Skocz do zawartości

King Tiger late production / Dragon / 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

hypnos - zwróć uwagę na klocek do blokowania koła. Normalnie był mocowany na tylnej płycie kadłuba, ale od pewnego okresu nie montowano go tam. Mało tego na niektórych KT był zdejmowany do malowania kamuflażu, ale w większości był malowany razem z całym czołgiem.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Można powiedzieć, że pierwszy etap prac został zakończony. Całośc została skompletowana i dopiero po pomalowaniu będzie montowana na stałe. Zostało jeszcze tylko przygotowanie do malowania.

 

9b8n.jpg

 

d6rz.jpg

 

8a1u.jpg

 

Błotniki zostały poprawione, choć jeszcze zastanawiam się nad drobnymi uszkodzeniami tych krawędzi. No i za bardzo nie wiem, w którym momencie je zamontować, tak aby je pomalować, a zarazem nie utrudnić sobie założenia gąsienic.

 

c4ot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli błotniki będziesz malował osobno to zamontuj je na końcu... będzie ci łatwiej wsadzić gąsienice bo o ile dobrze widzę to są podzielone tylko jednym miejscu. Też tak zrobiłem przy swoim KT i błotniki sporo mi utrudniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, liczy się ilość warstw farby im więcej damy różnych kolorów tym lepiej. Akryl czy olej zasady są podobne, oczywiście poza różnicami wynikającymi z właściwości farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jarzmo nie opadało, ja zawsze traktuje ruchome elemnty farbą modelarską .Przy wysychaniu trzba co jakiś czas poruszyć. Tworzy się warstwa cienka na tyle, że nie zakleja się ,a wystarczająca do ciaśniejszego pasowania. Lufa podnosi się , opada z lekkim oporem i zostaje w położeniu, które chcemy. Metoda sprawdziła się również w tym tygrysie. Poprostu spaswanie części ciasniejsze niż "fabryczne" Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę wolnego czasu na dalsze prace. Tak się prezentuje kicia po dwudniowych walkach z pedzlami ;). Przed malowaniem, niektóre miejsca rozjaśniłem i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony efektami. Dalsze zabiegi powinny jeszcze bardziej wpłynąć na lepszy wygląd.

 

kcww.jpg

 

fllh.jpg

 

5ohn.jpg

 

5g57.jpg

 

dbc5.jpg

 

dslh.jpg

 

61af.jpg

 

h5h7.jpg

 

b2le.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zmęczyłem malowanie ;) Najbardziej wkurzały mnie liny, a w szczególności przy montażu i jak na moje oko sa troszkę za długie, ale już je zostawię.

 

Tak się prezentują narzędzia, koła i gąski.

 

rtya.jpg

 

7mmn.jpg

 

ca9b.jpg

 

cql9.jpg

 

f7qk.jpg

 

72gf.jpg

 

zdpd.jpg

 

72k2.jpg

 

78s1.jpg

 

 

Teraz już tylko sido, kalki i jazda z washem Gąski będą częstowane na sucho pastelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.