Skocz do zawartości

M1A1 Abrams


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam po dłuższej przerwie i braku weny twórczej, takie oto moje wypociny.

Zestaw to Dragon 1:35, wojsko od Trampka, osiołek to żywica Toro Model.

Dioramka przedstawia, Abramsa który z jakichś przyczyn się zepsuł na wrogim terenie, dlatego też wyłożyli płachtę sygnalizacyjną. Po pewnym czasie dociera pomoc, zachodzą od tyłu pojazdu i widzą jeźdźca. Swój czy wróg... nie wiedzą... spokojnie panowie...palec ze spustu..

 

Ogólnie z modelu nie jestem zadowolony, tzn, swojego wykonania, figurki wyszły mi za ciemne, a czołg miał być ładnie przykurzony ale nie wyszło, zapomniałem zetrzeć pigment i mi tak stwardniał że potem już było za późno i wyszło jak wyszło. Jestem z całości średnio zadowolony. Za jakość fot od razu przepraszam ale nie mam aparatu, a te robiłem telefonem.

 

Mniej więcej tak to widzę, choć scenariuszy może być kilka Zapraszam do konstruktywnej krytyki.

 

69746d505e7a81d5med.jpg

 

8aa7154ad3faef6emed.jpg

 

a5d4ba23b52313bdmed.jpg

 

f9ee6826d1828199med.jpg

 

353a23ff8feadbc7med.jpg

 

4d9c40de64e7ea51med.jpg

 

9c9c222106688866med.jpg

 

03d87bcb8718214fmed.jpg

 

2acae9b44dd14664med.jpg

 

2c7f8040074ca82dmed.jpg

 

595af406148cc2a0med.jpg

 

7d356ab16969ca40med.jpg

 

2c393fa2fe1c7933med.jpg

 

aaacdda26a6c8d79med.jpg

 

2fc0800cbc0eacc9med.jpg

 

df09c25475e834a1med.jpg

 

i kilka większych dla zbliżenia

 

69746d505e7a81d5m.jpg

 

353a23ff8feadbc7m.jpg

 

2c393fa2fe1c7933m.jpg

 

8aa7154ad3faef6em.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo takie jak na pudełku Trampka polecane, nie wiem jak to się nazywa. :( Cienko widać ten kamo, bo figurki skopałem washem :( Ogólnie zanim je zepsułem, były to jasne mundury z dodatkiem brązu, zieleni,i ciemniejszego piaskowego. Figurki wyglądały że tak powiem, regulaminowo, ale niestety załatwiłem je na amen.Postaram się załatwić, konkretny aparat to w tygodniu wstawię lepsze i ostrzejsze foty ze zbliżeniami. Te są telefonem robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo na figurach hamerykanców to nic innego jak tzw.tri kolor.Szkoda,że niewiele widać bo to dość prosty i łatwy w malowaniu kamuflaż.Na pewno łatwiejszy od woodlandu czy Upc.W tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z przyjemnością oglądam amerykancką technikę bojową,co do modelu z tego co widać to kamo na tych żołdakach to trochę Ci nie wyszło(pooglądaj oryginały) duży plus za podłoże, a co do tanku zrobiony jest dobrze( zainwestuj w blaszki a będzie super),jednej rzeczy nie rozumiem dlaczego ten pojazd ma na bokach 2 rodzaje oznakowań batalionowych, jedno 51 z szewronem na dole jest z 5 batalionu, kompani C 1 plutonu, z szewronem i 3 kropkami symbolizuje kompanię A 3pluton, oglądając dokładnie ten czołg do jego Bumper Code ( to to oznakowanie z tyłu )pasuje wyłącznie to oznakowanie z szewronem z trzema kropkami w środku.Amerykański system oznakowań pojazdów jest spójny i czytelny wystarczy poznać zasady,oznakowania tzw.Bumper Code (to z przodu i z tyłu)opisują przydział pojazdu do określonego batalionu dywizji, oraz określają kompanię( baterię), pluton, i kolejny wóz w plutonie, oznakowania z boku pojazdu zawierają informację o batalionie, kompanii(baterii)oraz plutonie i czasami nr wozu w plutonie.System ten dotyczy wszystkich pojazdów od hummera po czołgi, a nawet wojskowe pociagi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady i dobrą krytykę. Figurki faktycznie skopane, przez "łosza". A takie były ładne

Dodam tylko że z tyłu wieży obok obecnego oznaczenia, miał być jeszcze panel z nr 51 i dolnym szewronem, tak jak po bokach, ale nie dałem bo mi nie wszedł już.

A to jak wytłumaczysz ?

Na dole jest ten sam czołg, polecam miniaturkę kliknąć, widać wtedy nr.

7e32106aaccf9158med.jpg

 

48aa1f7ac3d9c2a0med.jpg

 

48aa1f7ac3d9c2a0m.jpg 7e32106aaccf9158m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie, ale widzę że kolega nie co pofantazjował z wygladem tego czołgu. Jest jeszcze jedno zdjęcie prawdziwego All Bout da Bones`a, na którym można się wzorować:

 

aaaaaa2.jpg

 

Brak trupiej główki na jarzmie armaty odpuszczam ( żarcik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.