Skocz do zawartości

Kenworth k123 AMT albo....


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

wygląda bardzo przyzwoicie. Oczywiście fotki nie oddadzą tego co czujesz pod palcem i widzisz przy mocnym świetle, ale wstawki od zewnętrznej strony po nałożeniu podkładu nie widać. Teraz tylko nity i będzie git!!! Od wnętrza i tak nic nie będzie widać więc 'no worries m8'.

 

W sumie to nie mogę się doczekać aż położysz na to jakiś kolor ;)

 

Działać i update'ować!!!

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to jeszcze jeden:D Strasznie się wkręciłem w tę ciężarówkę - proszę zlekceważyć "cholerną kabinę" w postach powyżej:D Teraz mam dylemat, czy iść za ciosem i zmieniać wszystkie nity, czy tylko te na bokach samochodu.

 

Jestem b. zadowolony z efektu - jest znacznie równiej niż poprzednio.

 

20130515_233710kopia_zps59728df2.jpg

 

W sumie to nie mogę się doczekać aż położysz na to jakiś kolor ;)

 

W sumie to ja też, ale nie ma się co napalać bo to pewnie za 2 lata będzie

 

dzięki za uwagę Panowie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

wg. mnie zmienić wypadałoby wszystkie nity ;) więcej fun'u, no i pewność że wszystkie są takie same, a nie część fabrycznych a część dorabianych. No i nie ma co ukrywać, że dorabiane wyglądają lepiej.

 

Mhm 2 lata??? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej

 

Mam prośbę do forum. Czy mógłby ktoś zmierzyć klamkę w jakimś amerykańcu - chodzi mi o ten kwadracik w prawym dolnym rogu drzwi. Sprawdzałem u siebie w Western Star, ale tam też starodawna klamka. Z góry dzięki.

 

Chodzi o to: http://www.bigrigchromeshop.com/Merchant2/roadworks_large/RW40113.jpg

 

Delikatny up.

 

Kończę przedłużenie kabiny, tzn. wyrównanie i takie tam. Dodałem też "rant dachowy". Klamki zostały zaślepione i będę dorabiał te w prawym dolnym rogu. Nity planuje dołożyć po podkładzie. A, no i zeszlifowałem ohydne, odlane wraz z kabiną, wycieraczki.

 

IMAG0261kopia_zps0f678292.jpg

 

IMAG0263kopia_zpsb0ac9ef8.jpg

 

IMAG0259kopia_zpsb4c84832.jpg

 

Wziąłem się też za przednie zawieszenie. Co prawda, miałem nie ruszać, ale delikatne poprawienie detali nie zaszkodzi.

 

IMAG0266kopia_zpsf6d2011d.jpg

 

pzdr.

 

 

 

 

 

 

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mam prośbę do forum. Czy mógłby ktoś zmierzyć klamkę w jakimś amerykańcu - chodzi mi o ten kwadracik w prawym dolnym rogu drzwi. Sprawdzałem u siebie w Western Star, ale tam też starodawna klamka. Z góry dzięki.

 

Chodzi o to: http://www.bigrigchromeshop.com/Merchant2/roadworks_large/RW40113.jpg

 

pzdr.

 

5x4 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja jeszcze coś takiego znalazłem:

 

paddle_handle_lock_50407_dw.jpg

 

Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wstawiam 2 zdjęcia z postępów nad modelem. Wygląda jakby dużo się nie działo przez te kilka dni, ale działo się - głównie walka z łączeniami. Poza tym, dorobiłem klamki, powierciłem trochę dziur na nity - generalnie, dopieszczam kabinę.

 

Zauroczyła mnie również ciężarówka, którą znalazłem na YT - wg mnie jest śliczna i, co ważne, postępy prac nad odbudową zostały dobrze udokumentowane w postaci filmików.

 

Tutaj link do jednego z nich;

 

Jedno czego bym nie kopiował to kominy - nie mają tej siateczki dookoła tylko proste, chromowane rury. Czy to jest jakoś uzasadnione? Czy może zabieg kosmetyczny? Ja u siebie dm z siatką.

 

20130526_232923kopia_zps4b872b71.jpg

 

20130526_232841kopia_zps8cb61fd5.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka na kominach jest po to żeby driver wsiadając do wozu nie poparzył sobie rąk. Jest ona umieszczona w pewnej odległości od rury wydechowej i nie jest aż tak gorąca. Ale to w przypadku kiedy rury wydechu są przed sleeperem, blisko drzwi do kabiny. Tu możesz spokojnie dać gładkie kominy, są daleko za sleeperem, nikt tam nie będzie pchał łapek . A i do siodła też daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mark. Tak myślałem, że to jedynie względy bezpieczeństwa. Jeszcze się w takim razie zastanowię co do montażu tej siatki.

