Skocz do zawartości

Volvo FH 4 "Relentless"


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Bardzo ładna rama i zawieszenie! Z czego zrobiłeś poduszki zawieszenia i ew. w jaki sposób? Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Bardzo ładna rama i zawieszenie! Z czego zrobiłeś poduszki zawieszenia i ew. w jaki sposób? Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Paweł

 

Pawle, poduszki to glowki od figurek Lego, pasuja idealnie na zawieszenie powietrzne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za info! Ja też jestem w szoku! I skąd wziąłeś towar? Chyba nie unieszczęśliwiłeś żadnego dziecka? Powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych lbow nie kupisz, ale figurki mozna bez problemu. O ile sie nie myle to w paczce sa 4 figurki, wyjmuje, odkrecam glowy i juz poduszeczki sa jak znalazl . Lukasz, kiedys zlalazlem taki patent u jakiegos modelarza gdzies na jakims forum, teraz nawet nie pamietam co to bylo za forum, to bylo jakis czas temu. Wymiarowo glowki swietnie sie nadaja na poduszki powietrzne i latwo sie je obrabia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli chodzi o forum to do tej pory praktycznie zajmowałem na widowni miejsce dla "obserwatorów",

Mega szacunek za wkład pracy i czasu!! Mam pytanie odnośnie budowy ramy od podstaw: gdzieś kupujesz gotowe profile ceowniki czy wycinasz od linijki elementy i sklejasz kształt ceownika?

Skąd masz dane tak dokładne by móc sobie taką ramę sklecić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli chodzi o forum to do tej pory praktycznie zajmowałem na widowni miejsce dla "obserwatorów",

Mega szacunek za wkład pracy i czasu!! Mam pytanie odnośnie budowy ramy od podstaw: gdzieś kupujesz gotowe profile ceowniki czy wycinasz od linijki elementy i sklejasz kształt ceownika?

Skąd masz dane tak dokładne by móc sobie taką ramę sklecić?

 

Pozdrawiam

 

Czesc TOMGH, elementy ramy najpierw rysuje na arkuszu polistyrenu o grubosci 1mm, wycinam, szlifuje i sklejam na wzor ceownika. Dane mam glownie z internetu, rysunki techniczne, szczegolowe wymiary, itp. z tego co pamietam to Volvo FH ma rame o grubosci (profilu?) 266 mm.

Plastruct produkuje profile juz gotowe, ale jakos wymiarowo nie pasuja na robienie ramy, lepiej jest powycinac wszystko i posklejac. Fakt, jest mnostwo roboty zeby wszystko mialo idealne wymiary, proporcje i z zachowaniem symetrii, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Troche przewodow doszlo przy modelu, z efektu jestem srednio zadowolony, ale i tak bedzie to zabudowane wiec nie bede musial na to zbyt czesto patrzec .

 

_IGP1799_zps3215564e.jpg

 

_IGP1791_zps7a99cba0.jpg

 

_IGP1793_zps8df75bf6.jpg

 

_IGP1803_zps091fbca2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, opon nie ruszalem. Opony to niskoprofilowki z KFS. Nie chce mi sie bawic w ciecie tych italerowskich, bo jakos to nie wychodzi tak jak powinno, zaopatrzylem sie wiec w opony z Anglii. Generalnie bede musial dokupic kilka sztuk, bo na 10 to zwykle 6 nadaje sie do uzytku. Czesto sie zdarza, ze przychodza jakies zdeformowane, z dziurami wiec trzeba nad nimi troche popracowac, zeby wygladaly w miare dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Swiezo po malowaniu. W przyszlym tygodniu polerka, jakies drobne detale i moze orurowanie z przodu.

 

_IGP2009_zps14dc8c9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był powód wymiany grilla? Czy tak ma oryginał na którym się wzorujesz?

 

Grill to czysto moj pomysl, a wymienilem go, poniewaz oryginalny nie przypadl mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thombike, "purysci" nie zawsze maja racje. Jak dla mnie to ten grill od nowego FH przypomina mi tarke do sera, a jeszcze ten emblemat "Volvo" pod szyba to juz kompletna beznadzieja - calosc wiec dyskwalifikuje ten element kabiny w moich oczach . Slusznie napisales, ze ten obecny grill robi miks nowej wersji ze stara, dokladnie taki wlasnie efekt chcialem uzyskac . Do grilla jeszcze dojda delikatne szczegoly, tak dla kontrastu i uwydatnienia go, no i ta wersja to jest tak jak napisalem - swiezo po malowaniu - troche wiec rzeczy tu jeszcze dojdzie.

Wiem, ze ten "moj" grill nie wszystkim sie podoba, ale dla mnie modelarstwo to nie "dogadzanie" wszystkim, ale dzielenie sie pasja ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie oceniam, bo do finału daleko...moze się ten pomysł ostatecznie okazać lepszy niż oryginał, co mając na uwadze twoje zdolnosci jest bardzo możliwe.

Jednak nie taki sraszny ten nowy diabeł. Widziałem kilka sztuk z akcesoriami w chromie na czarnym grillu i prezentowały się znacznie lepiej niż to co wypuszcza fabryka.

ETS2 i dodatki do niego są dobrą kopalnią pomysłow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie . Zeby przynajmniej fabrycznie te Volva wychodzily z tym emblematem we wlasciwym miejscu to pewnie nic bym sie nie odezwal....ale jak zauwazylem wielu wlascicieli tego modelu ma podobne zdanie na ten temat, bo juz wiele razy widzialem znaczek Volvo umieszczony jednak na grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.