Skocz do zawartości

Szczerbakow Szcze-2 - Broplan 1/72 waku


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

No to juz chyba koniec.

Mam tylko dylemat, czy ten egzemplarz miał antenę linkowa czy nie. Jest tylko jedno znane mi zdjecie pokazujące polskiego Szcze-2 z antenami i pokazuje sekcje kabinową egzemplarza z szachownicą pod kabiną. Raczej nie jest to "moja" 4.

6eaf62b2e93f2291.jpg

bbdaef7c0db26142.jpg

0ff4fb9e61ef314c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jurek, intensywnie pracujesz pod koniec roku. Szkoda, że warsztat mocno okrojony, vacu jest ostatnio bardzo rzadko prezentowane. Model prezentuje się ciekawie, jedną z jego najważniejszych zalet jest nietypowy temat. Skąd pochodzą silniki?

Jako uwaga niemerytoryczna - czerwony nos nadaje samolotowi charakteru postaci bajkowej (takie moje indywidualne skojarzenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jurek, intensywnie pracujesz pod koniec roku. Szkoda, że warsztat mocno okrojony, vacu jest ostatnio bardzo rzadko prezentowane. Model prezentuje się ciekawie, jedną z jego najważniejszych zalet jest nietypowy temat. Skąd pochodzą silniki?

Jako uwaga niemerytoryczna - czerwony nos nadaje samolotowi charakteru postaci bajkowej (takie moje indywidualne skojarzenie )

 

Pracuje bo to jedyna wzasadzie taka okazja w tym roku by pokonczyc lezace w szufladach od lat modele.

To tez powod dlaczego okrojony jest warsztat.

Silniki sa z Pavli - mialem 3 takie to ich uzylem, choc w zestawie Pavli do Po-2 sa duzo lepsze.

A z tym nosem, coz sam go nazwalem Rudolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumując ,śmiało możesz zrobić anteny ,Zresztą na każdym z tych samolotów widać słupki od anten .Co sugeruje że były tez rozpięte druty . Przecież tych samolotów to w sumie w polskiej armii nie było dużo

bodajże 5szt

Reasumując: naciągaj druty i nie przejmuj sie zbytnio:) przynajmniej będzie elegancko wyglądał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt jest nie tylko na anteny, na szczycie jest probnik cisnien PITOT czy jak mu tam.

W sumie anteny moge dodac. Mam jedno dobre zdjecie(ale nie mam do niego praw) a tam za ch... anten (linek) nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest probnik cisnien PITOT czy jak mu tam.

Poprawnie to coś to się nazywa rurka Pitota lub rurka Prandtla. Rurki te różnią się od siebie. Rurka Pitota odbiera ciśnienie całkowite, natomiast Prandtla ciśnienie całkowite i oddzielnie ciśnienie statyczne. Częściej stosuje się na samolotach rurki Prandtla, które są przez niewtajemniczonych nazywane błędnie rurkami Pitota. W terminologii lotniczej używa się też skrótu OCP (odbiornik ciśnień powietrza/odbiornik ciśnień powietrznych) i tak jest chyba najbezpieczniej

Sorry za OT, ale może kogoś to zainteresuje.

Model bardzo fajny, czekam teraz cierpliwie na artykuł o nowej metodzie obróbki vacu.

Mój leżakuje w poczekalni i nie wiem kiedy doczeka się realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale może kogoś to zainteresuje.

A i owszem, zainteresowało.

Mój leżakuje w poczekalni i nie wiem kiedy doczeka się realizacji.

Twardy zawodnik z Ciebie, mój ostatni model vacu Sum został wyrzucony po latach i nie doczekał nawet decyzji o wstawieniu go do planu pięcioletniego.

Hadzi, jeszcze raz gratuluję tego trudnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus dzieki za info. Napisales to co ominalem by nie popelnic bledu w opisie. Super bo napewno sie przyda nam wszystkim ta informacja.

 

Wszystkim dziekuje za cenne uwagi i opinie.

 

Szczesliwego Nowego Roku.

 

PS. Na warsztacie leza jeszcze 3 modele do skonczenia w przyszlym tygodniu. A potem niewiadomo jak dluga przerwa sie szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.