Skocz do zawartości

King Tiger late production / Dragon / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

No i powoli bedę sie zabierał za kolejny model. Tym razem pora na cos bardziej poważniejszego ;) Zawartośc modelu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest tego dużo i widac, że w bardzo dobrej jakości ( zawartośc podana w linku ). Od siebie dodałem tylko metalowe szekle i zimmerit firmy Atak Model

 

Link z zawartością

 

http://www.mojehobby.pl/products/Kingtiger-Late-Production-w-New-Pattern-Track-Ardennes-19443.html

 

 

dsc00526rs.jpg

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie klejenia zimmeritu. Jakim najlepij klejem to zrobić no i na co zwracac uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

Sam kiedyś miałem do czynienia z tym Dragonem . Powiem szczerze , że fajnie się go lepiło . Ze swojej strony dołożyłem tylko Friule . Radziłbym Ci dołożyć jeszcze metalową lufkę RB . Co do zimmu to super rzecz właśnie kleję dwa . Może być tyci przykrótki ale łatwo sobie z tym poradzić . Ja zimmy Atak-u lepię CA tylko wcześniej warto się uzbroić w Debonder .

Ogólnie życzę powodzenia : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw z zimmeritem ataka, kiedyś tam do zrobienia. Jeśli chodzi o zimmerit to polecane jest użycie kleju wolnoschnącego lub nieschnącego wcale. Rozsmarowujesz go na środku i umieszczasz wyciętą część zimmeritu. Klej nieschnący (microscale liquid tape) lub wolnoschnący wikol powinien pozwolić ci na manipulowanie częścią celem najlepszego upozycjonowania arkuszu zimmeritu. Jak już wypozycjonujesz podklejasz wszystkie krawędzie szybkoschnącym CA. Tyle wiem z teorii Zarówno z instrukcji jak i rad doświadczonych modelarzy. Jeśli chodzi o praktykę to jeszcze nie kładłem tego zimmu, a będę kiedyś musiał, ponieważ moje cztery dragony w poczekalni są wyposażone już w zimmerit ataka

 

Osobiście kupiłem razem z zimmeritem klej microscale liquid tape. Docelowo planowałem go używać do wież (włazy) i gąsienic, jednak czytając instrukcje ataka okazało się, że jest to polecany klej do pozycjonowania zimmu, więc pewnie i w tym celu będę go używać:

 

http://www.jadarhobby.pl/microscale-mi10-micro-liguidtape-p-7654.html

 

Warsztat będę obserwować, jako że sam w bliżej nieokreślonej przyszłości zamierzam zbudować ten model Na razie spoczywa on w poczekalni

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że pojawił się piękny model na warsztacie. Co do zimmeritu, to najlepiej średniogęstym cyjanoakrylem. Ja używam bonda w opakowaniach 20g. Oczywiście najpierw musisz .na sucho uformować zimm . Potem szybka akcja z pędzelkiem i zdecydowanie doklejasz. Można pomóc sobie doklejając taśmę z jednej strony aby trafił na swoje miejsce. Jednak jak równo i dokładnie przyłożysz powinno pójść bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Sam kiedyś miałem do czynienia z tym Dragonem . Powiem szczerze , że fajnie się go lepiło . Ze swojej strony dołożyłem tylko Friule . Radziłbym Ci dołożyć jeszcze metalową lufkę RB . Co do zimmu to super rzecz właśnie kleję dwa . Może być tyci przykrótki ale łatwo sobie z tym poradzić . Ja zimmy Atak-u lepię CA tylko wcześniej warto się uzbroić w Debonder .

Ogólnie życzę powodzenia : )

 

 

A czym sie różni lufa RB od zestawowej metalowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę kleić zimmeritu klejem CA, wystarczy klej do plastiku i najlepiej z pędzelkiem.

Zastosowanie takiego kleju daje nam możliwość operowania płatami zimmeritu na modelu.

 

A tak z ciekawości, po co zimmerit to późnego KT ?

 

 

 

Z tego co sie orientowałem, to modele stosowane w ardenach z nowym zawieszeniem miały zimmerit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w ardenach były stosowane pojazdy z i bez zimmeritu. Tutaj chyba mamy mozliwośc stworzenia wczesnej i pożnej wersji, bo w zestawie sa bodajrze trzy rodzaje kół napędowych. Więc zanim zaczne zabierac sie za zimmerit, prosze o opinie w której mozliwości moge go zastosować ? Bo troszke sie juz pogubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji na forum anglojęzycznym na temat modelu Dragon 6232:

 

