Skocz do zawartości

32 FORD STREET ROD - Revell 1:8 + Warszawa M20 - DA 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze czyj temat i widzę tornado , myślę ktoś odgrzebał kotleta. A tu taka niespodzianka, stara gwardia wraca do gry. Oj bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje że wróciłeś na dobre. A model jak zawsze elegancko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

stara gwardia wraca do gry. Oj bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje że wróciłeś na dobre.

Też mam taką nadzieję Właściwie to cały czas jestem tu tyle, że niewidoczny

Tak nawiasem mówiąc to od wiosny pochłonięty jestem budową warszawy z DA więc mogą występować przerwy w tym temacie.

 

Wracając do Forda. Nadwozie potraktowałem kilkoma warstwami bezbarwnego i odstawiłem do wyschnięcia:

f2863fdf44252976.jpg

 

Z kilku części silnika (i nie tylko z niego) zmyłem fabryczny chrom i potraktowałem je alcladem:

0a49e62edaa3c1a1.jpg

1a329c0dd316479d.jpg

66dd7ba86e4ceaac.jpg

 

Podobnie uczyniłem z tylnym mostem, ale chromem pomalowałem tylko dyfer. Wymieniłem w nim kilka śrub, niestety skończyły mi się zapasy wiec muszę poczekać aż przyjdzie zamówienie.

 

d62fdc033402eff9.jpg

b0af6d9d54775bf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo az sie wysiliłem i zalogowałem (zwykle tego od jakiegos czasu nie robie).

No i choćby dlatego warto było mi wrócić do modelu

 

Kolejne elementy pomalowane, niestety na masce zrobiły się przebarwienia i idzie do mycia

 

Przymiarka na sucho:

664d0eee88058cc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ciekawy model, ale ta skala jest bezlitosna - tu już rzeczywiście każdą śrubę trzeba robić. Na szczęście powinno być sporo zdjęć podobnej maszyny, a każda jest inna, więc można trochę improwizować. Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wakacji i co widzę ?...

Powitać Andrzeja !

Pewnie wielu już się cieszy na Twoje warsztaty. Nie miałbyś ochoty zrobić warsztatu z Warszawy. Ja czekam na zakończenie kolekcji i wtedy kupię na Allegro cały komplet (i w dodatku taniej). Tak ostatnio kupiłem Tygrysa I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Nie miałbyś ochoty zrobić warsztatu z Warszawy.

Po warszawce nie ma co się dużo spodziewać bo model składam praktycznie "prosto z pudła" jedyne co, to maluję czarne elementy bo to goły plastik. W necie jest tyle relacji z pięknymi zdjęciami więc nie widzę sensu abym zamieszczał swoje wypociny

 

Ja czekam na zakończenie kolekcji i wtedy kupię na Allegro cały komplet (i w dodatku taniej). Tak ostatnio kupiłem Tygrysa I

Masz rację koszty zestawu na allegro będą dużo niższe, ja jednak wolę kupować w prenumeracie choćby dlatego, że nie odczuwam wydatku Ponad to mam pewność, że będę miał wszystkie elementy cacy bo bubla będę mógł w porę zareklamować

 

Ps.

Paczka ze śrubami już do mnie dotarła więc niebawem c.d. relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem brakujące śruby na moście, a także na osłonie wału i we wcześniej przyklejonym resorze do ramy.

 

fa44ae2695911c57.jpg

c35b7df8ca4871fd.jpg

47ff4f915907d522.jpg

d2d89f37dfe25897.jpg

 

Przymiarka na sucho:

c7f30f5c318c77e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Widzę że szykuje się fajna fura, dawno nie było żadnej aktualizacji. Dzieje się coś dalej?

Dzięki za zainteresowanie

Prace na Fordem powoli idą do przodu, nie robiłem aktualki bo i nie ma czego pokazać. Z większości elementów zmyłem fabryczny chrom i pomalowałem je alcladem. Podobnie uczyniłem z bębnami hamulcowymi, ale te potraktowałem czarną farbą i zamontowałem na osiach. Ponad to jestem na etapie polerowania kasty, a ta wiadomo jest ogroma, to i jest co robić.

 

Jak wiadomo wam równolegle składam Warszawę M20 w tej samej skali, to dziś zamiast fotek Forda pokażę co ostatnio zrobiłem przy Warszawie:

 

babefe99bb474fc0.jpg

105d27b23fe47dc0.jpg

288f1d5b72d92854.jpg

f3ddd347ac0ca800.jpg

5827a1f9a3d61058.jpg

1d6333cf4bc5ed89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam żałować że nie zacząłem prenumerować DA żeby złożyć ten kultowy samochód

Nic straconego. Na znanym serwisie aukcyjnym można kupić praktycznie wszystkie dotychczasowe numery, a resztę można zaprenumerować w dowolnej chwili

 

Przy okazji zamieszczam fotki tego co zrobiłem, a pisałem o tym w poprzednim poście:

 

bccf872b5f7ad7f6.jpg

04a5577ebcda8cf4.jpg

eabe5f209147f9c1.jpg

1b3656e65fa5ba0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę zainteresowanie Warszawą jest spore, dlatego postanowiłem połączyć tematy i w jednym warsztacie prowadzić dwie relacje. Tytuł tematu już zmieniłem

 

Z budową warszawy staram się być na bieżąco, ba nawet w stosunku do instrukcji nieco wyprzedzam składanie bo DA na tym etapie jeszcze nie przewiduje montażu bębnów i kół. Ostatnie zeszyty 36 i 37 z częściami układu hamulcowego i przewodem paliwa dostałem wczoraj, a już dziś wszystko jest zamontowane na modelu Fotki:

 

aa13343874c8dd39.jpg

92a0228567d78aa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś, żeby trochę osłabić od wew. oponki?

Podczas dalszej budowy modelu koła zapewne będą ściagane jeszcze wiele razy, więc będę miał okazję z nimi coś zrobić

 

Tymczasem prace w garażu przeniosły się do Forda. Zrobiłem nową podłogę (foto w innym czasie) i zabrałem się za montaż podwozia.

Przewody hamulcowe sztywne pierwotnie były ładnie prosto położone, jednak przy montażu tłumików okazało się, że są one na lini wydechu więc musiałem trochę improwizować.

 

d5414a9c616841bd.jpg

43a1e8039282fd39.jpg

0452a593bf643b6b.jpg

267720ea5c310a31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc braku kierownicy układ kierowniczy jest gotowy

Teleskopy pomalowałem alcladem, ale dla lepszego efektu osłony tłoków okleiłem folią:

 

769c45eeca3ecbd7.jpg

fb431ed826403c14.jpg

a2daaa14cf550fc3.jpg

8ebe71f5ff29b4ed.jpg

 

Ścianka działowa komory silnika też jest już kompletna

58df1bb9b70f8f10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.