Skocz do zawartości

Mig-29A FULCRUM A - ACADEMY 1/48


bartek532

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wspomniałeś czy to ma być polski MiG czy zagraniczny. Jeżeli nasz, to kolor kokpitu jest błędny.

Jeżeli do fotela wyrzucanego nie posiadasz pasów, łatwo je wykonać np. z taśmy maskującej. Efekt na pewno lepszy niż malując je pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz tutaj, myślę że taka cena jest już znośna. Niestety nie miałem nigdy do czynienia z produktami firmy Kagero więc nie wypowiem się na temat ich jakości i zgodności z oryginałem.

Jeżeli malowanie niemieckie, to w sprawach malowania milczę, bo się nie znam

Przetestuj na kokpicie metodę "suchego pędzla", przy odrobinie wprawy uzyskasz świetny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kalkomanie od Kagero - nie wiem czy są poprawne merytorycznie (tego jeszcze nie sprawdzałem).

Jednak na pierwszy rzut oka kolory syrenki na kalkomanii i na zdjęciach w tej publikacji są różne.

Jeśli chodzi o jakość druku to nie mam zastrzeżeń, nie ma żadnych przesunięć kolorów, detale ostre i wyraźne.

Zestaw zawiera (dla każdej ze skal 1/72, 1/48, 1/32) cztery takie same szachownice, jedno godło kościuszkowskie, dwie syrenki w odbiciu lustrzanym oraz po dwa numery 15 i 56.

Jeśli będzie potrzeba to mogę jutro zrobić skan/zdjęcie i podesłać do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig będzie miał takie malowanie jak na pudełku, rozmyślałem o polskim migu ale ceny za kalki są kosmiczne.

Tak czy inaczek kolor wnętrza jest zły. 29te miały kokpit malowany na jasnoszaro, z lekko niebieskim odcieniem. Instrukcja Eduarda do w zasadzie tego samego modelu podaje farbę Gunze C308.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena moze i kuszaca ale przesylka droga,bralem Miga-23 i wysylka byla dwukrotnie prawie droższa niz ksiazeczka. Nie lepiej kalki. Hi decal line zanabyc? Cenowo podobne na alledrogo czadem po 15-18 zl za duzo wiekszy arkusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotka kalek:

IMG_6868_kor_zw.JPG

Zdjęcie zrobiłem z balansem bieli ustawionym na białej kartce a ponieważ zdjęcie wyszło ciemne to potem w Gimpie uzyłem funkcji atomatycznego balansu bieli.

Na moim monitorze na moje oko kolory były zgodne z tymi na kalkomanii.

Ten żółty jest taki ciemny prawie wpadający w pomarańcz a na zdjęciach samolotu wygląda na jasną cytrynkę.

Z niebieskim na syrence jest podobna historia.

Tu przydałby się głos kogoś kto widział to malowanie w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zrobionego takiego samego Mig'a, lecz ja zrobiłem go w Polskiej wersji, kalkomanie wziąłem z Techmodu 1:72 (kiedyś zakupiłem kalkomanie z masą polskich szachownic), a cena to 23.90 + przesyłka to chyba nie majątek jak wspomniałeś gdzieś wcześniej że kosmiczne ceny. Nie doczytałem reszty, ale tak nawiązałem do tego...

Będę obserwował i na koniec prac pokuszę się o wstawienie mojego dla porównania aczkolwiek mój jest zmyślony jak to ja ;]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłem pomóc.

Publikacja zawiera 50 stron ze zdjęciami dobrej jakości pokazującymi wiele detali samolotu.

Za cenę jaką widziałem na stronie Kagero (13,20 pln) to warto ale dojdzie do tego jeszcze niemały koszt wysyłki ( 14 pln kurier, 19 pln Poczta Polska) - pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto jeszcze popracować nad fotelem, bo niestety póki co nie przypomina on K-36. Jeżeli nie posiadasz polistyrenu, to nawet tzw. modelarski złom czyli wszelkie plastikowe elementy, które kiedyś tam się nazbierały, mogą Ci posłużyć jako materiał do dorobienia niewielkich elementów.

Popatrz na zdjęcia oryginału, jaki kolor mają pasy, fotel itd. Tutaj masz świetny rysunek (kolorów nie bierz pod uwagę) możesz na jego podstawie wykonać kilka drobiazgów.

99092305.JPG

No i pracuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd będziesz brał kalki, ale jak już zamawiasz to może mają też fotel Airesa - cena ok. 15 zł, a efekt nie do porównania. To co daje Academy to śmiech na sali - jak zobaczyłem ten fotel w Su-27, to wiedziałem ze pierwszą rzecz jaką dokupię, to właśnie K-36. Teraz już wiem że MiG za którego się zabrałem na pewno jest z Academy. Swoje będę delikatnie poprawiał tylko ze względu na to że będą w środku figurki i nie wiele będzie je widać. Tak więc przemyśl tę kwestię - przesyłka wyjdzie jedna, a model zyska bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kalkomanii - te od firmy White Eagle posiadają sylwetki płk.pil. Z.Krasnodębskiego, czy można dostać je gdzieś indziej ? Chodzi mi wyłącznie o te dwie sylwetki i napisy na statecznik (godła, szachownice i numery posiadam). A może jest ktoś, kto podejmie się wydruku takowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.