Skocz do zawartości

MAC SUPERLINER ITALERI 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paweł dziś rozmawiałem z panią ze sklepu z lakierami samochodowymi i poradziła mi aby nie kupować dupli w marketach.

Ale już jest o.k. Mam adekwatne lakiery i zaczynam od nowa.

 

No wlasnie, zapomnialem Ci tego napisac. Sam kiedys kupilem Dupli w hipermarkecie "Nazi" Real (jakies 12 lat temu) i to byly moje ostatnie zakupy w tego typu placowkach zbiorowej glupoty i wzajemnego deptania sie. Generalnie mysle, ze to sa po prostu podrobki, robione gdzies w Polsce (bo taniej). Dobre farby samochodowe sa tylko w sklepach motoryzacyjnych, wzglednie sklepach z farbami samochodowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie za bardzo rozumiem, jak miałby przebiegać podział kolorów pomiędzy maską a kabiną - trzeba uważać, żeby maska nie wyglądała jak przełożona od innego wozu - chyba, że właśnie tak ma wyglądać. Ja bym proponował jakieś podłużne pasy - jest to najczęściej występujący motyw na tych wozach. W kabinach najczęściej spotyka się dach malowany na biało, żeby w środku było chłodniej.

 

To powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wiśnia bardzo podoba, tylko, że w kombinacji z białym i raczej jako jakiś wzór na masce (a'la zdjęcie powyżej). Tak jak pmroczko, boję się, że może wyglądać trochę "łaciato" w tych wszystkich kolorkach.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Maska po 2 malowaniu. W kabinie pojawiły się szyby i kompletny środek. Zostały drobiazgi. Zastanawiam się nad przednim zderzakiem w kolorze glosy black --- mała wizualizacja z atrapą na razie bez maski , nie mogę jeszcze usunąć z niej trzymadła ,.będzie potrzebne do położenia 1 warstwy clear-u

 

v2013012701333572176980.jpg

v2013012701334571332611.jpg

v2013012701335297093458.jpg

v2013012701340638224105.jpg

v2013012701341282537676.jpg

v2013012701352260807794.jpg

v2013012701352923488109.jpg

v2013012701353543719693.jpg

v2013012701354365954130.jpg

v2013012701354917121560.jpg

v2013012701362097181644.jpg

 

Kominy aluminiowe, a tłumiki już w Krecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak rasowa amerykańska ciężarówka. Takie lubię najbardziej. Jak nazywa się ten przyrząd na przedostatnim zdjęciu? To jest imadełko takie? przydało by mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuję! Kabina w tej krótszej wersji jest(moim zdaniem) znacznie ładniejsza niż z prostym klocem za plecami. Mam tylko pytanie o tylne koła (od strony pasażera) - stoją w prostej linii? Może to zdjęcie przekłamuje. Tak czy inaczej, ślicznotka.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

 

Grubyjg--- można to tak nazwać. To jeszcze z czasów ZSRR , kiedyś w jednym ze sklepów modelarskich w Lublinie poniewierało się tego od groma po podłodze. Jedno przygarnąłem.

 

Martini OCP -- oś stoi równo, być może jak podnosiłem ramę to może się zsunęła opona z felgi

 

A co ze zderzakiem ? Zostawić chrom, czy dać czarny błyszczący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia z czasów ZSRR są najlepsze. Osobiście wolę poszukać po działce starych narzędzi niż iść kupić za 30 zł szajs który po 6 miesiącach przestanie spełniać swoją funkcje. No ale niestety dzisiaj wszystko to jednorazówki, niestety.

 

Czekam na dalsze efekty, bo jest na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda dobrze! Sprawdź jeszcze tylko styk maska - kabina, to musi pasować dość luźno, inaczej zawsze będziesz miał tam "schodek", to trochę psuje efekt. Trochę mnie też dziwi, że pociągnąłeś ten czarny tak daleko do tyłu - zwykle ten kolor kończył się razem z błotnikami. Będziesz jeszcze malował czarne elementy na kabinie? Życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda dobrze! Sprawdź jeszcze tylko styk maska - kabina, to musi pasować dość luźno, inaczej zawsze będziesz miał tam "schodek", to trochę psuje efekt. Trochę mnie też dziwi, że pociągnąłeś ten czarny tak daleko do tyłu - zwykle ten kolor kończył się razem z błotnikami. Będziesz jeszcze malował czarne elementy na kabinie? Życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

 

Przed malowaniem wszystko grało. Wiem że popełniłem błąd--- chyba czeka mnie kolejny raz DOT i malowanie.

Co masz na myśli mówiąc o czarnych elementach ?

Miałem nadzieję że koniec bliski --- ale jeszcze nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal85 - właśnie to miałem na myśli!

 

Mark666 - ta maska jest taka trikowa - sprawdź czy się nie zwichrowała, warstwa lakieru mogła to spowodować, lekarstwem na to mogło by być wklejenie do środka jakiegoś usztywnienia, albo próba prostowania na gorąco. Można też spróbować przeszlifować krawędź maski od wewnątrz, tam nawet jest takie specjalne miejsce do tego i może uda się ten lakier zostawić, szkoda by było pracy lakierować to jeszcze raz. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sie nie poddasz i dokonczysz model, bo wyglada swietnie jak dotychczas. Czemu po prostu nie zostawisz maski bialej i najwyzej moglbys dac takie cienkie paseczki na krawedziach cos na styl Australijski? Taka tylko sugestia Mark666 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sie nie poddasz i dokonczysz model, bo wyglada swietnie jak dotychczas. Czemu po prostu nie zostawisz maski bialej i najwyzej moglbys dac takie cienkie paseczki na krawedziach cos na styl Australijski? Taka tylko sugestia Mark666 .

 

Z ostatnim lakierem nie było żle. Problem polegał na tym że maska była jednak zwichrowana, trzeba było ją jednak uformować. Kolejny problem wynikł przy klejeniu grilla ----- kiedyś robiłem ten sam model tylko pod nazwą Rainbow Truck wydany przez Revella. Tam wszystko grało. Wszystko dopełniła znowu ta zła biała ---- zwyczajnie pomyliłem puszki i kiedy robiłem poprawki wewnątrz maski akryl odszedł całymi płatami. Już ją wywaliłem do śmieci. Teraz grill jest klejony wcześniej, zamaskowany taśmą , są nowe szablony na malowanie koloru błotników--- będą miały ten spadek tuż za błotnikiem. Nastąpi zmiana koloru---- z czarnego na ciemną wiśnię . Już położyłem 2 warstwy białej, schnie, a ja kończę kabinę. A jak i teraz coś nie wyjdzie to pójdę na pobliską łąkę, ukopię gliny, rozrobię w wiaderku na rzadko i wykąpię w tym całość. Wycieraczkami przetrę przednią szybę i będzie jak po rally-crosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.