Skocz do zawartości

Konwersja p.7a 1:72


kub

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zamówienie w MARTOLI jest "w trakcie oczekiwania na dostawę". Jak dostanę to się ustosunkuję się na temat jakości i poprawności kształtów i wymiarów. Określenie "konwersja" jest mocno na wyrost, jako, że pozostałe części modelu PZW (obecnie Mastercraft) też się do niczego nie nadają. Silnika ani cowlingu nie da się przerobić (za mała średnica o ponad 1 mm), zastrzały mają dziwne przekroje, koła za mała średnica o 1mm, śmigło z kołpakiem żałosne itd., itp. Na szczęście to wszystko da się wykorzystać z innch modeli lub przerobić czy wykonać z profili (zastrzały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie liczcie na jakosc, bo mam ich 2 produkty kupione od nich na aukcjach, nie tylko ze przeboje z dostawa to jakosc - znaczy brak jakosci straszne!!! Odlewy jak by ktos sie wyplul, z ubytkami itp. Tematy ciekawe ale dokladnosc i jakosc zadna!

Ich LWS-2 ma braki w rozpietosci ok. 1,5cm a kadlub jakies 1cm. Radze uwazac na nich a szczegolnie kupujac na aukcjach!!!

 

No 3-dychy w Martoli mozna dac, ja za jedna konwersje, gdzie byl tylko kadlub i silnik dalem ponad 70!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To naprawde wk..rzajace, że ktos takie g... produkuje i próbuje sprzedać. Mam ich 2 "produkty" i kolejnych nie kupie!

 

Daniel, a możesz to jednak wyciągnąć i zrobic foty ku przestrodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda. Na zdjeciu z Martoli mamy czysty odlew tak samo jak na zdj. producenta reklamujacych jego plwociny, zamowisz na ich podstawie i dostajesz g...o do niczego sie nie nadajace. Jutro pokaze Wam ich LWS-2 i konwersje do PZL 43 Czajka.

Swoja droga byl tu kiedyc gosc co ich reklamowal pokazujac sklejane modele, pewnie z nimi powiazany, cos zamilkl ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem Suma w 1/48 "super firmy Manufaktura ...". TRAGEDIA !!!! Na zdjęciach jeszcze jakoś to wyglądało, ale real to to już koszmar. Jak możecie omijajcie tę firmę szerokim łukiem. Jak potrzeba to wstawię zdjęcia tego koszmaru.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zapodaj fotki plizzz.

Jestem bardzo ciekawy czy jest to klon Suma z vacu (tak jak to zrobiono w przypadku Lublina) czy może producent pokusił się o coś więcej niż skopiowanie czyjejś pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć za dobrych to ja nie umiem robić, ale myślę, że także przedstawią obraz tragedii:

 

DSCF7166_zpsc7b5c992.jpg

DSCF7165_zps55f91e02.jpg

DSCF7164_zps8aee8ce2.jpg

DSCF7163_zps9fb592ac.jpg

DSCF7162_zpsa5063485.jpg

DSCF7161_zpsb3fa5be2.jpg

DSCF7160_zpsfe5e4200.jpg

DSCF7159_zps75fb6530.jpg

DSCF7158_zps59355c03.jpg

DSCF7157_zps56c934e7.jpg

DSCF7156_zps0804128f.jpg

DSCF7155_zps920f34c6.jpg

DSCF7154_zpsfbe6b992.jpg

DSCF7153_zps365cd717.jpg

DSCF7152_zps7c44f0c9.jpg

DSCF7151_zpsa6863317.jpg

DSCF7150_zpsfb1f1fe9.jpg

DSCF7149_zps2a8bc9b6.jpg

DSCF7148_zpsd8628b36.jpg

DSCF7147_zps3068b0ac.jpg

DSCF7146_zps2a2f5277.jpg

DSCF7145_zps19ebd695.jpg

DSCF7144_zpsfdfcf61b.jpg

DSCF7146_zps2a2f5277.jpg

DSCF7144_zpsfdfcf61b.jpg

DSCF7143_zps312d809d.jpg

DSCF7142_zpsc28da7a6.jpg

DSCF7141_zps32fdd68a.jpg

DSCF7140_zpsceafb479.jpg

DSCF7139_zps99f5a29a.jpg

DSCF7138_zps590ffafd.jpg

DSCF7137_zpsda6cba71.jpg

DSCF7136_zps92174db4.jpg

 

Pełno niedolewek, nadlewek, pęcherzy powietrza.

Nie wspomnę osłonie kabiny, która nie dość, że wygląda jakby była formowana "na kolanie" to jeszcze jest pochlapana żywicą.

To co teraz dopiero zauważyłem to "producent" zapomniał mi dostarczyć k...... stateczników.

Jest to na 100% nieudolna kopia Vacu. A jedyne co zrobiono to odcięto osłonę silnika i dano jako osobny element, przeniesiono dywanik z prawego na lewe skrzydło. Ponadto odlew silnika powala (właściwie powinienem napisać należy wywalić do kosza), a to co zrobiono z elementami przeźroczystymi woła o pomstę do nieba. Kleiłem swego czasu pierwowzór z vacu i tam kabinka była cienka, dobrze pasowała a nie wspomnę o ramach które też były.

Na koniec została instrukcja, która jest wydrukowana na już używanej kartce. Zero poszanowania kontrahenta.

Reasumując aby dalej się nie denerwować omijajcie ich z daleka a firmy, które będą sprzedawały te gnioty niech się jeszcze zastanowią, bo szkoda tracić renomę na rynku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marudź. masz coś niemal unikatowego. to cos jak by miec w słoju z formaliną węża z trzema głowami. taki eksponat z gabinetu osobliwości..

 

W sumie można tak do tego podejść. Za 20 lat może to będzie perełką modelarską.

Tak poważnie to, że wtopiłem to trudno, ale przestrzegam innych przed "produktami" tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, robi wrażenie ...

 

Dla zainteresowanych - efekt końcowy pracy Marcina Wawrzynkowskiego nad vacuformowanym pierwowzorem tego produktu:

 

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=26&limit=9&limitstart=0

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marudź. masz coś niemal unikatowego. to cos jak by miec w słoju z formaliną węża z trzema głowami. taki eksponat z gabinetu osobliwości..

 

Raczej "Jakby mieć w słoju płód wilka tasmańskiego skrzyżowanego z wężem z trzema głowami", ale wrażenia niemal te same. Cóż za gniot. Dzięki Bogu za modelarskie fora internetowe. Pełne kłótni, ale za to czasem dzięki przydatnym informacjom oszczędzamy parę złotych na dokarmianie ptactwa zimą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu do czeskich?

W Polsce też są dobre firmy tylko nie wiem czemu niektóre takie jak ta istnieją i psują innym krajowym renomę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu do czeskich?

W Polsce też są dobre firmy tylko nie wiem czemu niektóre takie jak ta istnieją i psują innym krajowym renomę?

 

Ale trzeba przyznać że Bracia Czesi pod wieloma względami nas wyprzedzają, nie tylko w modelarstwie, mimo że to my mamy się za tych lepszych, a oni to "pepiki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.