Skocz do zawartości

Hawker Typhoon MkI B 1:72 Airfix czyli tajfun z ciężarówki.


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dorobiłem się nowego warsztatu:

 

DSCN9137_zpsa0dcdf00.jpg

 

A także nowego kompresora:

 

DSCN9137_zpsa0dcdf00.jpg

 

Do tego miewam trochę więcej czasu, zabrałem się za kolejny model.

 

DSCN9716_zps35021f72.jpg

 

Typhoona zrobię prosto z pudła i tak bardziej skromnie, bo jednak warsztat mobilny to nie to samo co domowe pielesze.

Dość długo kombinowałem jak tu podłączyć aerograf, ale okazało się to bardzo proste i, jak pokazały pierwsze próby, skuteczne:

 

DSCN9952_zps91963cc1.jpg

 

Coś tam nawet wyszło:

 

DSCN9953_zpsb18a42c4.jpg

 

Kolejne postępy przedstawię jak załadunek będzie mi się przeciągał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to,kreatywnosc jest the best.Ogladam duzo zachodnich forumow ale uwierzcie mi nie widzialem trackera z warsztatem.Polak potrafi.Patrze za wiecej.

P.S.Przepraszam jesli urazilem ta nazwa kierowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co jak co, ale zawodowym modelarzem to ja nie zostanę. Przy takim tempie to na sól bym nie zarobił

Póki co zrobione mam wnętrze.

 

DSCN0482_zps5d8ff346.jpg

 

DSCN0481_zps9ae71924.jpg

 

Łosz jest zdecydowanie za mocny, ale po dwóch tygodniach od nałożenia, nie bardzo chciał się ścierać. Zresztą po złożeniu kadłuba nic w środku nie widać.

Ciąg dalszy kiedyś nastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W aucie doprowadziłem model do takiego stanu:

 

DSCN1832_zps16a72af8.jpg

 

I z okazji występujących mrozów, zabrałem go z całym warsztatem do domu. Już dwa tygodnie minęły i nic dalej nie zrobiłem.

Niedawno na którymś z forumów była mała awanturka, w związku z tym pragnę oznajmić, że patent z kolorowym preszadingiem podpatrzyłem u Kamila Feliksa Sztarbały. Jednak wprowadziłem pewną innowację. Polega ona na tym, że o ile kolega KFS od razu wie jaki efekt chce uzyskać, o tyle ja kolory kładłem na tak zwaną "pałę" i dopiero zobaczę czy coś z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poprawiłem nieco preszading. Auto na wyjściu ma trochę duże ciśnienie powietrza, a jeszcze wtedy nie umiałem zmniejszać go samym aerografem.

 

DSCN2331_zpsddf38b98.jpg

 

DSCN2332_zpse26b454a.jpg

 

Przepraszam za tło typu kotlet, ale mało miałem czasu na swoje prace.

 

Położony MSG na spód i troszkę rozjaśnień białym:

 

DSCN2334_zps5df92697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przytrzymane kciuki bardzo dziękuję. A czym się niepokoisz letalinie?

 

Jak zwykle przesadzam.

Nie wiem co zamierzasz jeszcze z tym malowaniem robić, ale te liliowe prześwity spod szarego spodu wyglądają dziwnie.

Zawsze się też zastanawiam o co chodzi z tymi kolorkami i preszajdingami skoro im tego więcej, tym dalej od surowej prostoty oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Myślałem wczoraj o tym samym modelu, także z Airfix. Pewnie to będzie jeden z moim kolejnych zakupów. A póki co to stworzę do końca to co mam i przyglądam się temu z niecierpliwością. Widzę, że dłuższa przerwa była w tym warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Under B śmiało możesz zakupić ten model. Jest bardzo przyjemny w robocie. Jedynie przejście kadłub-skrzydło od dołu jest wymagające, ale nic takiego czego nie można wyprowadzić.

 

Model dostał kalki, więc następne będzie łoszowanie. Komory podwozia zrobiłem według instrukcji srebrne. Błąd do przemalowania.

 

DSCN6919_zps7z05c2k7.jpg

 

DSCN6920_zpst13ynxup.jpg

 

Chcę włożyć do tajfuna lufy z mastera. W ofercie są dwa rodzaje, wczesne i późne. Podpowie ktoś jakie będą prawidłowe do mojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komory podwozia zrobiłem według instrukcji srebrne. Błąd do przemalowania.

Typhoony komory podwozia miały akurat srebrne

Chcę włożyć do tajfuna lufy z mastera. W ofercie są dwa rodzaje, wczesne i późne. Podpowie ktoś jakie będą prawidłowe do mojego modelu?

Późne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Jeśli nie muszę przemalowywać wnęk to będę zadowolonym człowiekiem. Chociaż sprawa ta nie jest dla mnie jasna. Aby się zorientować w temacie podglądałem warsztaty i galerie gotowych modeli. I tu jest ciekawa zależność: im bardziej doświadczony modelarz, tym bardziej wnęki są w MSG

A ze zdjęć to ja nie wiem jakie wnioski wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ciekawa zależność: im bardziej doświadczony modelarz, tym bardziej wnęki są w MSG

A ze zdjęć to ja nie wiem jakie wnioski wyciągnąć.

 

Wzorowanie się na modelach innych może prowadzić do powtarzania błędów:)

Na 99,9% powinny być srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.