Skocz do zawartości

Titanic academy 100 anniversary edition 1:400


grumsha

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno rozpocząłem budowe Titanica jak narazie poprzewiercałem wszystko co było do przewiercenia czyli bulaje+parę elemetów fototrawionych narazie model wyglada tak:

dziub okrętu oczywiście też musiałem przerobić to samo co inni budujący Titanica:

20130607130700.jpg

20130607130647.jpg

20130607130718.jpg

mam natomiast nie mały problem z olinowaniem gdyz rysunki academy nie sa dla mnie dość czytelne w tej kwestii czy ma ktoś moze jakies rysunki olinowania ? będę bardzo wdzięczny

rufa rówież nie obyła się bez poprawek:

20130515150248.jpg

20130515150200.jpg

pokład szalupowy:

 

20130515145950.jpg

 

pokład spacerowy:

20130515145924.jpg

beztytuurtt.png

 

20130515145840.jpg

 

dolny pokład gdzie mieszczą sie restauracje oraz kabiny pierwszej klasy i prywatne promenady:

20130515145742.jpg

20130515145816.jpg

 

dodatkowo planuje zamontować punktowo światłowód w miejscach gdzie są lampy oświetlające pokłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie na poziomie przedszkola...możesz sobie darowac tak krytyke ;) nie kazdy jest takim super modelarzem jak ty wybacz ze nie jestem taki swietny ;)

jesli chodzi o czerwony albo raczej bordowy bo jest ciemniejszy niż na zdjeciach wzorowałem sie n innych materiałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdegustowany postem kolegi Seb na temat malowania... Można coś podpowiedzieć ale nie takim sposobem. Kolego grumsha może spróbuj odcinać kolory taśmą. Polecam taśmę tamiya. Fajnie przylega co zapobiega zaciekaniu. Rozrzedzałeś farby do malowania? Bo warstwy wyglądają na grube i gęste. Ćwicz. Nie można od razu zrobić idealnie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja rozumiem ze sie wszyscy uczymy, ale krytyka konstruktywna to element nauki. co do titanica, hmm. primo to malowamie, koniecznie rozcienczaj farby, tamiye 1:1 do aero albo 2:1 do pedzla (2 jj farby), secundo to korzystaj z tasm tamiyi, sa ekstra do rozdzielania kolorow, kolejna rzecz to schodki z PE, bierzesz w dwa palce jednej reki a druga, cieniutka pesetka lapiesz stopnie ukladajac pesetke poziomo, wtedy stopnie same sie poziomuja i wygladaj naturalnie. powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

mam taki mały problem...bo zastanawiam się czy robić oświetlenie na każdy pokład diodmi led i diodami czy powycinac otwory w podlogach i poprowdzic jeden pasek led na dnie kadłuba który będzie oświetlac wszystkie piętra wydaje mi się że, ta druga opcja będzie lepsza ponieważ statek nie bedzie jasny jak choinka ;D tylko będzie bardziej stonowany. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od spodu kazdego pokladu naklejam folie aluminiowa a co do Twojego pomyslu musialbym porobic dziury w pokladach więc później już nie będę mógł wrócić do poprzedniego stanu ;) puki co zbieram kase na okienka i reszte blaszek więc nie za dużo moge robic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

no więc po długiej przerwie ruszyłem w końcu z dalszą budową

po złożeniu na suchow w celu sprawdzenia oświetlenia efekt nie był zadowalający:

n0ov.jpg

światło zbyt mocno prześwitywało przez plastik. Więc musiałem coś zaradzić. Postanowiłem powycinać wszystkie pokłady i poprzyklejać na krawędzie paski plastkiu szerokości około 1cm:

iozp.jpg

 

kadłub:

rjwe.jpg

jeszcze zostało mi trochę do podklejenia krawędzi ale efekt jest dużo bardziej zadowalający niż uprzednio:

adn9.jpg

prześwitujący plastik widać jeszcze zwłaszcza przy mostku gdzie światło sie przebija przez plastik (jeszcze nie jest zrobione)

xofy.jpg

przemalowałem również burty pokładu na brązowo według waszych zaleceń i zrobiłem olinowanie części dziobowej ( z tym, że liny bedą bardziej napięte)

1r0y.jpg

lfz7.jpg

rufa:

vr2d.jpg

y82x.jpg

puki co szału nie ma ale dopiero wznowiłem prace.

poprawiłem również schody na dziobie według zaleceń kolegi Angus73 i efekt jest zdecydowanie lepszy czekam na jakieś wskazówki

PS: przepraszam za jakość zdjęć ale mam kiepskie światło w mieszkaniu więć fotki będą puki co takiej jakość zwłaszcza ze są robione telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak się podświetla modele to podstawą jest wymalowanie od wewnątrz na czarno aby osłabić efekt "prześwietlania"

Możesz też okleić folią aluminiową.

Warto by było abyś też wybiórczo "wygasić" co poniektóre światła w 3 klasie bo masz teraz dyskotekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o kadłubie tylko o ściankach kabin pierwszej i drugiej klasy + cała reszta białego pokładu............

Przecież światło przebija Ci przez plastik......masz lampę z abażurem w kształcie titanica a nie statek z podświetleniem.......................

 

Ale masz racje ....jak w reklamie Ikea - ALE TO TY TU URZĄDZASZ .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to wszystko bedzie wyciemnione przy podświetleniu zawsze wychodzą rzeczy które trzeba zamaskować bo przebija za bardzo

 

 

U mnie nie wychodziły

pracuj pracuj = czekam na finał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ciężkich trudach i znojach efekt zdaje się być coraz bardziej zbliżony do tego "właściwego"

pq8p.jpg

 

9gow.jpg

jednak jeszcze dużo pracy przedemną

z miejsca chciałbym życzyć wszystkim zdrowych wesołych i pogodnych świąt bożego narodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.