Skocz do zawartości

SdKfz 234/2 Puma - Italeri, 1:35


Sever

Rekomendowane odpowiedzi

Też polecam ten cyrkiel. Malowałem kilka razy koła po wycięciu otworów w jakimś plastikowym pudełku po produktach spożywczych. Super sprawa i możesz sobie ustawić średnicę otworu dokładnie jakią chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to houston mamy problem.

 

Maluje sobie dzisaj rano, wszystko ładnie pięknie do momentu jak w aerku skocnzyła sie farbka i trzeba było dorobić nowej, wyszła chyba ciut za gęsta bo pojawił się meszek, no ale kij, na panzerze też miałem meszek i po sido się tak wyrównał że nie było śladu. No ale dzięki udziałowi osób trzecich pojawił mi się na wieży zaciek, na domiar złego skończył mi się dunkelgelb

 

także nie pozostaje mi chyba nic innego jak czekać na wypłatę a potem wysłać model do zmywacza wamodu.

 

wygląda tak

i50t.jpg

vthc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że skoro i tak model do mycia to spróbóję sobie może trochę podratować i spróboję malowania kamo na nim, no i takie oto pasy poczyniłem.

Jak to wygląda, jest okej i dopicowujemy pare miejsc i jedziemy dalej, czy jednak do mycia?

 

Zdaję sobie sprawę że zdjęcia do luftu i widać że jeszcze schnie

2czb.jpg

mevs.jpg

x927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zdjęcia do kitu. Na nich wygląda dość przyzwoicie, choć ja nie wiem czy te pasy tak powinny być. Dla mnie jest ok. Sam jeszcze nie wmyłem modelu bo walczę z reguły do końca. Chyba z resztą by mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są faktycznie do kitu zauważyłem to od razu, potem miałem chwilkę żeby poprawić, zaciek udało się zakryć, meszkowy nalot łatwo zlikwidowałem

 

 

xzep.jpg

x9b3.jpg

5ehj.jpg

 

Zdaję sobie sprawę że kamuflaż może być trochę SF, wiem że dwukulorowe w podobnych pasach jeździły, trójkolorowych schematów nie znalazłem, jedynie modele, no ale jak wiadomo każdy mógł polecieć w SF więc nie ma co się wzorować, rozważałem też plamkowe kamo, myślalłem że będzie trudniejsze a tu jednak zonk

 

 

Przydałby się jeszcze pas zieleni między tymi dwoma pasami brązu na tym dunkelgelbie, podciągnę wszelkie niedoróbki i powinno być okej.

 

jakby ktoś miał jakieś info o kamo w trójkolorwe pasy na pumach to chętnie przygarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze siedzę cicho to nie znaczy że nic nie robię Odpuściłem sobie zmywanie i powyciągałem trochę tego kota, podmalowałem trochę detali (ciut tam jescze zostało) i trochę narzędzi, pierwszy raz pobawiłem się w przetarcia metalu na narzędziach nawet mi się podoba co udało mi się uzyskać.

 

tłumiki jeszcze się rdzewieją więc proszę się nie sugerować Póki co zawieszam warsztat na 3 dni bo ruszam z dziewczyną na koncert do gdańska ale mam nadzieję że chociaż jeden kołpak jeszcze dzisaj psiknę

 

whiq.jpg

mog6.jpg

3np.jpg

e0di.jpg

 

Zdjęcia takie sobie ale jest już późno i ciemno a niezbyt mam warunki o tej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rack dzięki bardzo !

 

@bazylms

0rk3.jpg

tu mam najjaśniejszą fotkę z tego setu, to że był taki ciemny to faktycznie wina fotek jest, po sido może nie tyle mocno ściemniał co kolory zrobiły się bardziej intensywne, wygląda teraz naprawdę fajnie, aż miło się zaskoczyłem bo przed sido był taki no dość pastelowy i bardzo jasny. Myśle że zczernienie mu nie grozi Przy lepszym świetle pokażę jak wrócę

 

 

Teraz trochę popytam:

1. Wash czy biedrona - co pierwsze? a może nie ma znaczenia kolejność? wydaje mi się że nie ma no ale

2. ślady deszczu, rainmarks - jak to ugryźć? mocno rozcieńczona czarna olejna? czy może sprawa ma się podobnie jak z zaciekami że czarne kropki które dopiero rozcieram? a może jakiś inny kolor?

3. Kolory biedry - widziałem kiedyś że ktoś z zagranicy robił na podobnie malowanym tygrysie jednokolorową biedrę, z farbki olejnej abteilunga abt155 German Three Tone fading, farbkę ową posiadam, ma kolor bladożółty, uzyskam tym myślę że całkiem fajne wypłowienia, dokładać jeszcze jakieś kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma swój styl i mam zamiaru nikomu nic narzucać.

1. Ja najpierw robię wash, potem sido, potem kalki, obicia i dopiero wtedy robię biedronkę.

2. Zacieki robiłem tylko na zimowym kamo i kupiłem sobie gotowca z AK. NI umiem pomóć jaki byłby najlepszy stosunek farba/rozpuszczalnik do nich.

