Skocz do zawartości

Davis Hargraves - USMC


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Będziesz robił żywiczne odlewy? Jedna mała sugestia. Jeżeli figurka będzie w pozycji jak wyżej to powinien mic troszkę inny wyraz twarzy. Jedno oko przymrużone i może troszkę zmarszki na policzki. Ale równie dobrze może dopiero zacząć składać się do strzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił żywiczne odlewy? Jedna mała sugestia. Jeżeli figurka będzie w pozycji jak wyżej to powinien mic troszkę inny wyraz twarzy. Jedno oko przymrużone i może troszkę zmarszki na policzki. Ale równie dobrze może dopiero zacząć składać się do strzału.

 

Może równie dobrze celować używając obydwu oczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odpowiem Ironkamilowi z mojego punktu widzenia - w 1/35 wypełnianie fimo raczej nie ma sensu - używając mieszanki MS z GS standardowa paczka magica spokojnie starczy na kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt figurek. Na dodatek fimo samo z siebie nie chce przylegać do drutu - robiąc figsa z fimo trzeba wpierw szkielet oblepić gs-em. W większych skalach można już kombinować z wypełnianiem, aczkolwiek można po prostu lepić na gotowo z fimo, a potem ew. detalować dwuskładnikowymi

 

Jeśli natomiast używasz tylko GSa, to polecam mieszanie z MagicSculpem albo Milliputem standard. Raz że te masy są relatywnie tańsze, a co najistotniejsze - mieszanka łączy zalety obydwu - gumiastość gs-a i możliwość dowolniej obróbki mechanicznej po wyschnięciu magica czy milliputa, bo wysycha na kamień, a nie na "prawie twardo" jak gs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, tak chcę spróbować lepienia w skali 1:16 lub 120mm (bo chyba łatwiej na początek?), 35 to na razie abstrakcja, dlatego pytam o ew. wypełniacz czy coś z czego nadam główny kształt, a reszta rzeczy MS albo GS, Przemysław piszesz o mieszance MS-a z GS-em w sensie dosłownym? A'propos GS-a myślałem, że trafiłem na jakiś trefny egzemplarz, że jest miękkawe po zaschnięciu...

 

Paweł, spoko całkiem nieźle idzie jak na pierwszą figurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz do mię per "Przemysław" po poczułem się staro, a ja dopiero 33 kończę! ;)

 

GS po wyschnięciu jest co najwyżej jak bardzo twarda guma. Mieszanka jak najbardziej w sensie dosłownym, w proporcjach czy to pół na pół, czy też z przewagą magica - jak wygodniej.

 

Jak dla mnie najtrudniej w lepieniu ogarnąć nie detale, a anatomię, proporcje i symetryczność. Większe skale są faktycznie łatwiejsze w sensie robienia np. twarzy, ale z drugiej strony zakładając że pierwsze próby mogą być anatomicznie nieco koślawe, to robiąc dużego ludka wtopisz sporo więcej masy. Możesz zacząć np. od popiersia 1/16, żeby poczuć materiał, dodać mu rękę bądź dwie, ew. dorobić cały dół jak góra wyjdzie dobrze. Ewentualnie, do zabawy w lepienie fajne jest fantasy - robisz trolla czy inną pokrakę i nikomu nie wadzi że ma anatomię nieproporcjonalną - tak miało być i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.