Skocz do zawartości

STURER EMIL 12,8 cm Sf. L/61 - 1:35 (Trumpeter)


Deadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na Forum

 

Zachęcony poczynaniami brata (hypnos82) postanowiłem sam stworzyć model. Wybór padł na Emila, bo był tani, ale nie prosty ze względu na wnęrze. Z dodatków zapodałem metalową lufkę.

 

Dziś rozpocząłem montaż. Aktualnie skończyłem dwie ramki A, czyli podwozie + koła. Foty będą poźniej bo bateria padła. Narazie jestem zadowolony z postępów, mimo lakoicznej instrukcji wszystko narazie idzie zgodnie z planem. A plan jest taki, że najpierw składam poszczególne części/elementy, następnie malunek, a na końcu końcowy montaż.

 

Co do samego malowania i wersji jaką chcę osiągnąc to w sumie mam dwie opcje - prawdziwa czyli front wschodni 1942 lub magazynowa. Ewentualnie pozostaje twórczość własna, ale tej raczej wolałbym uniknąć, bo nie chce robić karykatury ;) Pomyśle nad frontem wschodnim i kamuflarzem w stylu winter-grau ;)

 

Czas pokaże gdzie poniesie mnie fantazja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj ogniw z HB, są tanie i wymagają nieco szlifowania, ale są dużo lepsze niż gumy z pudła.

 

Pomyślimy ;) te gumisiowe wyglądają jakby miały się zaraz rozpaść, więc jest to jakieś rozwiązanie (za 30zł) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko i ładnie chociaż w paru miejscach żeś za mocno pogonił i zapomniał przetrzeć łączenia form

Ogólnie nie jest źle a nawet dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołg przeszedł operację "generalny brud", wyszło nawet nieźle, acz chyba zbyt ciutkę za ciemne, tak to jest jak się maluje przy sztucznym świetle. Ale tragedii nie ma, wygląda prawie jak z obrazka

 

Gąski założone, skleiłem je patterfixem i dodatkowo stopiłem ogniem dla lepszego efektu trzymania

 

Co do nadlewek i spawów - nie wiem jak robią to inne firmy, ale chinole pod tym względem nie popisali się, bo musiałbym w sumie 70% elementów szlifować aby nie było nadlewek czy spawów, bo są one wszedzie. To moja pierwsza zabawka i miałem świadomość, że nie robię arcydzieła dlatego nie skupialem swojego cennego czasu na tego typu detalach. W sumie trochę załuję, acz efekt koncowy jest na tyle pozytywny, że dość skutecznie maskuje te niedoskonałości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było problemów z dopasowaniem zamków i nie było potrzeba trochę szpachli ?

 

___________________

 

Pozdro - Błażej

W warsztacie : Sd.Kfz.164 HORNISSE(NASHORN E. VARIANT) , German 12.8cm L/61 STURER EMIL Trumpeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było problemów z dopasowaniem zamków i nie było potrzeba trochę szpachli ?

 

___________________

 

Pozdro - Błażej

W warsztacie : Sd.Kfz.164 HORNISSE(NASHORN E. VARIANT) , German 12.8cm L/61 STURER EMIL Trumpeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.