3. Do nbiedronki używam kilku kolorów. Własnie aby uzyskać delikatne zróżnicowanie koloru. I tak na ostatnim modelu były abtejlungi: biały, faded grey, faded green, buff, black, german grey do tego zwykłe olejne: siena palona, brąż Van Dyke, Yellow ochre i pewno jeszce kilka innych których nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że mam w miarę poprawny tok myślenia, tylko kalki kładłem po obiciach na panzerze, żebym się jeszcze mógł wycofać. Bo po kalkach to uważam że już nie ma odwrotu Swoją drogą to jak te gotowce się sprawują? i właściwie to jak się ich używa, bo już są rozcieńczone tak?

 

Cóż czuje ze moja eksperymentalna opcjonalna wanna do panzera znów pójdzie w ruch i będę kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję obicia po kalkach, bo im też się obrywa. Wtedy wg. minie wyglądają bardziej naturalnie - kalki oczywiście.

Co do gotowców to ja z lenistwa oraz niewiedzy je stosuję. To nic innego jak rozcieńczone w odpowiednim stosunku farby olejne z white spiritem. W sumie jak sobie kupisz butelkę rains-ów z AK lub MiG-a to ci pewno na jakieś kilkanaście modeli wystyarczą (jak nie więcej). Jedyny mankament jaki zauważyłwm to to, iż trzeba je co jakiś czas przemieszać. Kiedyś jak miałem dwuletnią przerwę w modelarstwie to mi sie "pigment" w filtrach zbrylił i już się nie dał rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no cóż jakoś tak siedziałem cicho bo nie przysiadałem na długo, cośtam zawsze z doskoku robiłem i niezbyt był czas żeby to udokumentować

 

Pomalowana, polakierowana, pokalkowana, lekko podrapana, kilka delikatnych zacieków

 

na dobrą sprawę zostało mi pociągnąć matem, pokurzyć i chyba błotko na dole dorobić

 

j540.jpg

2fnm.jpg

3uac.jpg

ldw9.jpg

 

Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie (udział osób trzecich) na dobre zawieruszył się jeden skrajnik z przodu, cóż przyjmijmy że kierowca się nie zmieścił i urwał, bo chyba można było to urwać co?

 

Wybaczcie słabe oświetlenie ale wczoraj zaliczyłem na rowerze bliskie spotkanie z asfaltem przy dużej prędkości i na dobrą sprawę nie mogę chodzić, w swoim pokoju mam warunki nieciekawe do takich zdjęć a przejście do innego to dla mnie wyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne współczucie, kiedyś też miałem kraksę rowerową ;). Wracaj do zdrowia .

Odnośnie samego modelu, to mi osobiście brakuje troszkę rdzy na tłumikach. Jednolity brąz chyba sprawy nie załatwia i warto by było coś nad tym popracować jeszcze, bo w moim odczuciu, model jako całość przezentuje się bardzo dobrze i zasługuje na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! No powoli mi i pumce się poprawia, w chwili obecnej pociągnałem całość matem i pokurzyłem pigmentem, jeszcze ten zabieg na kołach muszę zrobić Jutro za dnia postaram się o jakieś sensowne zdjęcia.

 

Tłumiki , właśnie, tłumiki, było kilka odcieni brązu (3) ale coś się pomerdało i słabo widać różnice w odcienaich, na zdjęciach tymbardziej, jeszcze nad rdzą posiedzę bo przyznam też mi tego brakuje Troche mi tam ciasno przy tych tłumikach i trochę małe ale postaram sie uzyskać przynajmniej coś takiego jak w moim panzerze IV. No i KM w wieży trzeba jeszcze podmalować, ciągle o tym zapominam : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ruszałem jeszcze kół ale parę zdjęć zrobiłem, tak wiem KM wciąż nie pomalowany i trzeba łebki osi podmalować

No ale całkiem miło się pumka foci

 

zq0w.jpg

kwsi.jpg

17x0.jpg

7rx1.jpg

v6xg.jpg

 

Jakiś tam progress w umiejętnościach jest, nie obmłotkowałem go chyba nadto, po pustyni też go nie przeciągałem no i pokusiłem się o przetarcia narzędzi na krawędziach, wprawdzie po matowym lakierze nie wyglądają już tak super ale wciąż jestem zadowolony bardzo z efektu

 

 

No i z częściowo pryśniętą załogą pożyczoną z następnego modelu

33jb.jpg

 

Figurki figurki.. jak ja chciałbym umieć je malować o ile mundury (kompletnie pomalowałem tylko dowódcę czołgu którego tu nie ma, nawet zaskoczyłem się że mi w miarę przyzwoicie wyszedł) jeszcze jakoś mi wychodzą, to twarze... cóż dowódca wyszedł jak Jackson, ale koniec już tego offtopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż podmalowałem co trzeba było, potraktowałem pigmentem i to chyba już koniec

 

Zapraszam do galerii

 

Dzięki tym co się udzielali

Zapraszam wkrótce na Tamkowego Tygrysa w późnej wersji produkcyjnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej są (4 alu. na nich pisze jeśli dobrze pamiętam) widać je na zdjęciu z 'załogą' są bardzo drobne i na niektórych zdjeciach widać je właściwie tylko wtedy gdy się wie gdzie ich szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.