Skocz do zawartości

IS-2 Zvezda 1:35


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czolgi mają taki dyks do napinania kola napinającego i e zależności o d-cy pojazdu ,terenu gąsienica jest mniej lub bardziej napięta.Na zdjęci uwidać że pierwszy pojazd ma uszkodzone koło jezdne ,może przy takim napięciu gęsi mniej stuka,albo Sasza z Miszą usunęli kilka uszkodzonych ogniw w końcu to ruscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten drogi Robercie pewno się cofnął. Wtedy koło napędowe było jak w niemcach czyli ciągnęło górną częćc gąsienicy a co za tym idzie napinało ją. Wydaje mi się że widać zwis pod kołem napędowym (inny kąt gąsienicy niż na drugim czołgu).

A na poważnie to nie wiem, może faktycznie zależało to od tego czy chciało im się lub mieli czas ją naciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wydaję mi się, że każdy polski modelarz powinien mieć coś polskiego. Dlatego też mam do was kilka krótkich pytań.

1-TKS-3 czy 7TP? (skala oczywiście 1:35)

2-Jaką firmę wybrać? (ponoć są dwie, które je produkują)

Oczywiście wiem, że te firmy to pole minowe, ale uczyć się na czymś trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirage Hobby/RPM - jeden ch..j rozważ także zrobienie czegoś w polskich barwach z PRL np. PT 76 czołg pływający czy działo ASU 85 - fajne, efektowne modele robione przez Trumpetera - miło się skleja no i mają nasze ładne kalki.

 

Tak na marginesie to trudno o stricte polskie konstrukcje, gro to tylko rozwinięcia obcych pojazdów, sam 7tp to podrasowany Vickers, armata Bofors, KM Browninga itd. Z drugiej strony był to pierwszy czołg na dieslu, miał nowatorski peryskop Gundlacha zaadoptowany przez Niemców co w dobrym świetle stawia ówczesnych konstruktorów. Niestety nasz kraj ma ubogą historię broni pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Masz rację mamy ubogą historię broni pancernej. :(

Ja bym powiedział że zapomnianą ale nie ubogą.

Jeśli chodzi o modele 7TP TKS lub TK-3 to proponuje zacząć od 7TP Mirage Hobby. Jest dużo roboty ale model większy i można sporo podziałać samemu. Natomiast karaluchy są malutkie i na dodatek mają tle samo koniecznych przeróbek co 7TP.

Poza tym dobrą siódemkę można zrobić na bazie T-26 trumpka co prawda drożej to wyjdzie ale mniej przerabiania.

 

Jeśli chodzi o zwisy gąsek w radzieckich tankach to jest tylko i wyłącznie sprawa dowódcy wozu. Myślę, że masywność gąsienic Is-a nie pozwalała, przy prawidłowym napięciu, na takie zwisy niezależnie od kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że zapomnianą ale nie ubogą.

 

Czy w słowniku PWN została zmieniona definicja słowa "ubogi"? Bo jak ostatnio sprawdzałem to dalej znaczy ono to samo... W czasie IIWŚ nasze działania trwały ok 4 tygodni potem kapitulacja, wojna trwała trochę dłużej... W 4 tygodnie nie powstanie bogata historia broni pancernej. Nie mieliśmy czołgu średniego, nie mieliśmy dział samobieżnych, dział szturmowych, czołgów ciężkich, półciężarówek jedynie koniki i trochę lekkiej pancerki w postaci tych nieszczęsnych tankietek i kilkudziesięciu szt. 7tp. O asach broni pancernej nie wspominając bo niby na czym mieliby oni walczyć... Bogatą historię ma Niemiec, Rusek Amerykanin czy Brytol.

 

Nie ma się czego wstydzić po prostu nasz kraj wypada często blado i nic na to nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że zapomnianą ale nie ubogą.

 

 

 

Nie ma się czego wstydzić po prostu nasz kraj wypada często blado i nic na to nie poradzimy.

Jak to by powiedział dzisiejszy Polak:

Wina Tuska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ale trafiłeś w sedno. Polacy są bardzo zdolni, zaradni i pomysłowi jedyne co nam przeszkadza to klasa rządząca która rzuca nam kłody pod nogi od czasów Liberum Veto. Gdyby nasi politycy, ci obecni i z przed 100 lat, byli więcej warci inaczej byśmy stali. Także to na prawdę wina Tuska i jego poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.