Skocz do zawartości

APA-5D Conversion Set - HADMODELS - 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Producent: HADMODELS

Nazwa: APA-5D Airport Starter Vehicle

Numer katalogowy: 35008

Model dedykowany: URAL-4320 ICM/REVELL

Skala: 1:35

Dostępność w Polsce: ograniczona, Ebay

Cena: ok. 70-80$

Zawartość: elementy żywiczne, blaszki fototrawione, kalkomanie

 

Konwersję zakupiłem jakiś czas temu jako waloryzację do modelu Urala od ICMu. Ubzdurałem sobie ustawić Apkę obok Mi-24 i zaślepiony tym celem beztrosko wydałem sporą ilość środków pieniężnych, na tą bądź co bądź nie największą konwersję. Zakupu jednak nie żałuję, o czym napiszę szerzej na samym końcu in-boxa.

 

Zestaw zapakowany jest w białe, kartonowe pudełko, nie za duże, nie za małe, wszystko mieści się bez zbędnego zgniatania poszczególnych elementów.

IMG_0001-2.jpg

IMG_0002-2.jpg

IMG_0003-2.jpg

 

Co znajdziemy wewnątrz? Trzy woreczki z żywicznymi elementami, kalkomanie, 4 blaszki fototrawione (plus jeden wolny element - panel sterowania umieszczony w kabinie) oraz kolorową, zdjęciową instrukcję składania wraz z fotografiami przedstawiającymi możliwe do wyboru malowania.

IMG_0004-1.jpg

IMG_0005-1.jpg

 

Kalkomanie, wyglądające dobrze i mam nadzieję, że równie dobrze układające się na modelu, pozwalają na wybór spośród kilku wariantów malowania, m.in. polskiego, węgierskiego, rosyjskiego.

IMG_0010-1.jpg

 

Główny element APY-5D jest odlany jako pełny, a więc całkiem sporo waży .

IMG_0012.jpg

 

Drugi z elementów umieszczonych w osobnych woreczkach.

IMG_0013-1.jpg

 

W trzeciej "dilerce" znajdziemy pozostałe części żywiczne konwersji.

IMG_0014.jpg

IMG_0016.jpg

 

Blaszki fototrawione zawierają oprócz wszelkich detali przede wszystkim rozkładane, kratownicowe ramiona.

IMG_0017-1.jpg

IMG_0018-1.jpg

 

 

Podsumowanie:

Zapewne konwersja pozwala na wykonanie bardzo ciekawego i rzadko spotykanego, zwłaszcza w tej skali, modelu. Co więcej jest to doskonała opcja dla kogoś, chcącego bez zbędnych przeróbek samego URALa wykonać go w polskich barwach (odpada modyfikacja wersji 4320 na 375D). Sam zestaw na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Elementy żywiczne bez zniekształceń, bąbelków powietrza i nadlewek. Blaszane elementy także sprawiają wrażenie wykonanych na wysokim poziomie. Ale oczywiście nie ma na świecie rzeczy idealnych. Za tą cenę, na miejscu producenta warto byłoby dodać do zestawu konieczne druciki (potrzebne do wykonania uchwytów itp.) oraz imitacje przewodów. Oczywiście można to wszystko zgromadzić na własną rękę, jednak moim zdaniem śmiało można zaliczyć ich brak do naprawdę niewielu wad tego zestawu. Na koniec pytanie. Jak ze spasowaniem i składalnością? Powinno być wszystko w porządku, producent prowadził warsztat z budowy modelu matki na Armoramie, można tam także zobaczyć gotowy model i z tego co pamiętam, cała budowa odbyła się bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inboxa

Całość wygląda nieźle.

Sentyment mam wielki do tego pojazdu, bo przez kilka lat robiłem go od podstaw w 1:72...

Niezwykle efektowna konstrukcja i mimo dostępnych zestawów do konwersji 1:35 i 1:72 rzadko spotykana na warsztatach.

 

Mam nadzieję, szybko się na niego skusisz, choćby ze względu na oryginalność modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A URAL'a już posiadasz??

Na szczęście tak .

No własnie, to dobrze, bo teraz to ... masakra. Jest konwersja, nie ma modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A URAL'a już posiadasz??

Na szczęście tak .

No własnie, to dobrze, bo teraz to ... masakra. Jest konwersja, nie ma modelu.

Wiesz co, problem powoli znika. Za moment wyjdzie zwykły Ural 4320 od Trumpetera, a sam Ural z Gradem od Trumpka jest już do kupienia u nas. Nie wiem jak z jakością w porównaniu do Urala ICM/Omegi/Revella, ale cena będzie znacznie wyższa, około 175-180zł. Zresztą, tyle kosztuje większość nowych Trumpków w tej skali i tych gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z gradem to jest 4320 czy inny?

Tak, 4320. Niestety w Polsce Grad używany był tylko z nośnikiem w postaci Urala 375D. Być może Trumpek w przyszłości wyda i taką wersję.

 

Na razie tylko tu widziałem, za 175zł:

http://www.saharahobby.pl/trumpeter/9916-trumpeter-01013-russian-bm-21-grad-multiple-rocket-launcher-early-1-35.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.