Skocz do zawartości

Mustangs over Europe, part 1 KAGERO + kalkomanie.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Kagero wypuszcza nową broszurę pod nazwą jak wyżej z kalkomaniami osobno do 1/48 i 1/32. Mam nadzieję, że wyjdzie też z kalkami do skali 1/72 , jakby nie było wciąż u nas najpopularniejszej, tym bardziej, że jest tam oznakowanie do kamuflażowanego Mustanga Mk IV (W USA D), który chciałbym wykonać do kolekcji, bo Mustanga IVA ( w USA wersja K) już mam.

 

8i8u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem informację z KAGERO, że broszury Mustangs Over Europe, part 1, z kalkami w skali 1/72 nie będzie. Zatem modelarze w 1/72 budujący modele związane z lotnictwem polskim - tak jak ja - czujcie się kopnięci w d.... - tak jak ja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujcie się kopnięci w d.... - tak jak ja!
Po prostu geniusze marketingu, nie od dzisiaj.

 

Aj tam! Aj tam! Czepiacie się ... przecież nie ma żadnego wartego uwagi modelu Mustanga, no bo to przecież tylko Academy, Airfix, Hasegawa, Revell czy Tamiya, a to przecież niszowe firmy ... w 72 w ogóle już nikt modeli nie robi, a nawet jak robi, to nikt tego nie kupuje, a jeśli już nawet kupuje, to na pewno nie klei, więc i kalek nie kupi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aj tam! Aj tam! Czepiacie się ... przecież nie ma żadnego wartego uwagi modelu Mustanga, no bo to przecież tylko Academy, Airfix, Hasegawa, Revell czy Tamiya, a to przecież niszowe firmy ... w 72 w ogóle już nikt modeli nie robi, a nawet jak robi, to nikt tego nie kupuje, a jeśli już nawet kupuje, to na pewno nie klei, więc i kalek nie kupi ...

 

Dokładnie! Wszyscy kupują modele Mustangów w 1:32 - w końcu jest to jedyna właściwa opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kupują modele Mustangów w 1:32 - w końcu jest to jedyna właściwa opcja

nie nie nie, tylko 1:48 to właściwa opcja zgodnie z zasadą z pewnego polskiego filmu, że "moja racja jest mojsza niż Twoja, bo moja racja jest najmojsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie, tylko 1:48 to właściwa opcja zgodnie z zasadą z pewnego polskiego filmu, że "moja racja jest mojsza niż Twoja, bo moja racja jest najmojsza"

 

Z czego to?

Na ile pamiętam to z "Dnia Świra" Dobrze oddaje poziom wielu dyskusji i politycznych i forumowych, a jak widać także nieco dotyczy planistów z Kagero Kagero jak każda firma może wydawać lub nie wydawać co tylko chce, szkoda tylko, że sobie nie zostawia klientów w tak popularnej skali jak 1:72... Ja kleję samoloty w 1:48, więc mi nie zrobili źle, ale rozumiem mieszane uczucia innych modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggw4.png

 

Skala od 1/32 do 1/144. Kolor biały zamieniłem na szary. Rysowane na podstawie skanów oryginalnych szablonów. Odstępy między poszczególnymi literami/cyframi zachowane, ale nie między "KH" a "663" itd. I tak trzeba to dopasowywać na modelu.

Firmy zajmujące się drukiem takich projektów: studiopro@op.pl i mf-zone@wp.pl

https://hotfile.com/dl/243522241/814c184/PDL.zip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się zachowały nie mam pojęcia, to nie moja tematyka.

Kolor każdy ustawi sobie jaki chce, szary jest tylko aby były widoczne w projekcie. I tak w powyższych drukarniach nie uzyskasz idealnie białego koloru i kumplom się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.