Skocz do zawartości

RWD XIII Lublin 1:48 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na półce tylko same jak na razie 1:72

Lublin to debiut w skali 1:48. Niedawno wyprzedałem większość modeli w 72 ,a zakupiłem kilka w 1:48.

Planuję jeszcze sprzedać kolekcję samolotów japońskich w skali 1:72. Ale ten temat na giełdę się nadaje.

 

Pozdrawiam i cieszę się że się podoba. Do tego jeszcze dojdzie podstawka + ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No tak to już prawie koniec tej relacji z budowy. Dzisiaj postaram się dokończyć i zrobić Wash ,a jutro umieścić galerię

Jak na razie będzie bez podstawki i ..................... ale to dopiero później. Przesyłka jest jeszcze w drodze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy w model dużo włożone...ale, niestety malowanie(podział kolorów) i kolory całkowicie psują efekt, niepodobne do oryginału. Szkoda.

 

 

____________________________

Powakacyjny rozruch...Mi-2 35%, P-38 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolorystyka to czysta spekulacja. Podział kolorów ? Powinien być ostry i jest. Jedne źródła podają że kamuflaż powinien być symetryczny względem kadłuba inne że nie. Czy takie barwy psują efekt , kwestia gustu.

Najwięcej pracy poszło właśnie na malowanie Lublina. Reszta to nic takiego

 

Dzisiaj wieczorem model ukończony. Pstryknąłem jeszcze parę fotek choć już po ciemku

Samolot dostał biedronkę z ciemnego brązu oraz Wash z mieszaniny brązu z czernią.

 

Pozdrawiam

 

P8310001_zps61d5d8c3.jpg

P8310003_zps75e29075.jpg

P8310004_zps2c82042b.jpg

P8310005_zpsc90fefdb.jpg

P8310006_zps4819f92e.jpg

P8310007_zps00cba19b.jpg

P8310008_zpsb6112ad6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kalki miały niezłe przesunięcia kolorów. Szczególnie biały kolor.

To jest niestety jedna z pięt Achillesowych tego zestawu. Na kartoniku wyglądały ok. Ale po nałożeniu efekt taki jak widać.

Raczej jestem za cienki aby teraz prowadzić tego typu operacje w przycinaniu białego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ideałem i sam idealnych modeli nie robię.

Nie bardzo chyba starłeś miejscami tego washa. Dodał bym kopcenia od rur i chodź troszkę śladów eksploatacji, itd.

Po za tym bardzo ładnie. Prawie Ci się udało Seba. Chętnie looknę na żywo. Rozważ postawienie go w gablotce u nas w sklepie i zapraszam na koffe w poniedziałek

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział kolorów- symetryczny- wystarczy przejrzeć fotki z epoki, doskonale widać symetrie plam, jest dużo dobrych ujęć eRów.

Nigdy nie słyszałem o niesymetrycznym kamo na Lublinach?

 

Ale spód chociaż prawidłowy bo srebrny, a nie jak niektórzy sugerowali niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długiej przerwie wakacyjnej zerknąłem sobie do warsztatu a tu takie cacko.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, samolot wykonany czysto i precyzyjnie, relacja z budowy bardzo szczegółowa.

Dziękuję że ten R-XIII znowu pojawił się na forum, to może w końcu zmobilizuje mnie do zakończenia mojego Lublina.

Twój warsztat w wielu etapach budowy będzie dla mnie wzorcem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w planach (wersję z pływakami również), ale aż tak nie będę go waloryzował. Warsztat rewelacyjny i widzę, że podszedłeś do modelu profesjonalnie. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.