Skocz do zawartości

no.2 - Ferrari 360 Modena [Revell 1:24]


TreworBG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jako, że weekend składa się (na szczęście) z 2 dni, udało mi się co nieco zrobić nie w sobotę jak planowałem, ale dzień później. Po śniadaniu przygotowałem warsztat i zabrałem się do roboty póki było światło dzienne (sprayowanie w nocy to nie jest dobry pomysł...).

 

Poniżej obszerna fotorelacja z dzisiejszej pracy:

- nałożona druga warstwa podkładu na większość elementów,

- oszlifowana kasta z pierwszą warstwą podkładu

- przyciemnione rozcieńczoną mocno czarną farbą linie podziału - to najistotniejsza zmiana, pomyślałem, że będzie fajnie i nie zawiodłem się, co prawda położyłem chyba za dużo podkładu ale widać gdzie "otwierają się" drzwi, tylna klapa, maska itp.

 

Poniżej zdjęcia pogrupowane "przed" i "po" nałożeniu 2-giej warstwy podkładu:

 

Od frontu:

img5358l.jpg

 

img5373ru.jpg

 

Z kawałkiem dachu:

img5359o.jpg

 

img5376ry.jpg

 

Lewy bok z klapką wlewu paliwa:

img5360g.jpg

 

tutaj początkowo się wystraszyłem po podkład dosłownie zalał bak, ale po wyschnięciu wszystko wróciło do normy

img5378e.jpg

 

Tył z klapą:

img5361f.jpg

 

img5381gf.jpg

 

Kawałek prawej strony:

img5362zv.jpg

 

img5383s.jpg

 

I rzut z góry na dach:

img5363x.jpg

 

img5384fo.jpg

 

Muszę przyznać, że jak na mój pierwszy raz z w/w zabiegami (linie podziału, szlifowanie, sprayowanie, podkładanie itp.) to jest niezły bauns

 

A tutaj kilka fotek części silnika, wnętrza itp. po drugiej warstwie:

img5397y.jpg

 

img5396lr.jpg

 

img5393cd.jpg

 

img5392y.jpg

 

img5356f.jpg

 

A te części zostały pomalowane po raz pierwszy (były na innym kawałku styropianu), w sumie myślałem, że będzie gorzej bo np. podwozie było tylko lekko zeszlifowane i czarne, ale efekt jest niezły

img5390k.jpg

 

img5389t.jpg

 

img5388a.jpg

 

I na sam koniuszek plenerowe (bez pleneru) zdjęcia kasty

img5386pl.jpg

 

Tyle na dziś, mam nadzieję, że następna aktualizacja będzie już związana z waloryzacją silnika lub wnętrza

 

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobre pytanie, chciałem spróbować i myślę że po nałożeniu lakieru właściwego będą co raz bardziej zanikać... Ale przynajmniej tego dotknąłem i zapamietam na raz następny ;-) jak położę pierwszą warstwę czerwieni i linie znikną to przyciemnie je jeszcze raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie do końca z tymi liniami jest tak, jak piszesz. Przyciemniasz je mocno albo po finalnym podkładzie, albo robisz washa na końcu na bezbarwny zapuszczając cienkim pędzlem i ścierając nadmiar z brzegów. Poczytaj sobie po technikach malowania, jak się to robi, popatrz na youtubie i będziesz wiedział, jak to zrobić i jak wykorzystać w Twoim przypadku. To, co zrobiłeś teraz jest lekkim bezsensem, bo one Ci już częściowo zanikły. A nie masz jeszcze położonej bazy, która zakryje je dokumentnie.

Powalcz jeszcze z silnikiem, bo szwy na kolektorach aż walą po oczach po tym podkładzie. Skalpel, papierek itepe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img5397y.jpg

 

Wszystko pięknie i cacy ale.... powyższe zdjęcie pokazuje silnik w podkładzie. Rozumiem, że jest przygotowany do malowania... ale OBY NIE !!!

Przecież nie można zostawić tych okropnych szwów na kolektorach i tłumikach.

 

Sądząc po ilości zdjęć kasty domyślam się, że jesteś dumny ze swoich poczynań, więc nie zapominaj o takich szczegółach bo to może zmarnować całą wcześniejszą Twoją pracę w efekcie końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest przygotowany do malowania... ale OBY NIE !!!

