Skocz do zawartości

U 552 U-boot VII C Revell 1/72


templess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako że blaszkl mnie trochę zmęczyły( efekt sylwestrowej nocy ) zająłem się różnicowaniem farby na kadłubie. Podkład gotowy i mogę się zająć waschem, zaciekami itp.

Ja bym jeszcze poprawił jasny szary w okolicy zbiorników balastowych bo było niestarannie zabezpieczone i rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie . Pewnie nie jasno się wyraziłem, ale to co jest na kadłubie to tylko baza wyjściowa. Teraz mogę na spokojnie domalowywać, prostować linie itp. Muszę to robić powoli, odcinkami. Wokoło jest prawie 2 metry odcięcia a nie chcę trzymać za długo przyklejonej taśmy aby nie oderwać farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czekamy na efekty

Efekty raczej mizerne z powodu totalnego braku czasu(praca ). Teraz mam 3 dni wolnego to trochę nadrobię. Doszła mi jeszcze figurka Ericha Toppa, która ma stać obok u-boota na podstawce ale ją będę dłubał na spokojnie podczas delegacji w Kołobrzegu. Dłubałem trochę przy blachach i trochę przy malowaniu kadłuba. Wyprzedzam- to jeszcze nie efekt końcowy. Malowanie około 50%, pokłady i kiosk włożone na sucho. Trochę zdjęć;

DSCF1746.JPG

DSCF1750.JPG

DSCF1753.JPG

DSCF1754.JPG

DSCF1755.JPG

DSCF1758.JPG

DSCF1759.JPG

DSCF1762.JPG

DSCF1764.JPG

DSCF1765.JPG

DSCF1766.JPG

DSCF1772.JPG

DSCF1773.JPG

DSCF1775.JPG

DSCF1776.JPG

DSCF1777.JPG

DSCF1778.JPG

DSCF1779.JPG

DSCF1780.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta granica oddzielająca kolory jest fatalnie wykonana. Nie wiem czy tak bardzo się tobie spieszyło ale na dziobie jest po prostu miazga... :/

 

Widziałem model na żywo i moim zdaniem to jest efekt makro, bo gołym okiem tego nie widać i kolego wyolbrzymiaj tak problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cloner16 napisał(a):

Ta granica oddzielająca kolory jest fatalnie wykonana. Nie wiem czy tak bardzo się tobie spieszyło ale na dziobie jest po prostu miazga... :/

 

 

Widziałem model na żywo i moim zdaniem to jest efekt makro, bo gołym okiem tego nie widać i kolego wyolbrzymiaj tak problemu.

Panowie spokojnie Konrad Ty widziałeś model w późniejszym etapie, a Cloner pisał o podkładzie pod malowanie co pewnie mylnie wziął za docelowe malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki mi się podobają ale zacieki już nie... Nie wiem skąd się wzięły nad dziurami przelewowymi o plamach na środku kadłuba nie wspominając, o samym wykonaniu już wspominał nie będę, ogółem na miejscu zamawiającego nie byłbym zadowolony a wręcz przeciwnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogółem na miejscu zamawiającego nie byłbym zadowolony a wręcz przeciwnie..

Panowie dziwi mnie pewna rzecz. Czemu tak wiele miejsca w waszych wypowiedziach zajmuje temat domniemanego niezadowolenia zamawiającego, umoralnianie typu-"nie spojrzałbym w oczy zamawiającemu" , "nie przyjąłbym tak szybkiego zlecenia". T o są wywodu typu moralnego i nadają się na forum Ojca Dyrektora( o ile takie istnieje) lub na tym podobne. Tak pro forma- zamawiający systematycznie ogląda postępy i jest zadowolony. Możecie więc wywody tego typu spokojnie odpuścić. Teraz do merytoryki. Tu jak najbardziej oczekuję na rady i podpowiedzi.

Zbiorniki mi się podobają ale zacieki już nie... Nie wiem skąd się wzięły nad dziurami przelewowymi o plamach na środku kadłuba nie wspominając, o samym wykonaniu już wspominał nie będę

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki mi się podobają ale zacieki już nie... Nie wiem skąd się wzięły nad dziurami przelewowymi o plamach na środku kadłuba nie wspominając, o samym wykonaniu już wspominał nie będę

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Już rozwijam. Chodzi mi o to że te zacieki które porobiłeś nie za bardzo zacieki przypominają, są to bardziej plamy. Zacieki mają kształt stożkowaty, trójkąta, tworzą ostrą smugę na początku rozmazującą się ku dołowi tak jak TU i TU. Mi najfajniej wychodziły gdy malowałem sobie stróżkę farbą olejną a potem miękkim, płaskim i suchym pędzlem (polecam italerii ) rozmazywałem w dół

Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi

Witam. TEraz zdecydowanie jaśniej . Chyba nie przeczytałeś co napisałem nad zdjęciami.

