Skocz do zawartości

TIE Interceptor // Fine Molds // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na mojego A-10 oraz dodatki, postanowiłem zrobić niedawno zakupionego TIE Interceptora od Fine Molds.

Kto robił coś z tej firmy, ten wie: w zasadzie model skleja się sam, ma mnóstwo detali i robota przy nim to przyjemność.

Kilka miesięcy temu zrobiłem (a w zasadzie dokończyłem) TIE Fightera w tej samej skali, którego rozgrzebałem z kilkanaście lat temu, więc Interceptor jest drugi do kolekcji (trzeci będzie TIE Vadera, ma być wydany na dniach).

Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Na początek inbox:

 

001_zps15047e23.jpg

002_zps845c8911.jpg

003_zps77e79fd4.jpg

004_zps8e44b7e2.jpg

005_zps7207fe66.jpg

 

A tak wyszło mi wnętrze kabiny, która według producenta jest prosta jak budowa cepa: fotel, wolant (bo to chyba coś jak wolant) i dookoła nic.

Postanowiłem jakoś to urozmaicić, będąc świadomym że po zamknięciu kadłuba i tak nie będzie nic widać.

Ale miałem ochotę się pobawić.

Fotle dostał więc malowanie czerwonych poduszek (światełka są w kokpicie czerwone, więc będzie gustownie) oraz zagłówka, a do wolantu domontowałem kable, takie jak widać w filmie.

Oto efekt:

 

006_zps9e123467.jpg

007_zps1a3066dd.jpg

008_zps3413aba7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę urozmaiciłem kabinkę, dodając ślady zużycia, obicia i takie tam.

Wyszło nawet chyba ładnie, choć i tak to wszystko zniknie, gdy zamknę kadłub.

Tak to wygląda ostatecznie przed założeniem bocznych ścianek:

 

013_zps521f6e5e.jpg

014_zps2cf2487c.jpg

 

Tak na tle jednej ścianki, żeby oddać ogólny klimat statku w jego wnętrzu:

 

015_zpsd0b6b80d.jpg

016_zps9634a32f.jpg

 

A tak finalnie, zmontowana całą kabina, czekająca na swój kadłub:

 

017_zps746b5106.jpg

019_zps171129f0.jpg

020_zps665abd99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoją pracę na blogu.

Podziwiam. Świetny model, pięknie wykonany, choć zamierzam swojego Interceptora zrobić nieco inaczej.

Zainspirowałeś mnie, żeby jakoś fajnie zrobić podstawkę, mam pewien pomysł z karbowanymi rurami paliwowymi i podobnymi wynalazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli, ale regularnie postępują.

Dziś pomalowałem wnętrze kadłuba i jego przód. Ten ostatni ciemnym German Grey, a na to położyłem suchy pędzel z jasnoszarej farby.

Wyszło ładnie, tyle tam detali że szkoda byłoby tego nie podkreślić.

Zobaczę potem czy będzie to w ogóle widać przez owiewkę, bo jak nie to jeszcze podkręcę te detale.

Kabina, jak wspominałem, jest marna w szczegóły i nic tam nie widać, pomyślałem więc, że sam coś dołożę na własną rękę: wybór padł na to "lusterko wsteczne", które montowane jest przed szybką, na górze kokpitu.

Dorobiłem tam z profili 0,5 mm światełka, białe i czerwone. Niby w filmie niczego takiego nie było, ale mogą być.

Wyszło to wszystko tak:

 

021_zps9fc9b4c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoją pracę na blogu.

Podziwiam. Świetny model, pięknie wykonany, choć zamierzam swojego Interceptora zrobić nieco inaczej.

Zainspirowałeś mnie, żeby jakoś fajnie zrobić podstawkę, mam pewien pomysł z karbowanymi rurami paliwowymi i podobnymi wynalazkami.

 

Cieszy mnie, że Ci się podoba moje wykonanie. Walcz ze swoim, chętnie popatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradź mi w takim razie w sprawie koloru kadłuba: według instrukcji powinienem użyć koloru C074 Air Superiority Blue. Kompletnie mi ten kolor nie pasuje, choć w filmie one faktycznie wyglądały tak niebieskawo trochę, ale to może być kwestia oświetlenia. Zastanawiam się teraz, czy użyć jednak tego koloru, czy C338, jaki użyłem do TIE Fightera i z którym ten myśliwiec świetnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest akurat na odwal zaprojektowane, bo w filmach nie widać praktycznie wnętrza tych myśliwców, więc Fine Molds mogło popuścić wodze fantazji i zaprojektować jakiśsensowny, wyprofilowany fotel razem z pasami.

No ale jest jaki jest, więc pomyślałem że warto go trochę "uładnić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIE Fightera niedawno zrobiłem, o tutaj możesz go sobie obejrzeć.

Co planuję? Na pewno będę chciał zrobić TIE Fightera Vadera, który ma mieć premierę w tym miesiącu.

A potem się zobaczy, może i rebelianckie maszyny pójdą na warsztat, choć wydają się bardzo trudne w malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mocno popracowałem nad dodatkami które mają wzbogacić podstawkę.

Rury, węże, przewody, światła i sam nie wiem co mi jeszcze do głowy przyjdzie.

Na razie zrobiłem testowo węża paliwowego (podstawka jest z modelu TIE Fightera):

 

025_zps4a5ddd5f.jpg

 

Dziś zrobiłem jeszcze przykładowe światełko, takie trochę jak z Cloud City:

 

026_zpse55c1453.jpg

 

Węże paliwowe będą dwa, drugi niebieski, do tego ze 2-3 wijące się przewody zasilające i kilka takich światełek w okolicach włazów z paliwem.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z fotami będzie problem... za słabo mi sieć działa...opis zatem pozostaje- nożykiem nacinasz odrobinę krawędzie kratownicy, płaszczyzny jakimś gładzikiem do paznokci , papierem ściernym o drobnej gradacji potraktować... a washa punktowo. Dałbym też kilka dziur jakimś delikatnym wiertełkiem, albo choćby ostrzem. Szkoda, że to kosmos, bo tam chyba rdza słabo pasuje ;) Byłaby szansa poszaleć z solą i sprejem

 

A jeśli chodzi o struny, świetnie się sprawdzają. W końcu to prawie przewód - drut owinięty drutem Pójdź do jakiegoś salonu z gitarami i obejrzyj te metalowe- sprawdzają się nawet w figurasach 28mm, to do pojazdu będą chyba też dobre.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, wiem co to wash i jak to podniszczyć (ok, może akurat podniszczania jeszcze nie robiłem).

Chodziło mi o to jak wygląda struna użyta jako imitacja kabla.

 

A co do podniszczenia kratownicy: mam wątpliwości, bo to przecież imperialny hangar, a tam mieli porządek, nie to co ten burdel w Przymierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam szans na wyświetlenie fotosów, ale może wejdź na galaxy kits, pamietam, że tam koledzy robili. Ale tak czy siak- szczerze polecam struny, właśnie jedną figurkę nimi naszpikowałem, wystarczy trochę podmalować i rewelacja.... Będzie ów figurant istną maszyną pokrętną i złą Struny mają rozmaite średnice, więc szansa manewru jest duża. Ja akurat trafiłem na promocję strun D"Addario i tanim kosztem nabyłem zapas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory takie karbowane/wężaste przewody robiłem samemu nawijając cienki drucik na grubszy drucik, z niezłym jak mniemam efektem.

Ale struny pewnie będę wyglądać lepiej.

Podpowiesz coś o rozmiarach do tej skali?

W ogóle nie znam tematu strun i instrumentów muzycznych, więc nie wiem nawet za czym się rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.