Skocz do zawartości

StuG III Ausf.B 1/48


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy maluch w 1/48. Model przyjemny, ładnie zdetalowany, fajnie się składa, jedyny mankament to metalowa wanna.

 

StuG III Ausf.B - TAMIYA 1/48

Malowanie - akryle Tamiya, brudzenie pigmenty Vallejo, stiki Tamiya, oleje Abteilunga i efekty AK.

Drewniana podstawka- wyrób własny, ziemia z zaprawy klejowej, trawa Polaka + trochę pracy własnej.

 

Zapraszam!

 

001_zpsb7f94602.jpg~original

 

002_zps9b262b78.jpg~original

 

006_zps8f98a30e.jpg~original

 

003_zps357b9a01.jpg~original

 

007_zpsb611b875.jpg~original

 

021_zps163c571b.jpg~original

 

017_zps65c1e755.jpg~original

 

016_zpsac92c536.jpg~original

 

014_zps3a7ed65e.jpg~original

 

008_zpsce51a826.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mnie sie bardzo podoba, a skala jedyna najsłuszniejsza. Gdybym zobaczył zbliżenia zabrudzeń i otarć na obwodzie włazów i niektórych paneli mógłbym powiedzieć więcej. Nie ukrywam, że teraz mam co do nich pewne wątpliwości -chodzi o ich merytoryczne uzasadnienie. Zaznaczam to wątpliwość, którą być może większe fotki by usunęły. Gąsiennice i koła super, a te smaczki w postaci szmatek, a zwłaszcza nieco zużytej flagi znakomite. Podstawka super.

Pozdrawiam. Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Obić w sumie nie jest dużo, to co widzisz to powrót "starej szkoły". Kiedyś było to modne. Kładzie się cienie od krawędzi załamań rozjaśniając do środka. Taki trik na różnicowanie powierzchni jak jeszcze nikt o kolor modulejszyn nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Obić w sumie nie jest dużo, to co widzisz to powrót "starej szkoły". Kiedyś było to modne. Kładzie się cienie od krawędzi załamań rozjaśniając do środka. Taki trik na różnicowanie powierzchni jak jeszcze nikt o kolor modulejszyn nie słyszał.

 

Jasne. Też tak rozjaśniam cenralne części poszczególnych paneli, nie zastanawiając się nawet czy to szkoła stara czy nowa. Nie chcę być czepliwy ale sądzę, że gdybyś te cienie lekko wytonował poprzez natryśnięcie cieniutkiej warstwy koloru bazowego byłoby nieco lepiej - tylko nieco bo i tak jest super. A całość jest skomponowana świetnie. Tylko gdyby jeszcze człowiek siedział we włazie byłoby genialnie - no ale to już mój indywidualny "fioł" w temacie figurek 1/48.

RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, lubię testować zawsze coś nowego, zatem spróbuje przy najbliższej okazji inaczej podziałać.

 

Oj tam, oj tam.... Każdy ma swoje metody - ja od paru lat odrapania robię na zasadzie - metalik na podkład, kolor właściwy i drapanie skalpelem do metalu - jednym sie podoba, a innym nie. A jeśli model jest ok. - a Twój jest to lepiej nie "mieszaj" bo będzie na mnie .

Serdeczności. RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chusteczka i wikol.

 

A potem wygładzasz już utwardzona fakturę szpachlą w płynie czy nie ? Ja tak robię bo stwierdziłem, że faktura chusteczki niekiedy wychodzi zbyt porowata - używam szpachli w płynie Gunze.

Ciekaw jestem Twojej techniki bo szmaty, a zwłaszcza flaga wyglądają perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie, po prostu długo stoję w markecie i wybieram chusteczki. Serio, szukam takich o jak najgładszej strukturze, Po nałożeniu na model i wyschnięciu delikatnie nanoszę jeszcze jedną warstwę wikolu dla wygładzenia i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum odwiedzam o kilku lat, wreszcie zdecydowałem się zarejestrować i powiem szczerze, że pana prace robią wrażenie, tylko pogratulować warsztatu. W oczekiwaniu na nowe galerie i warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.