Malowanie około 50%, pokłady i kiosk włożone na sucho.

Na zacieki z olei dopiero przyjdzie czas. Jak napisałem wcześniej to dopiero 50% malowania kadłuba i do efektu końcowego jeszcze sporo malowania. Zdjęcia wrzucam na bieżąco ponieważ to warsztat a nie galeria. Chcę osiągnąć efekt u-boota powracającego z patrolu. Później wrzucę zdjęcia co mniej więcej chcę osiągnąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia o kórych wspominałem powyżej;

u552_03.jpg

IMG.jpg

IMG_0003.jpg

Może to nie jest do końca to o czym myślę, ale pokazuje stan okrętu po patrolu. U mnie będzie to jednak trochę delikatniejsze.

potem miękkim, płaskim i suchym pędzlem (polecam italerii ) rozmazywałem w dół

Co do pędzli to zdecydowanie polecam "Daler Rowney Dalon D 77", do nabycia w sklepach dla plastyków . To zdjęcia wspomnianej przeze mnie figurki;

DSCF1787.JPG

DSCF1788.JPG

DSCF1790.JPG

DSCF1791.JPG

DSCF1793.JPG

I jeszcze mała aktualizacja zdjęciowa. Linki między metalowymi barierkami;

DSCF1782.JPG

DSCF1783.JPG

DSCF1785.JPG

DSCF1786.JPG

Teraz biorę się za 3-cią część pokładu. Wieczorem coś wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zacieki z olei dopiero przyjdzie czas. Jak napisałem wcześniej to dopiero 50% malowania kadłuba i do efektu końcowego jeszcze sporo malowania. Zdjęcia wrzucam na bieżąco ponieważ to warsztat a nie galeria. Chcę osiągnąć efekt u-boota powracającego z patrolu.

A no to chyba że tak

Co do tych efektów na kiosku to nie jestem pewny czy to zacieki rdzawe, bardziej może sól albo po prostu ubytki farby. Polecam też się zapoznać głebiej z tym wątkeim : http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=149950

Powodzenia !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych efektów na kiosku to nie jestem pewny czy to zacieki rdzawe, bardziej może sól albo po prostu ubytki farby.

Mieszkam w Szczecinie od urodzenia, czyli 48 lat . Widziałem setki statków powracających z morza. Chociaż to statki handlowe, pływające w czasie pokoju i w czasie rejsu stale malowane i konserwowane to niektóre wyglądały masakrycznie. tak więc uboty które w czasie patroli bojowych nie były malowane musia ły wyglądać zdecydowanie gorzej. Oczywiście wszystko zależało od długości przebywania na morzu i warunków w jakich odbywał się patrol. Wszystkie 3 efekty, które wymieniłeś są jak najbardziej prawidłowe. Dodałbym do nich jeszcze jeden- najzwyklejszy bród . Oczywiście rdza w tak niesprzyjającym środowisku musi występować( połączenie tlenu,soli, wody i ciągłego działania wiatru i bicia fal).

Dzięki Czesio za linki(wiedzy nigdy za dużo), A tu link do mojego modelu( myślę że z malowaniem rdzy daje radę );

viewtopic.php?f=68&t=33212

Jeszcze jedno zdjęcie na którym zdecydowanie widać rdzę i dzisiejsze postępy z blachowania;

U-552%252520Erich%252520Topp%2525201.jpg

DSCF1794.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejne uaktualnienie. Wczoraj walczyłem z 3 częścią pokładu. Oblachowałem go, oryginalne plastikowe podpory pod liny zastąpiłem metalowymi( miałem obawy że te plastikowe nie wytrzymają po założeniu lin. Były klejone bezpośrednio do pokładu i miękkie. Te metalowe przepuściłem przez pokład) I pomalowałem bazowymi kolorami. Tak więc wszystkie 3 części pokładu posklejane i gotowe pod wascha,filtry,zacieki.

 

DSCF1796.JPG

DSCF1799.JPG

DSCF1800.JPG

DSCF1801.JPG

DSCF1802.JPG

DSCF1803.JPG

DSCF1804.JPG

DSCF1807.JPG

DSCF1808.JPG

DSCF1809.JPG

DSCF1810.JPG

 

Do sklejenia pozostała osiem-ósemka, flak. Do wykończenia góra kiosku, a potem olinowanie. I dużo zabawy z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmmmm. Sprawa wygląda tak- model gotowy ale padł mi dysk w laptopie. W tej chwili pracuję w ĸołobrzegu( delegacja) i przyjeżdzam do Szczecina tylko na weekendy. jak uda mi się przejąć laptopa od dzieciaków to wrzucę galerię jutro albo w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.