Skocz do zawartości

Iveco turbostae italeri


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Witam

 

Nie dużo zrobiłem od ostatniej aktualizacji, podoklejałem kilka rzeczy do ramy, przygotowałem koła i psiknołem na próbę alcadem kratkę za kabiną, wyszła nieźle.

 

Oprócz tego na odwrocie spoilera przeprowadziłem próbe niebieskiego lakieru z puszki.

Mam jeszcze ciemniejszego gunze oraz pod względem koloru najładniejszego..humbrola.

jeżeli o kolor chodzi to wybrałbym humbrola, ale nigdy nic nie malowałem z aero humbrolem i troche się boję jak to wyjdzie.

Oprócz tego nie mogę znależć części od przedniego podwozia.

Nie wiem jak to się nazywa, ale chodzi o głowną cześć która jest podczepiana do resora.Spróbuje dociąć z HIPSu.

5ohp.jpg

kmuf.jpg

y9dl.jpg

erx4.jpg

jou4.jpg

abhw.jpg

2h5w.jpg

s96e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata malowałem humbrolami i revellami i niewątpliwie maluje się nimi bardzo łatwo. Na Twoim miejscu jeśli kolor Ci pasuje to wal śmiało humbrola. Ponieważ czasem w humbrolach zdarzały się jakieś większe wtrącenia, ja rozrabiam je w naczyniu i wlewam do aero przez szyfon (można przez pończochę, ale szyfon jest wygodniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tego czegoś na chłodnicy ;-)

Wentylatora w sensie...?

 

Zapodziałeś gdzieś całą przednią oś?

Spróbuj poświęcić więcej czasu na obróbkę tego auta, bo tego wymaga (krzywo odlane części, szczególnie przy turbosprężarkach - połówki wogóle nie licują się ze sobą, cała masa nadlewek i jamek skurczowych, czasem w głupich miejscach, jak tylne resory). Wiem, co mówię, bo dłubałem to auto i choć na razie leży w pudle i czeka na dokończenie, to papieru i szpachli poszła cała masa. Ty natomiast nic na nim nie usunąłeś - turbo jest krzywe (potem będzie ciężko Ci wpasować równo rury wydechu), dziury w tylnym resorze biją po oczach, spasowanie połówek belki przedniej też, dziura na górze zaczepu holowniczego na niej tudzież, a wnętrze ramy przypomina miejsce po wycince lasu. Środkową poprzeczkę wkleiłeś do góry nogami. Od razu uczulę Cię też na wieżyczki zawieszenia tylnego kabiny, których wklejonych jeszcze nie masz - oprócz dokładnego oszlifowania, trzeba je dobrze przypasować, bo np na mojej ramie umiejscowienie ich w otworach do tego przeznaczonych, skutkowało, że każda stała jak sobie chciała i za nic w świecie nie trafiały w zaczepy na tyle kabiny (zeszlifowałem bolce ustalające, ustawiłem i wkleiłem, a dziury zaszpachlowałem). Sposób umocowania spojlerów zakabinowych, to też masakra, więc się przygotuj

Z kabiną powalcz już teraz, bo jak ją tak zostawisz, to widoczne ślady łączeń i schoda na uszczelce szyby czołowej gwarantowana. Sugerowałbym też Ci wyjęcie tylnej ściany do włożenia wnętrza. Spasuj ładnie całą kabinę, ale tył polakieruj oddzielnie i wklej na końcu, bo wnętrze jest cholernie trudno włożyć, a te rachityczne łączenia słupków A z dachem mogą Ci pierdyknąć w każdej chwili podczas wkładania. Możesz zeszlifować również te linie podziału pod oknami na drzwiach - niby mają pomóc w malowaniu czarnych pól, ale są niesymetryczne (ja niestety tego nie zrobiłem i nie byłem zadowolony z efektu). Lepiej zrobić sobie szablony i odrysować. A jeśli nie przewidujesz tego do malowania na czarno, to tym bardziej zeszlifuj.

Tyle przemyśleń na podstawie własnych doświadczeń. Na pewno model fajnie się prezentuje, ale wymaga bardzo dużo obróbki (jak wiele z Italerki). Ja na razie utknąłem trzy lata temu na układzie pneumatycznym, ale na pewno go skończę. Potrzebnych parę elementów oraz trochę czasu i weny do strugania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, poprawie te miejsca.

Co do kabiny to jest ona tylko wstępnie sklejona, faktycznie bo tym, że pytałem o kolory itp. mogło się wydawać że już chce malować, ale zamierzam poracować.

 

Środka ramy prawdę mówiąc nie będe szlifował.

Do porawki mam tylką tą poprzeczkę, turbo oraz muszę się przygotować na kolejne elementy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Podszpachlowałem niedoskonałości.

Zrobiłem coś na wzór przedniej (osi???)

Póki co to nie wygląda jakoś super, ale też nie rzuca się zbytni w oczy.Spełnia swoje zadanie czyli podtrzymuje auto, potem popracuje jeszcze nad wyglądem.

Na szczęśnie od góry nie jets tak źle, a jak przykryje jeszcze to silnikiem i kabiną to powinno być ok.

najgorsze jest to, że ja w ogóle nie wycinałem tej zagubionej części.

czas na kilka zdjęć.

pnwe.jpg

k2r7.jpg

nq42.jpg

vm13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wygodniej było troszkę sprawę przemyśleć i po szpachlować most przed założeniem w ramę a potem go oszlifować? Teraz będzie ciężko to obrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most już ładnie oszliowałem, tak jak inne elementy które tego wymagały.

Dokleiłem też pokrywe na akumlatory, uchwyt na rezerwę, silnik i skończyłem z przednim zawieszeniem.

 

Teraz jeszcze raz wszystko oczyścić o można ostatecznie pomalować ramę na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu..

-ostatecznie pomalowałem na czerwono

-dokleiłem kratkę za kabiną

-przymocowałem koła

-kabina przygotowana do malowania

-poprawiłem klla innych drobnostek

-podłoga jest na "sucho"

 

Przednia belka według mnie ładnie wyszła, z pod spodu nawet nie widać, że jest dorabiana, a z góry zasłoni kabina, koła itp

 

Kilka zdjęć:

7hmn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

vjfj.jpg

6exq.jpg

hm35.jpg

k4ri.jpg

nr9v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od ostatniej aktualizacji tematu mineło trochę czasu, było to spowodowane tym, że mam wakacje i wiadomo róznymi wyjazdami.

 

Kabina została pomalowan jeszcze bezbarwnym.

Dokleiłem kilka rzeczy przy wnętrzu, silniki i ramie.

Spasowałem też trochę rzeczy na sucho.

 

kilka zdjęć (te na białym tle nowsze)

 

df0x.jpg

wd07.jpg

6tqx.jpg

aps7.jpg

u3fn.jpg

84nc.jpg

iel9.jpg

83x8.jpg

l3br.jpg

l2hy.jpg

2c3n.jpg

n52u.jpg

9ccr.jpg

pjyn.jpg

xjua.jpg

r4mc.jpg

qpnb.jpg

e09n.jpg

we2r.jpg

bhcn.jpg

okuv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Wiem, że jest jeszcze trochę pracy przy ramie ale ja zajołęm się kabiną.

Położyłem pierwsze kalki.

Na razie to tyle.

Wyjazdy mi się pokończyły to popracuję teraz trochę więcej nad modelem.

Wiem, że gril jest niedomalowany.

dmro.jpg

bgna.jpg

e02o.jpg

1ndt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.