 

A tutaj mordęga z nitami. Z lewej strony jestem średnio zadowolony. Myślę, że prawa wyjdzie lepiej (wkładam drut i podklejam od wew. strony; potem docinam i szlifuję papierkiem) Nity robię z żyłki 0,35 mm, żeby były tej samej wielkości. Myślę, że po bazię i bezb. będzie to wyglądało lepiej.

 

IMAG0270kopia_zps04d5cc68.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest git. Ja swojego petka odłożyłem w dużej mierze przez zepsucie nitów, ale patrząc na twoje poczynania mam ochotę go rozgrzebać znowu. Powodzenia, cierpliwości i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartinOCP, swietnie sobie poradziles z ta kabina, nity jak widze nie stanowily zadnego problemu. Amoze kiedys sie pokusisz na model tego Kenia?:

http://www.youtube.com/watch?v=OLpED3ap9aU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, długo mnie nie było, wracam a tu takie rzeczy, przeczytałem te twoje 3 strony wątku i od razu uśmiech mam na ustach, nie dość że piękna ciężarówka to jeszcze w swojej piękniejszej wersji, w przedłużanej kabinie, naprawdę miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Postaram się dotrwać w dobrej formie do końca:D

 

... Amoze kiedys sie pokusisz na model tego Kenia?:

http://www.youtube.com/watch?v=OLpED3ap9aU

 

Nie wiem czy akurat ten (choć bardzo mi się podoba), ale na pewno będę jeszcze sięgał po ciężarówki "bez ryjka".

 

Optimus naprawde wylądował ??

 

Wylądował i, z tego co widzę, zmienił obóz:D

 

MAIN_1_zpsb5588585.jpg

 

Widziałem ostatnio na (mocno rudym) Chryslerze Voyager znaczek Decepticonów, więc cholera wie:D

 

Ja swojego petka odłożyłem w dużej mierze przez zepsucie nitów,

 

Spróbuj wiertłem 0,4mm i potem drucik 0,35. Ja miałem problem ze szlifowaniem łbów bo materiał, z którego ów drucik jest zrobiony strasznie się ciągnie i zostaje włosie. Da się jednak z tym wygrać tylko trzeba wykończyć szlifowanie jakimś gęstszym papierkiem - np. 800.

 

Na koniec up z prac.

 

Kabina ma już (prawie) wszystkie nity - jest kilka niedobitków, które powypadały przy szlifowaniu. Szczegóły:D

 

IMAG0282kopia_zpsc2d722c9.jpg

 

IMAG0281kopia_zpsc89fdb32.jpg

 

Poza tym, grzebię we wnętrzu. Wolałbym najpierw pomalować budę, ale - nie ma bata - nie będę ryzykował późniejszego uszkodzenia lakieru przy pasowaniu.

 

Przedłużyłem "wannę". Boki mało mnie interesują - nie będą widoczne. Spód, natomiast, trzeba wyrównać bo może się rzucać w oczy przy uniesionej kabinie.

 

IMAG0289kopia_zps8a928bf1.jpg

 

IMAG0291kopia_zps29b3c8b2.jpg

 

Bawię się w waloryzacje tapicerki:D Ta modelowa zostanie zastąpiona luksusową:D Widziałem fajne efekty z modeliny, ale ja postanowiłem porzeźbić w polistyrenie. Myślę, że po kolorze, delikatnym cieniu (jak mnie wcześniej nie wykończy psychicznie aero), będzie w sam raz. Zostało jeszcze kilka paneli do zrobienia. Boczki drzwi dostaną jeszcze: klamki, korby do okien, jakieś tam uchwyty.

 

IMAG0288kopia_zpsbfc53fd3.jpg

 

A tak to wygląda na sucho. Łóżko będzie zmienione. Poszerzyłem też tą wnękę/ wejście do części sypialnej.

 

IMAG0286kopia_zpsb91c3605.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z niecierpliwością czekam na kolejne fotki. Ciekawie ci to wychodzi. Co do mojego, to może jak zrobię lagga to do niego wrócę. Powodzenia i czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym miażdżeniem i byciem niebezpiecznym:D Jeszcze mi sporo brakuje i do końca projektu daleko. Poza tym, nie o to chodzi - widzę co koledzy wyczyniają z ciężarówkami, jak przepiękne są to projekty, i sam mam wielką ochotę zaparkować kilka ciągników wśród swoich osobowych klasyków:D Póki co, największe wrażenie robi na mnie wielkość modelu - jest ogromny w porównaniu do aut osobowych. Jak uda się dobrze położyć lakier - będzie git.

 

Fajnie, że Wam się podoba.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, racja Krzychu, ale obawiam się, że nity skutecznie utrudnią polerkę. Dam za dużo lakieru - zaleje je (choć, muszę przyznać, że na niektórych zdjęciach 1:1 nity wyglądają na trochę zalane bezbarwnym), Dam mniej - będzie ładnie, ale wyraźnie zaznaczone nity będą zaczepiać o tarcze polerską. Jestem jednak dobrej myśli:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.