przesuniete swiatla nawigacyjne, radar nad rotorem), ale takze kokpit( wersja "A" jest analogowa wersja "D" ma juz cyfrowe wyswietlacze).

Pozdrawiam.

 

Co nieco info:

http://www.b-domke.de/AviationImages/Apache.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kiedyś go robiłem właśnie najlepsze co posiada to kokpit można poszaleć, co do kadłubu to jest kilka problemów ale najlepiej łatać niedoskonałości klejem ca i wyrównywać debonderem tak się zastanawiam od x czasu ale wiem że kupie go w najbliższym czasie dokumentacje mam gdzieś dokladną do niego więc jak coś to pisz karabin daje dużo frajdy przy robieniu, nie wiem jak Ty ale ja swojego zrobie w malowaniu marines jest kapitalne, oszklenie ma najgorsze mało spasowane i trza nieco podłubać aby ładnie siadło kalki jak na aca dobrze siedzą choć te zęby mogą sprawić problem, blachy moga pasowac ale ręki za to nie oddam, hmm no i nie wiem co jeszcze a tylne kółko też trzeba uwarzać

Pzdr r0bson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu tak pusto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo cieszę się że na początek będziesz składał Apacha<

 

Model Academy ma małe problemy ze spasowaniem kadłuba, ale ogólnie składa się bardzo przyjemnie.

 

Aha, jest jeszcze mankament z oszkleniem.

Mianowicie chyba nie da się zrobić zamkniętej kabin, a otwarstą jest ciężko przykleić.Tego dokładnie nie powiem bo ja niec nie przerabiałem tylko zrobiłem taką otwartą.

 

Jeżeli chodzi o blachy to potrzebne będa do wersji A.

Wersje A i D dzieli całkiem sporo różnic więc blachy od D raczej nie będą pasować.

Ale ja na twoim miejscu, skoro dopiero wracasz do modelarstwa nie stosowałbym blach.

Przy kokpicie Academy nawet fajnie wszystko się robi więc blaszki nie są konieczne.

 

Pamiętam, że ja w swoim pierwszym Apachu krzywo przykleiłem skrzydła przez co model wyglądał gorzej, więc pisze żebyś o tym pamiętał.

 

Polecałbym Ci malowanie z wojny w zatoce, tzw.malowanie jednokolorowe olive drab (z Humbrola o.d. to był 155)

I w takim przypadku nie doklejaj radaru longbow.

 

No i to chyba tyle z takich najważniejszych rzeczy, w razie czego śmiało pytaj w wątku lub napisz do mnie PW.

 

pozdrawiam apacholog Apache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.