Skocz do zawartości

mercury '49 Custom Coupe z filmu COBRA


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, miał być ciężarowy, ale...primo - chcę chwilę odpocząć od grubszego rzeźbienia (goblin truck), primo uno, sporo tych Kenworthów ostatnio, więc poczekam ze swoim. Poza tym, nie będę ukrywał, że jak tylko udało mi się skombinować "składowe" modelu to nie mogłem usiedzieć, żeby się za to wziąć. To auto w wydaniu filmowym jest po prostu przepiękne. Jednocześnie wygląda jak wozidło z piekła rodem, szczególnie przód z tym wlotem na masce, jakby pomarszczony, szczerzący kły ryj jakiegoś, nieprzyjaźnie nastawionego stwora:D Kilka faktów i ciekawostek odnośnie samego auta. Karoseria jest standardowa, nie wymaga zmian. Problemy zaczynają się pod maską bo na potrzeby filmu (zbudowano 4 auta), wsadzono tam silnik chevy 350 smallblock z kompresorem WEIAND'a. Jest i NOS. Szukałem odlewów silnika chevroletta, ale były drogie i marnej jakości. W końcu (16$ później) nabyłem Nove z kompletnym i ładnym motorkiem jakiego potrzebuję. Oczywiście, Nova - fajny sprzęt, więc motor z tego zestawu wykorzystam do odlewu żywicznego a Chevroletta złoże w przyszłości. Do tego motoru pozostaje dorobić sprężarkę i instalację NOS, no i całość wcisnąć do przepastnej komory silnikowej Buicka. Poza tym, wykonania od podstaw wymagają felgi i kapsle w stylu "moonshine"

 

Auto:

 

Cobra_zps77a2af69.jpg

 

Beznazwy12kopia_zpsab782655.jpg

 

Beznazwy13kopia_zps06986ab3.jpg

 

10090457_20099818629_zps6c6c5fc7.jpg

 

Hollywood......

 

Beznazwy11kopia_zps27913708.jpg

 

Trochę detali wnętrza

 

Beznazwy10kopia_zps4165ac9b.jpg

 

Beznazwy9kopia_zps3f95560f.jpg

 

Bardzo sportowy pedał gazu...

 

Beznazwy8kopia_zps5559b456.jpg

 

Mam mało zdjęć podwozia, ale z tego co widać na zdjęciu poniżej, nie zostało ono mocno stuningowane.

 

Beznazwy7kopia_zps7733e561.jpg

 

Modele, z których będę korzystał

 

T2eC16Nw0E9szNmuuBQvk8WlOpg60_12_zps68f87faf.jpg

 

CDb7EIEWkKGrHqIOKpsE0VCmBnI3BNOjBeBO1_12_zps94c70391.jpg

 

Revell daje sporo części tuningowych, np. 2 maski, 2 zestawy kół, 2 zderzaki, różne tylne reflektory, filtry powietrza, itp.

 

100_6407kopia_zpsd485dcb1.jpg

 

100_6406kopia_zps44d84984.jpg

 

100_6409kopia_zpse1cb7909.jpg

 

Model ma być w miarę zadbany. W końcu był zbudowany na potrzeby filmu od A-Z, więc nie ma za dużo miejsca na rdzę.

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie filmowe lata 80 i 90 to jeden wielki sentyment:D Divx....pamiętam, że nawet P200mmx z voodoo nie bardzo dawało sobie radę:( Chyba, że filmy były mocno "zdekompresowane", np. na dwóch CD.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosiadam się, szczególnie, że niedługo chcę zacząć Mustanga z filmu Bullit :-) na razie idzie Ferrari bo do świąt jeszcze trochę zostało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzę na poczynania kolegi, miałem zamiar popełnic to samo z Mercury Sedan 1949 AMT. Niestety brak czasu spowodował, że model wylądował w poczekalni. Będę kibicował-powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zacząłeś kultowe auto mej młodości .... Sam chciałem go kiedyś skleić , czekam niecierpliwie na twe prace... ciekawi mnie jak wyjdzie ci ten metalik (Bedzie z mieszalni czy z hiroboya) ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat Was interesuję. Kolor...hmmm, sam jeszcze nie wiem. Zobaczę jak się sprawdzi tamka w sprayu+ bezbarwny 2k na 300zx. Jak będę zadowolony z wielkości płatków na nissanie to poszukam czegoś z palety tamiyi. Mam jakąś bazę od merca, jakiś taki jak na Twoich gulwingach,tyle, że ciemniejszy. Myślę, że też byłby dobry, choć ostatnio strasznie mnie kompatybilność tamiyi z innymi, typowo modelarskimi wyrobami typu 2K, rozpuściła. To przyjemne nie martwić się o to co z czym się pożre, co się zetnie, itd.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie przepadam, ale to jest wyjątek od reguły. Ingerencja w nadwozie jest nieduża, jedynie wlot na masce. Myślę, że felgi i grube opony (i większy silnik) pasują do niego idealnie. Swoją drogą, ciekawe jak ta krowa hamuje. Nie sądzę, żeby powietrze miało łatwy dostęp do chłodzenia tarcz/ bębnów.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie przepadam, ale to jest wyjątek od reguły. Ingerencja w nadwozie jest nieduża, jedynie wlot na masce. Myślę, że felgi i grube opony (i większy silnik) pasują do niego idealnie. Swoją drogą, ciekawe jak ta krowa hamuje. Nie sądzę, żeby powietrze miało łatwy dostęp do chłodzenia tarcz/ bębnów.

