Skocz do zawartości

Olinowanie modelu


Matjas

Rekomendowane odpowiedzi

To z czego wykonasz linki zależy od skali modelu. Dla małych modeli może to być "wyciągnięta" nad płomieniem świeczki ramka z modelu. Taka linka jest cienka i w miarę elastyczna. Uważaj tylko na ogień, by sobie włosów lub mieszkania nie spalić.

 

Poszukaj też na forum, a na pewno coś znajdziesz. Opcja "SZUKAJ'' działa i nie jest ozdobnikiem. Poczytaj też ten temat:

viewtopic.php?t=271

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zrobic tylko pojedyncza antene z jakims naciagiem, to rzeczywiscie mozesz pokusic sie o"wyciagniecie" ramki nad plomieniem.

Wbrew pozorom jednak, uzyskanie wiekszej ilosci rownomiernie rozciagnietej nitki nie jest takie proste i wymaga treningu.

Do takiego modelu jaki pokazal KRYSTEK trzeba poszukac czegos jednolitego, tak jak to wlasnie KRYSTEK zrobil.

Nie lepiej wykonać to tak- nawiercamy dziury w poszyciu płata na wylot, przewlekamy nić,

Nie wiem jaka nic mial na mysli Construktor, ale taka zwykla do zszycia majtek raczej nie jest godna polecenia. Ona nie jest po prostu gladka i z bliska widac takie rozne "farfocle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka nic mial na mysli Construktor, ale taka zwykla do zszycia majtek raczej nie jest godna polecenia. Ona nie jest po prostu gladka i z bliska widac takie rozne "farfocle"

 

Chodzi mi o nić nylonową, lub można się pokusić o poprucie dziewczynie pończoch, ale to raczej ryzykowne.

1. Nic zwykła krawiecka - faktycznie wymaga spreparowania zanim się ją zamontuje, a robi sie to tak:

- bierzemy nić

- moczymy ją

- wygładzamy te odstające "farfocle"

- reszta tak jak już napisałem

 

2. Nić nylonowa jest najlepsza nie wymaga żadnej zabawy

 

3. Nić z pończoch za wiele roboty

 

4. Nić z "ramki nad ogniem" - nie zawsze wyjdzie nam równa grubość, przy naciąganiu nad ogniem często pęka, po pomalowaniu widać, ze to pomalowany plastyk, po za tym zawsze jest to dodatkowa robota, a nić gotowa to gotowa nić

 

5. Linki szkutnicze - są tez dobre

 

6. Żyłki wędkarskie - jak już KRYSTEK wspomniał, tez się nadają a na dzień dzisiejszy jest sporo rozmiarów żyłek

 

7. Drucik z zwojnicy - może i ma swoją barwę niepodobną do lin, ale jak już chce ktoś malować, to się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Żyłki wędkarskie - jak już KRYSTEK wspomniał, tez się nadają a na dzień dzisiejszy jest sporo rozmiarów żyłek

 

Hej

To ja małe 0.03 PLN do tych żyłek.

Trafiło mi się już kilkakrotnie, że PO POMALOWANIU żyłka się ciutkę rozciągnęła. Cały efekt oczywiście diabli wzięli. Żeby było śmieszniej nie znalazłem reguły - żyłka tej samej firmy i tej samej średnicy z jednego motka trzyma rozmiar, z innego "płynie".

Ale na wszelki wypadek teraz maluję żyłkę PRZED rozciągnięciem.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem antenki z końskiego włosia. Ale reaguje ono na wilgotnośc powietrza. Raz linki są napięte raz oklapłe :-)) Co przywodzi mi na myśl pewną część ciała... :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem antenki z końskiego włosia. Ale reaguje ono na wilgotnośc powietrza. Raz linki są napięte raz oklapłe :-)) Co przywodzi mi na myśl pewną część ciała... :-))

Jak Ci coś oklapuje i staje pod wpływem wilgoci w powietrzu, to szczerze współczuje Hehe -taki żarcik.

Ja wtrącając swoje powiem, że ciężko jest napiąć żyłkę wędkarską w skali 1:72. Ja sklejając Albatrosa w tej skali tak napinałem, że aż się połamał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZzB możliwe, że przy tak cienkich żyłkach poddają się one farbie i się rozpuszczają, w sumie to nie ma podanego dokładnego składu chemicznego żyłki, a jeden z pierwiastków farbki może go rozpuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrącając swoje powiem, że ciężko jest napiąć żyłkę wędkarską

A propos napinania. Podobno lekko zwisajace nitki polistyrenowe mozna napiac przejezdzajac czyms goracym w nieduzej odlglosci od nitki.

Nigdy tego nie robilem a Wy?

Moze tak samo zachowa sie zylka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.