Skocz do zawartości

Polskie MiG-21bis na kalkach RV AIRCRAFT, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo że na tym forum jest kilku speców od 21 którzy punktują każdego. A to że w większości przypadków robią to w sposób powiedzmy kontrowersyjny to inna sprawa widocznie panowie wychodzą z założenia że dla wszystkich MiG-21 powinien być numerem 1 a jego historia obowiązkowa dla każdego kto nazywa się modelarzem. Bo przecież to take proste obcykać się w jednym type samolotów na którym się pracowało i pisać teksty w stylu ''sam malowałem, szare elementy, trzeba było pytać itd"

Kontrowersyjny? Może zaraz znów ktoś rzuci przykład miga z "dziwnym zbiornikiem"? Jestem (i nie tylko ja) w prawie (!) każdym wątku warsztatowym o MiG-21 i podaj kilka przykładów gdzie te kontrowersyjne metody się pojawiają (najświeższe przykłady możesz czerpać z wątków w dziale "MiG i inne sowieckie wynalazki" na nPWM)

Wystarczy wpisać w google "Mig-21 9483" i pojawiają się zdjęcia na których widać czego schematowi brakuje (oraz co się nie zgadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ani ochoty przeszukiwać forum. Chodzi o sposób w jaki się komentuje prace innych kolegów! A co do tego konkretnego egzemplarza to można napisać że trzeba uwzględnić ten czy tamten element a nie walić teksty w stylu trzeba było pytać itd. Nie którzy tu zapomnieli że to pasja a nie mistrzostwa świat w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mig21bispoland3.jpg

 

 

 

Z kalkomani to mozecie zrobic obramowania klapek nad deflektorami. Szare krawedzie wlotow powietrza w tylnej czesci kadluba nie koniecznie

 

I pytanie na dzis , czy numer 9483 był czarny czy ciemnoszary jak korpus gesi ?

 

W temacie 21 MF ,jest piekne malowanie 9111 ,ktore nie ma szczescia do wydawców. Przekonaj p.Radka zeby je umiescił w 1/72 i 1/48.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bylo malowane na czarno, byl to bardzo ciemny szary ale nie czarny, dodajcie jeszcze szare kreski na przednich hamulcach aerodynamicznych i na wlewie paliwa.

 

Wydaje sie, podkreslam wydaje sie iz dziob ,piora ? i kuper kaczki ...sa czarne, jak orka ktora odcina sie zdecydowanie od pasa p/odblaskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ani ochoty przeszukiwać forum. Chodzi o sposób w jaki się komentuje prace innych kolegów! A co do tego konkretnego egzemplarza to można napisać że trzeba uwzględnić ten czy tamten element a nie walić teksty w stylu trzeba było pytać itd. Nie którzy tu zapomnieli że to pasja a nie mistrzostwa świat w modelarstwie.

Pociągnę temat dalej. Czy Ty Boros żyjesz na innym forum niż ja? Pokaż mi gdzie były teksty w stylu "trzeba było pytać". Ty robisz z maniaków mig-21 jakiś ludzi pastwiących się nad innymi, kiedy to przy okazji pojawienia się wątku warsztatowego każdy z nas pomaga jak może kolegom.

Ale masz czas aby wypisywać i atakować innych, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kolor kadluba to nie potrafie okreslic jakos sensownie tego koloru. Tak pomalowany polecial w 2002 r na Zlot Dowodcow do Krzesin [prawie rok latal w tym kolorze]. Jak dla mnie byl to brudny srebrny. Jakas srebrzanka do piecow CO. Z daleka wygladal na brudny, dopiero po przejechaniu calego kadluba szmata z pasta BHP do mycia rak zaczal jakos wygladac. Jak bardzo roznil sie od koloru jakim malowane byly bis'y widac na przykladzie napisow eksploatacyjnych, ktore zostaly zamaskowane tasma malarska przed malowaniem.

Szare numery i pozostale elementy zostaly pomalowane w Slupsku-Redzikowie w czasie przebazowania, tam zostal wytypowany do udzialu w Radom Air Show 2003, podpuscilem dowodce klucza zeby go "jakos" pomalowac, on kupil farbe a ja malowalem, na szare szachownice zabraklo fantazji (odwagi). Dwa dni po malowaniu zaczalem urlop i rozliczanie sie z jednostka, do Radomia polecial inny technik.

 

Jak juz wczesniej pisalem brak jest paskow na przednich hamulcach aerodynamicznych.

konstr4.jpg

Na tym zdjeciu widac je wyrazniej.......

31001.jpg

Tu widac napisy eksploatacyjne w "ramkach"......

0312200011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie tego "Markowego" Miga-21 można obejrzeć przy izbie pamięci na terenie 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Kolory niestety trochę wyblakły.

 

file.php?id=2771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.