Skocz do zawartości

Mig 21MF - Eduard Week 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Warto by się przypomnieć że istnieje. Ostatni rok klępę modele na sztukę i trochę mi zbrzydło modelowanie, do tego przez milion czynników czasu brakuje i warsztat od 2 miesięcy w pudłach leży:/

Część ludu może kojarzyć z Super Modelu itp.

Model Eduarda pożeniony z kalkomanią Academy. Malowany jak zawsze Gunze H. Przyznam że trochę mało interesowała mnie zgodność z oryginałem ale u mnie to norma.

Pisać, narzekać, może zmobilizuje mnie to do skończenia kolejnego Miga...

 

 

IMG_2126.jpg

IMG_2108.jpg

IMG_2104.jpg

IMG_2099.jpg

IMG_2098.jpg

IMG_2095.jpg

IMG_2093.jpg

IMG_2089.jpg

IMG_2088.jpg

IMG_2086.jpg

IMG_2084.jpg

IMG_2081.jpg

IMG_2078.jpg

IMG_2076.jpg

IMG_2074.jpg

IMG_2073.jpg

IMG_2068.jpg

IMG_2066-1.jpg

IMG_2065.jpg

IMG_2066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie ogląda się malowanko jakie zrobiłeś.

Za szachownice zawsze

 

- Zapomniałeś o antenach IFF (3 sterczące blaszki) na stateczniku pionowym i z przodu tuż przed przednim podwoziem.

- Osłona spadochronu powinna być zielona.

- Pierścień wokół wlotu powietrza też do zmiany koloru.

- Czy zbiornik podkadłubowy nie jest czasem zaczepiony tyłem do przodu?

- Moim zdaniem nieco za mocno wyeksponowałeś zacieki z niektórych luków eksploatacyjnych (np. na górnych powierzchniach skrzydeł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy zbiornik podkadłubowy nie jest czasem zaczepiony tyłem do przodu?

Oczywiście, że jest

Na temat stylu się nie wypowiadam, ale jak zrozumiałem galeria tego MiGa była w Super Modelu. Jak można publikować coś, jeśli nie umie się złożyć modelu według instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne brudzenie -takie po 2-3 tygodniach stania w schronie bez opieki "Gospodarza ".

Zbiornik na pewno zamontowany odwrotnie , uwagi pozostałe j.w plus przednia część głowic rakiet .Nie wiadomo co to jest -głowicy nie widać , a na założoną osłonę to też nie wygląda.

No to sobie pomarudziłem -ale sympatyczny model .Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Zapomniałeś o antenach IFF (3 sterczące blaszki) na stateczniku pionowym i z przodu tuż przed przednim podwoziem.

- Osłona spadochronu powinna być zielona.

- Pierścień wokół wlotu powietrza też do zmiany koloru.

- Czy zbiornik podkadłubowy nie jest czasem zaczepiony tyłem do przodu?

- Moim zdaniem nieco za mocno wyeksponowałeś zacieki z niektórych luków eksploatacyjnych (np. na górnych powierzchniach skrzydeł)

 

-o antenach wbrew pozorom nie zapomniałem, użyłem blaszanych dołączonych do Adademy, ale przy fotografowaniu przez nieuwagę zerwałem je paluchami

-co do zielonego to z tego co pamiętam to wg instrukcji był Gunze H303, no ale ja nie umiem czytać instrukcji...

-zbiornik faktycznie odwrotnie, nie znam się i tak wyszło

Modelu wcześniej raczej nigdzie nie pokazywałem i nie miał mi kto błędów wytknąć.

 

 

 

Jak można publikować coś, jeśli nie umie się złożyć modelu według instrukcji

 

Jak widać można... twoich prac jakoś nie kojarzę ani z neta ani z gazet...

 

Nic w modelu zmieniać nie będę, poza zbiornikiem jak wypatrzę w instrukcji jak to zrobić. Na warsztacie mam jeszcze jednego Miga, ale jego nie pokaże bo robię go prosto z pudełka, dodatkowo dobieram farby z tego co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zielonego to z tego co pamiętam to wg instrukcji był Gunze H303, no ale ja nie umiem czytać instrukcji...
Nie wiem jaki tam dokładnie odcień zielonego ma być, pisze na podstawie tego co widzę na fotkach oryginału.

Timi, nie napisałem przecież, że nie umiesz czytać instrukcji

A to co napisałem, to drobiazgi, które można spokojnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie piękny tak jak Ci kiedys pisałem ,podoba mi sie taki zmęczony ,jest kilka błędów ale nik nie jest doskonały

 

Na warsztacie mam jeszcze jednego Miga, ale jego nie pokaże bo robię go prosto z pudełka, dodatkowo dobieram farby z tego co mam...

 

Nie wygłupiaj sie ,jak zrobisz to zapodawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwagi pozostałe j.w plus przednia część głowic rakiet .Nie wiadomo co to jest -głowicy nie widać , a na założoną osłonę to też nie wygląda.

Te rakiety nie są przyklejone nawet do wyrzutni. Prosto do belki nośnej. Dalej, golenie podwozia pomalowane są tym samym kolorem co kołpaki, choć instrukcja mówi jasno. Timi zauważ że nie czepiam się koloru osłony radaru czy innych temu podobnych merytorycznych detali.

Jak można publikować coś, jeśli nie umie się złożyć modelu według instrukcji

 

Jak widać można... twoich prac jakoś nie kojarzę ani z neta ani z gazet...

Spokojnie, mój mig zrobiony jest w 3/4, będziesz miał okazję ocenić go tutaj. Ponieważ natomiast poziom prac nie jest wysoki (jak na moje surowe oko), nie publikuję ich w gazetach. Natomiast uważam, że jakiś poziom w publikacjach papierowych powinien być zachowany (przynajmniej złożenie według instrukcji).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Za dwa miechy wracam z emigracji do Polski i chce sprobowac sil w sklejaniu bo modelarstwo to juz chyba nie dla mnie :P .Mam model Academy ale szkoda mi tych kalek skoro model nie jest podobno :P poprawny ,wiec chce je dac jak ty do Edka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolor goleni podwozia znacznie odbiega od koloru ktory byl stosowany w oryginalnych samolotach... Ogladam te zdjecia z komorki ale wydaje sie ze napewno nie powinny miec koloru takiego jak wnetrze kabiny... Fakt u Edka wystepuja okreslenia interior green i emerald green i napewno nie oznaczaja tego samego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.