Przecież nie można zostawić tych okropnych szwów na kolektorach i tłumikach.

Powalcz jeszcze z silnikiem, bo szwy na kolektorach aż walą po oczach po tym podkładzie. Skalpel, papierek itepe ;)

Sporo krytyki ale to dobrze im szybciej tym lepiej, DarkWing/maggot97 wezmę jeszcze raz wszystkie elementy pod papier ścierny i ponowię efekt, będę szlifował na ile światło pozwoli - tylko przepracuję ustawowe 5 dni roboczych

czepiać się - sarkazm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Sprawa numer jeden: z braku dobrego światła dziennego (biurko w rogu pokoju) i sztucznego (uszkodziłem pochył lampki biurowej) nie mogę zrobić wielu rzeczy wymagających precyzji... natomiast stosując się do uwag kolegów DarkWing i maggot97 zeszlifowałem elementy silnika, na których były widoczne linie łączeń (użyłem pilników, papierów, nożyków i wszystkiego o "ściernych" właściwościach ). Myślę, że teraz lepiej się nadają pod malowanie

 

Sprawa numer dwa: jako, że czekam na lodówkę, z której będę mógł zrobić kompresor (PS jakby ktoś znał poradnik budowy dla żółtodziobów to poproszę, znalazłem kilka, ale raczej z fachowymi określeniami, których nie do końca rozumiem) postanowiłem, że zostawię na razie kastę i zajmę się elementami, które pociągnę z pędzla tj.: silnik, część wnętrza, koła itp. Jutro idę do modelarskiego zobaczyć ceny farbek revella potrzebnych do tych elementów (tak tak maluję Revellem, eksperymentować będę najwyżej przy następnym modelu).

 

O zdjęcia postaram się przy najbliższej okazji, jak się wyrobię z pracy póki widno to światło będzie moim sprzymierzeńcem

 

Do następnego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę do modelarskiego zobaczyć ceny farbek revella potrzebnych do tych elementów (tak tak maluję Revellem, eksperymentować będę najwyżej przy następnym modelu).

 

Nie kupuj! Zrób od razu zamówienie w HobbyEasy na akryle Tamiya i w gunze.pl na Leveling Thinner przynajmniej mały (starcza na bardzo długo przy rozcienczaniu 1:1,5 farba:thinner. Serio, ja tak samo podchodziłem, ale Revelle są średnie i szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę do modelarskiego zobaczyć ceny farbek revella potrzebnych do tych elementów

MASAKRA!!! Obskoczyłem 2 stacjonarne sklepy modelarskie w Krakowie (jest ich chyba 5, bynajmniej tyle znam) i jedna wielka lipa! Na stojakach może 5/6 sztuk - tak więc nie kupiłem nic (szczególnie że droższe o 1zł niż na allegro).

Nie kupuj! Zrób od razu zamówienie w HobbyEasy na akryle Tamiya i w gunze.pl na Leveling Thinner przynajmniej mały [...]

TomZak jest jeden mały problem - nie wiem jakie zamienniki Tamiya będą pasowały (mam to ułatwienie że w instrukcji Revell napisał które chce...). Po drugie farby na HobbyEasy kosztują 2x tyle co znalazłem na allegro. Trzecia rzecz to koszty wysyłki - mimo tego że 11zł z Hong Kongu dupy nie urywa to jest to więcej niż 5zł za polecony spod Warszawy... Poszperam czy tych farb o których mówisz nie znajdę gdzieś indziej, ale mimo wszystko są droższe od Revella (i mniejsze o 4ml). Poza tym jeśli chce w miarę normalnym czasie ukończyć ten model to muszę uważać na wydatki... Niestety modelarstwo kosztuje, a nie jest priorytetem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu na Azję się rzucać ;) Tu masz sklep we Wieliczce. Popatrz, wybór mają spory i można odebrać osobiście. Jeśli dysponujesz jakimś środkiem transportu, to z dojazdem mieć kłopotów nie powinieneś. Jeśli nie masz, to również. Z tego, co wiem, busy z Krakowa w tamten rejon ciągną z dużą częstotliwością. I nie tylko busy

A co do zamienników kolorów farb, to poszperaj w necie. Znajdziesz sporo stron. Przejrzyj kilka, bo czasem podają różne od siebie odpowiedniki tego samego producenta. Poszukaj też w necie warsztatów aut takich, jak Twoje. Może znajdziesz jakieś ciekawe podpowiedzi względem konkretnych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci maggot97 napisał skorzystaj z tego sklepu lub po drodze masz jeszcze dobry sklep na Bieżanowskiej. Weź numery farb revella i w sklepie dobiorą Ci zamienniki.

