Skocz do zawartości

Budapeszt 1/35 Miniart


Robert C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu przyglądałem się pracom na forum oraz sam coś sklejałem ale nie chciałem lub nie chciało mi się tego publikować. Aż do dzisiaj Jest to zestaw Miniartu http://www.mojehobby.pl/products/BUDAPEST-1945.html , cóż można powiedzieć, szału nie ma d*** nie urywa . Ale za to figurki z zestawu są naprawdę niezłe pod względem detalu. Z góry przepraszam za zdjęcia ale mam kiepski aparat : Canon Power Shot S2 IS , oraz nie znam się na fotografii . Ogólnie cały zestaw nie będzie miał jakiejkolwiek waloryzacji oprócz mojej własnej inwencji. mam zamiar wykonać podłogę na piętrze z balsy i część podbitki pod dachówkę. oto zdjęcia :

Figurki

imag0270z.jpg

 

imag0269jj.jpg

 

imag0272.jpg

 

imag0271j.jpg

 

Su 76

imag0264z.jpg

 

imag0263d.jpg

 

imag0262s.jpg

 

imag0261r.jpg

 

imag0259b.jpg

 

imag0258wr.jpg

 

imag0256s.jpg

 

Segmentowe gąski ogólnie są jak dla mnie całkiem niezłe :

imag0246dx.jpg

 

imag0245yh.jpg

 

oraz poglądowo podstawka :

imag0254fm.jpg

 

Aktualnie będęł miał przerwę w klejeniu z powodu lewej dłoni w gipsie ale co poradzić ...

z góry mówię że jestem niezaawansowanym modelarzem i są to moje pierwsze posty na tym forum wiec nie bijcie

Liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bardzo słabe...

A co to jest na łączeniu płyt pancerza- bo wygląda na profanację spawów...

Przepraszam, za taki komentarz, ale może wypadałoby zostawić je bez takiej "waloryzacji"...

Bynajmniej nie chodzi tu o "bicie"- bo nie mam tego w zwyczaju...

Spawy to dość trudny element waloryzacji i trzeba je ćwiczyć najlepiej na pozostałościach jakichś modeli a nie na "koncertowym" zestawie.

No- nie łam się- następny będzie lepszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy usunę ale jak sądzę płyty będą się łączyć na gładko. A co do zdjęć to poszperałem na forum i znalazłem wątek o ustawieniach aparatu. Poćwiczę robienie zdjęć i może będzie lepiej... podłogę do budynku, oraz cześć podbitki pod dach (bo tak to się chyba nazywa) zrobiłem z balsy. Foty może wkleję w następnym tygodniu. Jak by nie było dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Doszło do paru postępów w pracy na makietką , zrobiłem podłogę z balsy , podbitkę ,ściany oraz skleiłem wszystko do kupy . Popracowałem również nad zdjęciami. Więc tak to wygląda :

Kamienica

modeeeleleleele001.jpg

modeeeleleleele002.jpg

modeeeleleleele003.jpg

modeeeleleleele004.jpg

modeeeleleleele005.jpg

modeeeleleleele006.jpg

modeeeleleleele008.jpg

modeeeleleleele009.jpg

modeeeleleleele010.jpg

modeeeleleleele012.jpg

modeeeleleleele013.jpg

modeeeleleleele013.jpg

modeeeleleleele015.jpg

 

Mam pytanie co do latarni , pasuje ona tutaj czy nie , a może wstawić dwie ?

modeeeleleleele017.jpg

modeeeleleleele020.jpg

Oraz fota na odzwierciedlenie wielkości kamienicy

modeeeleleleele021.jpg

Oraz usunołem spawy

modeeeleleleele029.jpg

 

To to by było na tyle...

 

mam jednak pytanie co do zdjęć jak próbuje zrobić zbliżenie to mi się obraz kompletnie rozmazuję i nie łapie ostrości. A jak po prostu przybliżam sam aparat i robię zdjęcie z lampo to wtedy zawsze jest cień ? To rozmycie to wina tego że nie mam statywu ? A i jeszcze jedno opłaca się kupić namiot bezcieniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw tylko te niby framugi,obramowania okien bo wygląda to kiepsko.... i koniecznie użyj cieńszej balsy bo ta jest za gruba nawet na podbitkę

Kolega ma racje,popraw framugi.Balsa jest bardzo przyjemna w obróbce więc wystarczy ja przeszlifować na papierze ściernym na czymś płaskim,szybko uzyskasz daną grubość.Ogólnie bardzo fajna kamienica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

dzięki za link ,jak będę trochę więcej umiał i pokuszę się o zrobienie jakiegoś domu z balsy i gipsu skorzystam ... ale teraz nie będę przerabiał całej konstrukcji jaką zaproponował Miniart z powodu braku umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale tyle lat ile miałem okazję spędzić podczas prac w starym budownictwie, nigdy jeszcze nie widziałem takiej konstrukcji więźby dachu...

To samo miałem napisać, lecz kolega mnie ubiegł Odnośnie konstrukcji - nigdy w życiu nie przejdzie całkowite deskowanie, pod ceramikę ;). Jako podbitka owszem ale nie więżba dachowa. Proponuję dach zdemontować, przeanalizować wszechobecnie dostępne zdjęcia w sieci i ponownie postawić dach. Szkoda by było zeszpecić taka fajną dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.