Skocz do zawartości

King Tiger late production / Dragon / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wieża skończona Jarzmo z działem jest na sucho włożone, dopiero po pomalowaniu zamontuje na stałe. Najbardziej denerwujące były te haczyki na ogniwa gąsienic, ale reszta poszła w miare gładko

 

Macie jakiś ciekawy sposób na to, by działo tak nie opadało ?

 

dsc00559iu.jpg

dsc00560mj.jpg

dsc00563no.jpg

dsc00575ai.jpg

dsc00576tq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo grawitacji, metal jest ciut cięższy. Możesz zawsze próbować coś podłożyć w łoże odpowiedzialne za poruszanie armatą w pionie, ale... Ja wolałbym mieć ją ruchomą i zostawił tak jak jest

 

Wieża prezentuje się wybornie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz dalej tzn, pomalowane itd. to sklej ją na stałe od środka w porządanej pozycji, model to nie zabawka na radio ruchome części są po to aby nadać właściwe ustawienie i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania iż jeżeli jest możliwość aby wieża czy lufa była ruchoma to lepiej ich nie blokować w jednej pozycji bo wizja może się zawsze zmienić. Lufę może jakoś przeważyć wklejając od środka jakiś ciężarek i wtedy się wyrówna, dlatego pozwolę się z kolegą poprzednikiem nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model, niestety nie doczekał się budowy.

Ładnie Ci idzie, oby tak dalej. Trochę pracy będziesz miał z gąsienicami Fajnie wygląda ten żywiczny zimmerit.

Jeśli chodzi o patent na to, żeby lufa się trzymała w poziomie, to ja smaruję klejem od środka, czekam chwilę aż klej zacznie łapać i potem ruszam lufą w dół i w górę kilka razy. Klej stawia delikatny opór i lufa raz ustawiona trzyma się w jednej pozycji, ale w razie potrzeby można zmienić jej położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na makro widać, że uchwyty na włazach są albo skaleczone albo z nadmiarem plastyku - popraw koniecznie.

 

@seb który daszek jest źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te instrukcje nie? Jaja sobie robią, ja właśnie lepię e-25 model trumpka z 2007 roku, podali odwrotnie numery przy wklejaniu jarzma koła napędowego, sklejałem po 23 i podążyłem ślepo za instrukcją na drugi dzień zrywanie i zamiana bo koło zębate by nie weszło na miejsce... Ale jak to sobie lubię mówić w takich sytuacjach: "Nothin I can't fix" i jedzie się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty sa lekko skaleczone, ale celowo to zrobiłem, aby bardziej naturalnie wyglądały. Ale oszlifuje je jeszcze. A co do daszku, no cóż, nie jestem specem w tej kwestii i nie przypuszczałem, że może być taki babol w instrukcji, a nie będę przecież przy każdym elemencie się pytał, bo więcej bym tutaj sopedził czasu nic na klejeniu. Postaram się to poprawić.

 

edit

Niestety siedzi dość solidnie i musi pozostać jak jest. Na szczęście nie jest to jakiś rażący błąd, ale będę miał na uwadze teraz wszystkie elementy, za nim przykleje to pierw dobrze przymierze.

Byłbym wdzięczny za info na co jeszcze musze uwazac, przy tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt w realu może być zgięty ale nie skaleczony, to jest pręt stalowy żeby zrobić takie wcięcia musieliby gumówką je giglać, o nadmiarze plastyku z wypraski nie wspominam bo to typowy laps wynikający z pośpiechu, sam je robię a potem koryguję.

 

Spoko nie chcę krytykować bo świetnie idzie, ale te rzeczy akurat łatwo poprawić. Tam gdzie masz duży ubytek załatw sprawę płynną szpachlą sama Ci wyrówna bo to małe elementy a potem lekko papierkiem i masz ideał. Zawsze możesz zrobić uchwyty z drutu, będą się dobrze prezentować bo są jak prawdziwe.

 

Uważaj przy tym modelu na koła napinające - zmierz czy ośki są równo ustawione - łatwo zrobić nierówno i potem jedna gąsienica jest "dłuższa" koszmar. MagicTracki jak nigdy nie robiłeś to maluj po sklejeniu i ukształtowaniu nigdy przed chyba, że jakieś friule będziesz kładł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w miarę możliwość poprawiłem uchwyty na wieży i powoli biore się za kadłub I prosiłbym o porade co najlepiej użyc, jako przewodu od lampy ?

 

 

dsc00595.JPG

dsc00583zy.jpg

 

Tutaj musiałem zastąpić jeden z uchwytów, ponieważ przy odcinaniu złamał się w pól.

dsc00589ne.jpg

 

A w tym przypadku prosiłbym o jakąs fotke z poprawnym położeniem tylnej płyty

dsc00590wf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tempie to Ty znów w 2 tygodnie złożysz model i potem znów będziesz się nudzić Nad Trójką pewnie spędze ze 2 miesiące (z wszystkim). Zastanawiałeś się już czym się zajmiesz po królewskim? Ja mam grafik opracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku prosiłbym o jakąs fotke z poprawnym położeniem tylnej płyty

dsc00590wf.jpg

Tylna płyta miała wypustki wpuszczone w boki wanny. Widać je zaraz zaraz podstawą pod koło napinające. Wklej tylną płytę tak, żeby wizualizacja wypustek na boku wanny zgrywała się z tylną płytą. Tzn żeby kąty i położenie płyty się zgadzały z wpuszczonym w bok wanny fragmentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może złącz po prostu wannę z górą i wtedy przyłóż tylną płytę i będziesz widział jak ma być wklejona.

 

Otóż to, święte słowa, spasuj całość, bo bez tego nigdy nie trafisz optymalnych kątów. Przyłóż górę sklej tylną, zdejmij górę i działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tempie to Ty znów w 2 tygodnie złożysz model i potem znów będziesz się nudzić Nad Trójką pewnie spędze ze 2 miesiące (z wszystkim). Zastanawiałeś się już czym się zajmiesz po królewskim? Ja mam grafik opracowany

 

Spokojnie, aż tak szybko to mi nie pójdzie ;) Babol, którego wyłapał Seb sprawił, że teraz zanim cokolwiek przykleję, to pierw dobrze przymierzam i oglądam, a w razie wątpliwości oglądam fotki innych modeli Tygrysów Nie będę się śpieszył, bo grunt to dokładność A następny model, to będzie Panther, albo Jagdpanther ;) Zakochałem się w nich, jak je tu obejrzałem hehe ;) Ale to dopiero po wakacjach.

 

Dzięki koledzy za rady ;) Demonion podesłał mi jeszcze fotki, wiec nie powinno być żle

 

 

A tak się przedstawiają efekty wczorajszej pracy.

 

dsc00598fj.jpg

 

dsc00599wb.jpg

 

KM na razie na sucho włożony

 

dsc00604d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milusio, ale jedno zastrzeżonko MG w kugelblende jest nieprawidłowy - powinien być nowszego typu, ten co dałeś był ale w starszych czołgach PZ IV itp. King to koniec wojny wtedy dawali te nowsze, takie jak masz zestawowy plastykowy z wzdłużną dziurą na osłonie a nie serią perforacji.

 

 

kugelblende.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.