Posłuchaj też Skwarka i nie kładź czerwonego bezpośrednio na szary podkład. Wyjdzie Ci brązowy model (no może ciemna wiśnia).

Masz kilka moźliwości: dać cieńko biały podkład, lub trysnąć jakimś piaskowym, lub najpierw położyć czerwony matowy (matowe lepiej kryją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo! Dzięki!

 

Od dawna przeglądam www.mojehobby.pl i nie pomyślałem, żeby sprawdzić jego lokalizację (gdzie przy kupnie książek robię to w pierwszej kolejności ). Zerknę i poszperam w necie no i muszę się zastanowić nad tym podkładem... bo jak położę biały to będzie 3-warstwa (w przeciwnym wypadku muszę zeskrobać ten szary...) eh ciężke jest życie modelarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle zaczynam od 2-3 cienkich warstw szarego podkladu, potem na mokro papierek 4000 zeby wygladzic i na to bialy podklad, tyle delikatnych warstw az do pokrycia szarego. Eksperymentowalem z ta technika i podklad nie wydaje sie zbyt gruby, potem przy polerowaniu latwiej kontrolowac przecierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomZak jest jeden mały problem - nie wiem jakie zamienniki Tamiya będą pasowały (mam to ułatwienie że w instrukcji Revell napisał które chce...). Po drugie farby na HobbyEasy kosztują 2x tyle co znalazłem na allegro. Trzecia rzecz to koszty wysyłki - mimo tego że 11zł z Hong Kongu dupy nie urywa to jest to więcej niż 5zł za polecony spod Warszawy... Poszperam czy tych farb o których mówisz nie znajdę gdzieś indziej, ale mimo wszystko są droższe od Revella (i mniejsze o 4ml). Poza tym jeśli chce w miarę normalnym czasie ukończyć ten model to muszę uważać na wydatki... Niestety modelarstwo kosztuje, a nie jest priorytetem... :(

 

 

Hej! Robię zamówienia z HE co jakiś czas i powiem Ci, że niemożliwe abyś znalazł taniej na allegro farby Tamiya niż tam, płacę tam około 5 zł za buteleczkę...

 

Druga sprawa - wysyłka jest dużo droższa. Zapewne patrzyłeś na przesyłkę Surface a idzie ona nawet do trzech miesięcy, a co za tym idzie - jest tania. Zawsze wybieram AIR Parcel. Wtedy paczka idzie 10-14 dni

 

To tak w ramach sprostowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taki sam tyle że z Tamiya leży u mnie i nabiera mocy na półce ;) prawdopodobnie będzie kolejny po Mini co do farby zewnętrznej to nie myślałeś o lakierze samochodowym ? ja nawet innego nie biorę pod uwagę do tego modelu ;) i jak byś był zainteresowany flokowaniem to mogę dać Ci dobry kontakt do floku w Krk tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad samochodowym, ale też rozmawiałem z kumplem który robi graffiti i polecał mi farby ze swojego warsztatu, czekam aż będzie robił zamówienie... ostatnio mam mało czasu bo buduje się zawodowo, i łezka się kręci jak patrzę przez szybę w szafie na części powbijane wykałaczkami w styropian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/ata_sklep.php Owszem, mieszczą się w Warszawie ale mają też wysyłkę. Z tego co wiem lub mi się wydaje jedni z największych w Polsce importerów Tamiya. Ciągną kontenerami bezspośrednio od niemieckiego przedstawiciela. Jakiś czas temu brali prosto od żółtych kontenery ale po kataklizmach w Azji ceny ich zjadły i przerzucili się na Niemcy Więc nie ma otrzeby aż do hobby easy uderzać po farbki :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.