 

pzdr.

 

A może wiesz gdzie można takiego kupić i za ile w 1:1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zabiłeś mnie tym pytaniem. Wiem, że Sylvester:D jakiś czas temu odzyskał egzemplarz filmowy, który mu ukradli z garażu zaraz po zakończeniu zdjęć. Nicolas Cage też ma takiego (ponoć jeden z 4 wykorzystanych w filmie COBRA), ale przerobił go na jakieś płomienie, chromy, i takie tam. Można go zobaczyć w filmie "60 Sekund." Możesz wykręcić do gwiazd i zapytać za ile puszczą:D:D Tak trochę poważniej, to musiałbyś namierzyć egzemplarz do przeróbki. Coś na zasadzie GT500 Eleanor z "60 Sekund" - sporo warsztatów ma body kity i przerabiają na to co w filmie. O podobnej usłudze czytałem w przypadku Buick'a. Koszty - strzelam, że dziesiątki tysięcy zielonych:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie przepadam, ale to jest wyjątek od reguły. Ingerencja w nadwozie jest nieduża, jedynie wlot na masce. Myślę, że felgi i grube opony (i większy silnik) pasują do niego idealnie. Swoją drogą, ciekawe jak ta krowa hamuje. Nie sądzę, żeby powietrze miało łatwy dostęp do chłodzenia tarcz/ bębnów.

 

pzdr.

Hehehe wątpię czy ktokolwiek się tym przejmował.

Ciekawy temat.

 

Widziałem kiedyś na allegro podobną sztukę na sprzedaż tylko w stanie raczej do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa jest dość podobna, ale to nie to.

 

Ale śmieszne Poza tym Warszawa jest nieudolną sowiecką kopią jakiejś brytyjskiej maszyny.

 

Pisac bzdury potrafimy, ale sprawdzic informacji już nie?

 

Warszawa była wersją licencyjną samochodu GAZ-M20 Pobieda, a na czym się ruscy wzorowali tego nie wie nikt. Skleili po trochę z każdego i była Pabieda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa jest dość podobna, ale to nie to.

 

Ale śmieszne Poza tym Warszawa jest nieudolną sowiecką kopią jakiejś brytyjskiej maszyny.

 

Pisac bzdury potrafimy, ale sprawdzic informacji już nie?

 

Warszawa była wersją licencyjną samochodu GAZ-M20 Pobieda, a na czym się ruscy wzorowali tego nie wie nikt. Skleili po trochę z każdego i była Pabieda

 

A to nie to samo ? Ruscy odwalili plagiat, dali nam licencję a my robiliśmy licencyjny plagiat , itp,itd. Ameryki nie odkryłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja z Warszawy chętnie bym zrobił takiego Customa... Lubię naszą motoryzacje PRLu ... tylko szkoda że nikt nie robi warszawy w 1/24 ... Garbata Warszawa M20 z dzieloną przednią szybą obniżona, z "podciętym dachem" i silnikiem V8.... To mógłby być piękny model.... ale rozmarzyłem się . ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hejka.

 

Dużo tego nie ma, ale zawsze coś. Wziąłem się za szlifowanie karoserii, dorabianie motoru od chevroleta do buick'a (bardzo podobny wielkością i wyglądem). Dodatkowo zacząłem grzebać przy wlocie powietrza na masce. To tylko 1 podejście - wymaga zaokrąglenia krawędzi i odpowiedniego wypoziomowania (delikatnie zadarty). Koła (szerokość 255) są lekko za duże - nie wchodzą między ramę a tylne, zasłonięte, błotniki. Jednak wysokość opony i średnica wydają mi się ok.

 

100_6450kopia_zps1046a0f1.jpg

 

100_6449kopia_zpsfee052ca.jpg

 

100_6448kopia_zpsc6944e61.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.