"a very small number of T2's from s506 were fitted with the new tracks during the Bulge. As far as I know, four maybe five have been identified. It is theorized that this was done as a field test. The tanks had zimmerit and the early pattern 18 tooth sprockets. They most likely would have been sprayed in a three color camo scheme by the battalion maintenance platoon, but it's highly doubtful they would have had the "ambush" scheme."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1_wczesna.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Przykładowa lufka RB do Tygrysa I Early - do Tygrysa II zbudowana jest na tej samej zasadzie - owczywiście konstrukcyjnie (różnice jakie występują to długość/kaliber działa/hamulec wylotowy). Ja generalnie nie zamierzam kupować armaty do tego tygrysa, ponieważ zestaw już zawiera metalową lufę - jak Seb napisał trzeba dociąć hamulec wylotowy z plastikowego odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusji na forum anglojęzycznym na temat modelu Dragon 6232:

 

"a very small number of T2's from s506 were fitted with the new tracks during the Bulge. As far as I know, four maybe five have been identified. It is theorized that this was done as a field test. The tanks had zimmerit and the early pattern 18 tooth sprockets. They most likely would have been sprayed in a three color camo scheme by the battalion maintenance platoon, but it's highly doubtful they would have had the "ambush" scheme."

 

 

Czyli wszystko jasne, zimmerit musi być Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz malowanie z Arden czy inne Jeżeli z Arden i chcesz wykorzystać zimmerit ataku to musiał byś zrobić tygrysa z 506 batalionu. A poniżej link z czołgami z tego batalionu

http://www.tiif.de/thread.php?threadid=140&sid=2fba65edeb4cb6813b98c033b43be221

Mam nadzieje że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam analogiczny model (K2 Porsche z zimmerit) z metalową lufą i mogę powiedzieć, że hamulce wylotowe były osobno nic nie trzeb było docinać, montowało się je na dołączonej lifie metalowej, alternatywnie była też lufa cała w platyku. Sprawdź pewnie też masz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pudle nie ma hamulca wylotowego oddzielnie. Mam ten model kit i Seb też go ma, ale z tego co widziałem warsztat Sebastiana, to go nie skończył. Zresztą przed chwilą sprawdziłem pudełko jeszcze raz i nie ma Pewnie masz repacka z dodanym hamulcem wylotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko zimmerit wyszedł świetnie. Są dwa czy trzy miejsca na wieży, gdzie mam wrażenie, że są wybrzuszenia, ale to debiut z zimmem, więc jak dla mnie jest super Zresztą... sam będę debiutował z zimmeritem praktycznie na bank przy tym samym modelu Bo inne są moim zdaniem trudniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko zimmerit wyszedł świetnie. Są dwa czy trzy miejsca na wieży, gdzie mam wrażenie, że są wybrzuszenia, ale to debiut z zimmem, więc jak dla mnie jest super Zresztą... sam będę debiutował z zimmeritem praktycznie na bank przy tym samym modelu Bo inne są moim zdaniem trudniejsze

 

 

Te zacienienia, to nie wybrzuszenia ;) Na poczatku myslałem, że to miejsca gdzie nie złapał klej, ale wszystko ładnie trzyma i nie wiem czemu takie cienie wyszły

 

 

Ładnie siadł. 
Patryk nie jest za długi, tylko tam jeszcze przychodzi przednia ściana wieży. 

 

Na początku też myślałem że jest za długi, ale dobrze, że w pore przypomniałem sobie, że jeszcze dojdzie przednia ściana, bo już miałem w rekach skalpel hehehe

 

Ten zimm jest lepszy niż oryginalny dragonowski. Pięknie położone!

 

Dziekuje. Szczerze mówiąc troszke sie obawiałem na początku, ale po pierwszym połozonym płacie moje obawy mineły. Polecam do tych zabiegów klej Total Wikol. Swietnie sie pracuje nim, bo nie zastyga szybko i nie zostawia sladów

 

 

Mam jeszcze pytanie odnosnie zimmeritu na boku burty. Czy bede mogł na niego załozyc błotniki ? A co do błotników bocznych, to sa tam miejsca jakby na piny, czy cos co słuzyłoby do mocowania i nie wiem, czy mam tylko użyc kleju, czy czegoś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejscowienia tych drobniejszych elementów zimmeritu ( podaje link ) Chodzi mi dokładnie o te drobne paski, które są pod elementami włazu wieży. Gdzie mam je dac ?

 

http://www.toratoratora.com.pl/pl,atak-model-35026-1-35-zimmerit-sd-kfz-182-king-tiger-production-turret,3,267,273,346,18004.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzi wziałem sie za dokonczenie zimmeritu i rozpoczałem prace nad wieżą.

 

Właz na tyle troszke brzydko wyszedł i musiałem na rogach użyc szpachli. Skoro była to masa, to chyba zostawie tak jak jest no i mysle że malowanie troszke przysłoni to.

 

dsc00552ym.jpg

 

dsc00555ti.jpg

 

dsc00556ij.jpg

 

dsc00557q.jpg

 

dsc00558ov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.