Skocz do zawartości

Volvo FH 4 "Relentless"


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piękny ten szwed, ta zieleń jak widać pasuje w wielu przypadkach Mam dwa pytania. Czy przednia oś, nie leci zbyt do tyłu względem nadkola, czy to tylko złudzenie od skręconych kół? I wracając jeszcze do okablowania, dobrze widzę zamontowany system ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Bardzo mi się okablowanie tylnych osi podoba w tym modelu - doskonała robota! Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Piękny ten szwed, ta zieleń jak widać pasuje w wielu przypadkach Mam dwa pytania. Czy przednia oś, nie leci zbyt do tyłu względem nadkola, czy to tylko złudzenie od skręconych kół? I wracając jeszcze do okablowania, dobrze widzę zamontowany system ABS?

 

Os jest na swoim miejscu, nie obawiaj sie . Mozesz dokladnie naswietlic o co Ci chodzi z tym ABSem, bo nie bardzo rozumiem?

 

Dziekuje za opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, patrząc na układ hamulcowy, zbiorniki i inne elementy jaki i po ilości przewodów oraz dokładności wykonania tak jakoś mi się ubzdurało, że widzę cały układ hamulcowy wraz z ABSem. Najprościej wytłumaczyć mogę, o co mi chodzi w formie rysunku. W linku znajduje się PDF z instrukcją ABSu firmy Wabco, na pierwszej stronie masz rozrysowany cały układ hamulcowy oraz układ z czujnikami ABSu. http://www.meritorwabco.com/MeritorWABCO_document/mm0112.pdf

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten schemat , tylko ze ja jeszcze oprocz schematu bazowalem na zdjeciach ramy FH. Schemat schematem, ale zalezy tez od producenta jak to wszystko bedzie poskladane do kupy - inaczej to wyglada w Scanii, inaczej w Volvo, ale istota podlaczenia tego wszystkiego jest taka sama. Na schemacie masz trzy rozdzielacze w jednym miejscu - ja widzialem te same rodzielacze w trzech roznych miejscach i tylko jeden po srodku, a w starszym modelu, jeszcze byly razem w jednym miejscu, jezeli wiesz o co mi chodzi. Co nowszy model, to inaczej to wyglada. Z reszta nie bede sie "kabelkami" zbytnio przejmowal, bo i tak na koncu nie bedzie ich widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ale uwaga jest słuszna - każdy producent ma własny patent na prowadzenie przewodów i warto go poznać, jeżeli ktoś chce dobrze te przewody położyć. Z reguły wielu ludzi długo nad tym myślało zanim dany wóz został zbudowany i po co wymyślać coś od czapki?

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szwed coraz ładniej i okazalej wygląda. A co do sprawy ABSu i układu, wielkie dzięki. Nauczyłem się czegoś nowego przebywając na tym forum i pisząc w tym wątku. Na przyszłość będę już wiedział gdzie patrzeć robiąc walkaround'y do swoich projektów

 

 

Pozdrawiam, działaj dalej bo model bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem!

 

Super i takie tam..., ale mam pytanie. Przy czym chce podkreślić, że to pytanie nie uwaga. Czy dolna, przednia krawędź budy nie jest za nisko? Mam wrażenie, że gdyby to jechało, to by zbierało nie tylko zające ale i jeże Z czystej ciekawości - jaki tam w oryginale jest prześwit?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Super i takie tam..., ale mam pytanie. Przy czym chce podkreślić, że to pytanie nie uwaga. Czy dolna, przednia krawędź budy nie jest za nisko? Mam wrażenie, że gdyby to jechało, to by zbierało nie tylko zające ale i jeże Z czystej ciekawości - jaki tam w oryginale jest prześwit?

 

Pozdrawiam

 

Mysle, ze te zdjecia rozwieja watpliwosci co do przeswitu ;)...

 

10252076_851194798230192_8152467734532297714_n_zps184d55c9.jpg

10006464_849540998395572_4814689838943149351_n_zps598494b7.jpg

 

 

 

 

 

.....w miedzyczasie maly aktual z wystawy:

 

_IGP2457_zps346c7887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak mówiłem absolutnie nie kwestionuje prawidłowości wykonania Zastanawia mnie jednak w jakim celu - po co? - ten prześwit jest tak w oryginale minimalizowany... Przecież na zdj. 2 ta ciężarówka szoruje "mordą" po ziemi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, myslalem juz o tym, pewnie wstawie, ale najpierw musze skonczyc Stralisa, a to zajmie jeszcze kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak mówiłem absolutnie nie kwestionuje prawidłowości wykonania Zastanawia mnie jednak w jakim celu - po co? - ten prześwit jest tak w oryginale minimalizowany... Przecież na zdj. 2 ta ciężarówka szoruje "mordą" po ziemi

 

Pozdrawiam

 

Jest ok. Trzeba zadawac pytania . Zeby zminimalizowac opory powietrza, zeby nadac charakter stylistyczny? A po co sie obniza osobowki i wstawia niskoprofilowe kola, przyciemnia szyby? Z tego samego powodu zapewne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jak mówiłem absolutnie nie kwestionuje prawidłowości wykonania Zastanawia mnie jednak w jakim celu - po co? - ten prześwit jest tak w oryginale minimalizowany... Przecież na zdj. 2 ta ciężarówka szoruje "mordą" po ziemi

 

Pozdrawiam

Ten na zdj. 2 to taka gleba z bajeru w zawiasie. Musisz pamiętać, że cięzarówki mają zwykle standardowo poduchy, więc przed odjazdem wszystko się uniesie na wysokośc pozwalająca na normalne przemieszczanie. No i jeszcze kwestia dróg...w polsce rzeczywiście trudno sobie wyobrazić jak taki obniżony truck mógłby dojechac w jednym kawałku w parę miejsc.

Ale...wg. swiatowych standartów wysokośc jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czesc, prace nad modelem chyla sie ku koncowi, co prawda jeszcze zostalo mi kilka kalek, swiatelek i agregat do zamontowania, a poki co na dzien dzisiejszy tak to wyglada:

 

_IGP3193_zps78cb9016.jpg

 

_IGP3190_zpsc7507151.jpg

 

 

niniejszym warsztat uwazam za zamkniety, jak ktos chce to prosze komentowac. Galeria za miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.